Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális hogy a 7 éves kislány...

Bianka1987 kérdése:

Normális hogy a 7 éves kislányomat nem engedem le egyedül a kisboltba meg a játszóra?

Figyelt kérdés

2013. nov. 2. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Normális!

9 éves a nagyfiam de én sem engedem sehova még egyedül.A suli 5 percre van,egy zebrán kell átmennie,de az pont olyan,ahol reggelente nem szeretnek megállni az autósok sajnos.Így várunk addig,amíg felsős nem lesz.

A fiaim csak a házunk elé mehetnek le egyedül,akkor,ha én is már öltözöm,és ők nem tudnak várni,de máshová nem.

2013. nov. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

persze,érthető a dolog,ha a lakás és a kisbolt között van egy duplavágányos vasúti fővonal,120-al robogó express vonatokkal,

XD

2013. nov. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Ez attól is függhet, hogy hol éltek...

Ha falun, akkor nem normális, de ha egy forgalmas nagyvárosban, akkor szerintem természetes.

2013. nov. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Normális. Felénk van néhány egyedül játszóterező 6-12 éves gyerek, és botrányosan viselkednek. Gondolom a szülők azt hiszik, hogy milyen okos gyereket nevelnek, de lövésük sincs, miket művelnek az utcán egyedül. Ez a falusi gyerekekre is vonatkozik. Persze nem mind ilyen, de a nagy többség igen.

Gondolom most mindenki azt hiszi, hogy az övé a kivétel :)

2013. nov. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
szerintem nagyon jól teszed, én sem engedném. még csak 5 éves a fiam,de nem fogom leengedni 7 évesen egyedül. mi Budapesten élünk. Egy csendes kis faluban biztosan könnyebben engedném, de itt semmiképpen sem.
2013. nov. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

attól függ mennyire érett. van amelyik 7 éves simán vásárolna, akár a tescoban is.

és van amelyik egyedül a játszóra se tud elmenni, hanem sírva eltéved.

gyerektől függ

2013. nov. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Én sem engedem el a gyerekeimet egyedül se a játszora se a boltba .lakotelep budapest ,az autok miatt.
2013. nov. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Én se engedném...
2013. nov. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7 éves kisfiam figyelemzavaros ,bár falun élünk ,DE semmiképpen nem engedem még a ház elé sem egyedül kerékpározni,csakis úgy ,hogy én az erkélyről felügyelem.

Ő semmiképpen nem érett még arra,hogy egyedül el merjem engedni ,elofordul ,hogy az autók elé kihajtott majdnem elütötték.

2013. nov. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már falun is normális sajnos. :(

Naponta eszembe jut hogy amikor én gyerek voltam, akkor 5 évesen már egyedül mentem oviba, ha a bátyám nem ment suliba, mert beteg volt.Pedig fél óra sétára lakunk (én azóta is ugyan ott lakom) az ovitól.6 évesen egyedül mentem boltba "bevásárolni" (tej, kenyér, bármi).

Na de akkor egyrészt odafigyeltek egymásra az emberek, meg az autós közlekedés is gyérebb, illetve kulturáltabb volt.

Ha nem volt ovi-suli kint játszottunk az utcán.De nekünk se volt mitől félni, a szüleinknek sem kellett aggódni.Ha autó jött az utcába, az idevalósi volt és tudta hogy mi ott játszunk. tehát eleve lassan jött.


5 éves a fiam, de félve megyek vele utcára.Pedig fogja a kezem, nem rohangál el... csak hát nem mindenhol van járda, a sok barom pedig a földúton is száguldozik.

A részeg nyugdíjasok száma pedig az otthonunk és a bolt közötti szakaszon (talán 5-600m) egy átlagos napon eléri a 20 főt :(

2013. nov. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!