Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 16 hónapos. Múlt...

Kislányom 16 hónapos. Múlt héten próbáltuk meg először a nagyszülőknél alvást, de nem maradt ott. Este 9-kor menni kellett érte, mert nem akart lefeküdni, nagyon anyás. Hogyan lehet rávenni, hogy aludjon a mamánál?

Figyelt kérdés

2013. okt. 31. 11:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2%
Nem kell altatni, hanem addig szórakoztatni, amíg magától elalszik a fáradságtól.
2013. okt. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Sehogy ha majd elég érett lesz hozzá akkor maradni fog. Én fiam se maradt először. Vártunk pár hónapot, azóta már négyszer aludt ott minden gond nélkül. Erőltetni nem szabad.
2013. okt. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Hacsak nincs valami nagyon-nagyon fontos oka annak, hogy ott KELL néha aludni a nagymamánál, szerintem nem szabad erőltetni. Mi is próbálkoztunk a kisfiammal, ugyanez volt, menni kellett érte, mert annyira sírt utánunk. 3,5 éves, pár hete kijelentette, hogy a mamánál szeretne aludni, hétvégén ment is anyósomhoz, jól érezte magát, nem volt semmi probléma. Örülök, hogy kivártuk, és nem edzettük rá idő előtt, egyikünk sem késett le semmiről.
2013. okt. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Én 13 éves vagyok, és először 5 évesen aludtam ott mamánál. Azóta is cs kétszer. Sokszor vagyok nála nap közben, de annak h ott aludjak nem látom értelmét. És ez mindig is így volt.

Szóval szerintem a kislányodra sem kell ezt rá eröltetni. Még túl kicsit is hozzá. Várd meg amíg nagyobb lesz és ő mondja h ott akar aludni.

2013. okt. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Mért kéne rávenni hogy aludjon ott?

Várjátok ki amíg ő maga szeretne ott aludni, akkor ott fog maradni majd, de erőltetni nem szabad, főleg ha ő még nem akarja. Az mért baj hogy anyás? Nem értem.

2013. okt. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
12%

"Én 13 éves vagyok, és először 5 évesen aludtam ott mamánál. Azóta is cs kétszer. Sokszor vagyok nála nap közben, de annak h ott aludjak nem látom értelmét."



Majd felnősz és gyereked lesz megtudod, milyen jó egy szabad szombat, amikor elmehetsz a pároddal szórakozni vagy eltölthetsz otthon egy romantikus estét.

"nem látom értelmét" :-))) ezen felröhögtem, még inkább gyerek vagy, mint felnőtt, de legalább mindenhez van véleményed.


Amúgy oda lehet szoktatni a nagyszülőhöz egy-egy estére ennyi idős korban a gyereket. Viszont ehhez a tipikus türelmes nagyi kell, aki 50x végignézi vele a bociboci tarka nyitható könyvet és nem parancsra altatja, mert általában a lefekvésnél kezdődnek a problémák.

2013. okt. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem még nagyon kicsi ehhez (az én kisfiam is 16 hós!). Várjatok vele még. Ha valami nagyon nyomós oka van, muszáj ott aludnia, akkor esetleg egyikőtök maradjon vele, legalább az első néhány alkalommal!
2013. okt. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mennyi időt tölt nagyszülőkkel? Korábban is volt csak velük, játszottak együtt? Mert ha nem nagyon, akkor többet kellene találkozniuk, hogy szokja a kislány őket. Esetleg a nagyszülők/mama aludhatna nálatok kezdésnek.
2013. okt. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
Kisfiam először egyedül 15 hónaposan aludt a mamánál,nagyon imádta,de az én fiam már kicsi csecsemőként sokat volt a nagyszüleivel,és aludt is náluk,csak ugye akkor mi is ott voltunk,és csecsemőként is elaludt már velük,tehát ha épp vizsgáztam simán elaltatták,tehát az én fiam megszokta meg imádja is ha náluk alszik.Szerintem szoktasd hozzá apró léptekkel.
2013. okt. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom először 1 évesen aludt a tesóméknál (nincsenek nagyszülők), nagyon izgultam, de semmi gond nem volt. Viszont előtte olyan már volt, hogy együtt aludtunk ott illetve olyan is, hogy nálunk a tesómék fektették le. Lehet, hogy ilyeneket kéne kipróbálni. A másik, hogy lehet, hogy "rossz" korban van most ehhez, mert a kislányom 1,5 éves és mostanában nehezebben van el nélkülem, mint 1 évesen. Most is elalszik a tesóméknál, de néha megy az ajtóhoz, hogy apa-anya.
2013. okt. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!