Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 év korkülönbség?

3 év korkülönbség?

Figyelt kérdés

Először tapasztalatokat, véleményeket várnék, aztán leírom az enyémet is, ha érdekel titeket, de nem szeretnék senkit befolyásolni.

Még nincs tesó, de hamarosan másfél éves lesz a lányom és ez a jelenlegi terv, hogy 3 év lenne köztük majd, de kíváncsi vagyok, kinek mi jött be és hogyan cselekedne, ha újra kezdhetné a tesó projectet. :)



#3 év korkülönbség
2013. nov. 3. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden korkülönbségben megvan az előny és a hátrány is. Nyilván az is számít, hogy a gyerekek milyen neműek, és az adott életkorban "mit tudnak kezdeni" a tesóval.
2013. nov. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a lányom 2 éves volt, amikor született az öccse. Nagyon várta már, pocaklakóként is beszélt hozzá, simogatta, stb. Az első fél év nagyon nehéz volt, mert eleve még nem volt ovis a nagy, állandóan figyelni, hogy nehogy "kárt tegyen benne". Soha nem volt féltékeny, nagyon nagyon szeretik egymást. Tényleg. Mostmár hogy az öcsi is elmúlt egy éves, a nővére meg 3, nagyon jól eljátszanak, gyakorlatilag az elmúlt 3-4 hónapom úgy telik, hogy lefoglalják egymást. Nagyon jól eljátszanak.
2013. nov. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2ev es 9honap a lanyaim között a korkulonbseg! Semmit nem csinalnek másképp a kicsi most töltötte az 1evet! Imadjak egymást, jatszanak sokat persze veszekednek is! A nagy óvja a kicsit mindentől! Minden "sunyisagot" együtt csinalnak utána mutogatnak a másikra! Neha nagyon nehéz, néha az idegeimre mennek de ugyanakkor igy tökéletes!
2013. nov. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

nekem az a tapasztalatom, hogy 3 év talán az egyik legnehezebb, ha a kicsi születése és az ovikezdés egybe esik(néhány hónap külömbséggel). A nagy kap egy testvért és még anyától is el kell vállnia.


Nekem 2 év van a lányok között. nagyon szerettem volna neki bölcsit találni ekkor, minden magán dolgot megnéztem de minden tele Volt. ìgy maradt velünk. Elsö 3 hónap nehéz Volt, mert szoptattam és szoptattam és szoptattam, a nagy meg unatkozott otthon. De aztán azt vettem észre, hogy a nagy imádja a tesóját. Soha egy picit Sem Volt féltékeny rá, soha egyetlen egy gonoszságot Sem tett. Egyszerüen csak szerette, mert minden pillanatban velünk Volt. Neki ugyan úgy a kicsije mint nekem.

2013. nov. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Valóban érdekes téma ez, mert nincs rá bevált "recept". :)

Azaz valakinek ez, valakinek az válik be.

Az is számít, milyen nemű a nagy, és a kicsi. Fontos, hogy hogyan nevelik Őket, és hogy milyen a habitusuk. Mennyire tudja lefoglalni magát pl a nagy, mert ha nagyon azt szokta meg, hogy anya folyamatosan játszik vele, úgy nehezebben élheti meg, hogy onnantól anya és az egész család figyelme megoszlik.


A mi álláspontunk a következők miatt lett a 3 év:


Ha visszamennék dolgozni, sajnos nem érzem azt, hogy helyt állnék ugyanúgy, mint azelőtt és a cég elég rosszul áll, legalábbis a verebek azt csiripelik. :(

Tartok tőle hogy elveszíthetném a munkám és munka nélkül újra babát vállalni, kemény... Ha meg új melót keresnék, már túl sok lenne köztük a különbség, mire bevállalhatnánk a tesót.


Tehát mondhatnátok, hogy legyen most a kicsi és akkor bő két év lesz köztük.

Én azt gondolom, hogy egy 2 évesnek nagyobb szüksége van az anyukájára, mint egy bármilyen más korú gyereknek!

Akkor már tényleg mindent megért, kérdez, beszél és öröm Vele minden játék és egyre kreatívabban lehet foglalkoztatni, fejleszteni. :)

HA akkor lép a képbe a picike, szerintem azt tarumaként is megélheti egy dackorszakos két éves. :(

Még a gondolatait, érzéseit nem tudja kifejezni, de érzi, valami nagyon megváltozott!

Az anyukának, családnak is nehéz, hiszen a "nagy" még nem szobatiszta, nem tud egyedül öltözni, vetkőzni, fürdeni, stb, stb, és a picike lehet, hogy hasfájós, lehet, hogy egész nap cicizne, és ha valamit, ezt az idősebbik pont nem fogja megérteni, hogy mi értelme ennek az egésznek!!

Felőrölheti a türelmét mindenkinek pl két ilyen kicsivel csak egy elindulás valahova... Még egyiknek sincs igazán türelme, stb



Most azt gondolom, (remélem ha megszületik a kicsi, akkor is így fogom gondolni. :D ) egy 3 éves már el tudja mondani, ha valami bántja, ha hanyagolva érzi magát, ha féltékeny, és meg tudjuk beszélni, mi miért van.

Egy 3 éves már szobatiszta, egyedül eszik, öltözik, stb.

Ennyi idősen szeretnek babázni, segíteni, sürögni, forogni, szerep játékozni és sokan egyedül is el tudnak játszani, de a szoptatás, a pelenkázás, és öltöztetés is érdekli őket. :)

Arról nem is beszélve, hogy ahhoz is elég ez a korkülönbség, hogy hamarosan közös lehessen az érdeklődési körük, de mégsem kell vetélytársként tekintenie a babára, hiszen Ő már egy okos, nagylány, akiknek szinte mindig öröm és dicsőség, ha van kis tesója, akinek Ő lehet a kis pótmamája. :)


Nálunk úgy lenne, ha minden jól megy, hogy a pici a lányom 3. szülinapja körül, azaz májusban születne, és így még velünk lenne a nagy is, szeptemberig.

Nem érezné, hogy a kicsi miatt lesz a oviba passzolva és nyáron együtt jönnénk ,mennénk, ami talán nem lenne nehéz, hiszen jó időben sokat szoktak a picik aludni, amíg mi játszózunk pl. :)


Az oviba szoktatás is jól menne, mert anyum a szomszédban lakik, így a kicsivel lehetne, míg a nagyobbikom megszokja a közösséget.


A féltékenység elkerülésére is majd többször a picivel lenne anyum, vagy egy családtag és a nagylányommal kettesben is mennénk ide-oda, hogy ne érezze, ennek vége a kicsi miatt!! :)


Na, dió héjban ennyi a jelenlegi tervünk, meglátjuk mi lesz ebből.

Azt még megjegyzem, hogy nem azért szeretnék tesót a lányomnak, hogy onnantól lefoglalják egymást és nekem ne legyen dolgom, hanem hogy egy életre szóló kötelék alakuljon ki köztük és legyen egy boldog, mozgalmas életünk! :)


(Ttovábbi véleményeket várok!!! :)

2013. nov. 3. 22:36
 6/13 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van 2 fiam közt másfél év van ,az eleje nehéz volt ,de késöbb jobb lett mert már eltudtunk velük menni minden hová ,mikor 6,5 lett a kisebbik fiu adigra született meg a hugi kis féltékenységet le számitva ,imádja a 2 fiu hugicát ,kisebbik fiam huga pici korátol örzi ,védi.ugyhogy a 6 év korkülönbség a fiuk és a lányom közt tök jó ,lányom imádja a batyait,a 2 fiu közti kis különbség is késöbb jol jött .
2013. nov. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Pici pár honapos babával viszont a nyár nem felhötlen ,azt tapasztaltam mikor a lányom megszületett,nyaralni nem tudtunk elmeni ,kirándulni sem nagyon ,amiért akor meg is kaptam a magamét a 2 nagyobb fiamtol.
2013. nov. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Miért ne lehetne bárhova menni? Mi a kislányunkkal egész pici korában is akár egész napokra mentünk állatkertbe, Normafához, hiszen a babakocsiban tudott aludni, bárhol átpelenkáztam, volt nálam minden és autóban, vagy baba mama szobában szoptattam. :)

Szóval nyáron egyszerű.

Ha télen jön a tesó, az nehezebb, mert egy újszülöttet öltöztetni téli ruhába.... ujjj, Sokszor kakil, nem is érzed, kicsípi, mire felértek, vagy ha a nagyobbat is öltöztetni kell, akkor egyikőtökre tuti rásül a ruha, vagy ordít, mert melege van... Brrrr, nyáron, tavasszal a legjobb szülni! :)

2013. nov. 4. 12:09
 9/13 anonim ***** válasza:

2 év 9 hónap van a fiaim között!Most 3,5 éves és 10 hónaposak!

Én azt gondolom,hogy nekünk így jó volt!

Előny:

A Nagy szobatiszta volt,viszonylag őnállóan tudott öltözni,vetközni,enni,orrot fújni stb

Tökéletesen tudott beszélni mindent eltudott mondani.

Jól feltudtam készíteni a kistesó érkezésére mert mindent megértett(Annapetigergő könyv:Kistesó érkezésből sokmindnet elmagyaráztam)

A nagyon nagy dackorszak már viszonylag lecsengett mire megszületett a kistesó(az más kérdés hogy pont a tehességem alatt történt ez és hát az idegeimen táncolt sokszor plusz mellette a hormonok meg a teher,fáradsá stb)


Hátrány:

talán egy picit sok volt az idő arra hogy a tesó megszokta hogy csak ő van csak vele foglalkozunk!De ennek ellenére nincs nagy féltékenység:SOHA nem verte meg a kicsit,soha nem bántotta,soha nem sírt hogy vigyük el vagy hogy nem szeretu stb!Néha volt hogy Anya most tedd le a kistesót játsz velem de szépen elmagyarázatm,hogy most éhes meg kell etetenem,megértette de utánna rögtön követelt ha végeztünk a szopival!Ma is nagyon sokat kell rá figyelni de hála a mamáknak néhanapján megtudjuk oldani,hogy csak a Naggyal legyek még ha csak egy fél órás séta vagy bevásárlás ez látom,hogy jót tesz a lekének!


kedves Kérdező!

Szerintem nagyon jól látod a dolgokat,nagyon jólösszeszedtetd,átgondoltál minden részletet!Szerintem működik a 3 év különbség!

hajrá!

2013. nov. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi, kedves utolsó, igen mindig igyekszem alaposan átgondolni a helyzetet és nem akkor keseregni, hanem tervezni és bízom abban, hogy be is jönnek azok a tervek.

A lányom egyébként nagyon nyitott, kedves, barátkozós, nem agresszív, imádja a babákat, és már most anyáskodó, ölelgetős., puszilgatós a játékaival és velünk is. :)


Talán számít ez és marad ilyen később is, mert ha igen, nagyobb az esély a felhőtlenebb közös babázásra. :) Annak is örülök, h a nagyobbik a lány, mert olyan jó lesz anyáskodnia és egy kisöcsi más, mint egy nagyfiúnak egy hugi. Persze ott is lehet szuper a kapcsolatuk, de valahogy én örülök, hogy nálunk így alakult. :))

2013. nov. 4. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!