Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiam nehezen barátkozik....

A fiam nehezen barátkozik. Nincs barátja magányos kisgyerek. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Külföldön èlünk.A nyelvet nagyon lassan de tanulgatja.Szomorú làtnom,hogy nincs baràtja.Mèg csak 7 èves.Mikor kèrdezem tőle ,hogy jàtszottal ma az iskolàban ?Megnyugtatàskènt kitalàlja ,hogy valamelyik kisgyerek jàtszott vele.Ma kint voltak az udvaron èn pedig koràbban értem oda.Làttam ahogy probàl jàtszani minden gyerekhez oda ment.De egyik se volt partner.Szivem leszakadt.Szomoru ezt làtnom.Az iskolàban a tanulmànyokkal jól halad.Jobban mint aki beszèli a nyelvet.Mit tudnèk tenni ,hogy ne teljen ilyen magànyossan a gyerekkora?
2013. nov. 21. 18:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Vidd közösségbe. Valami szakkör, különóra stb. Te is legyél nyitott, ismerkedj, bátorítsd.
2013. nov. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Én is vinném kicsit más közösségbe. Pl. csoportos rajzóra, lovaglás óra, karate, mindegy csak neki tetsszen, és másokkal is tudjon lógni. Esetleg keress neten olyan családokat akik szintén abban a városban laknak, szintén magyaros és kisgyerekük van. Lehet össze tudna két magányos gyerek barátkozni.


Amúgy ahogy leírtad a helyzeted majd elsírtam magam :(

2013. nov. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Jàr zeneiskolàba.ott jól èrzi magàt.

Bàr egyedi foglalkozás van màs gyerek nincs.De hobbynak nem rossz.Van pàr magyar kisgyerek akikkel összejàrunk.De iskola miatt ritkabban van idejük.Ha hètvège van akkor pedig utaznak haza.Ma az iskola udvaron szegèn fiam futkosot a gyerekek utàn de levegőnek nèztèk

2013. nov. 21. 19:51
 4/18 A kérdező kommentje:
Emiatt kikészültem.És làttam szégyelli magàt hogy hazudott nekem hogy vannak baràtai.Nem szóltam semmit.Mert küszködtem a siràssal:(
2013. nov. 21. 19:53
 5/18 anonim ***** válasza:
Megértelek. Az én kisfiam is hasonló. Sorolja a barátait, de sajnos valahányszor látom, mindenki mással van. Nehezen barátkozik. Akarna meg imádja a többieket, csak nem megy neki mégsem. Sokszor ha örül valaminek, nincs kivel megosztania a közösségben, pedig olyan boldogan megy, hogy majd ennek meg annak elmondja, és mégsem foglalkoznak vele. A legborzasztóbb, hogy tudom milyen lesz neki, mert én is ilyen voltam. Ragaszkodtam barátnőkhöz, de mindenkinek más volt a legjobb barátnője. Tudom nekem pokol volt az első 18 év, sokat sírtam. És már ezt látom a fiamon is, szívem szakad meg érte.
2013. nov. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hàt pont igy van ő is.Nem mutatom elötte de azt hiszem.ma èjjel keveset fogok aludni.Azt mondja van kèt baràtja de mikor làttam a fiukat ,hogy levegőnek nézik azt mondta most nem akartak vele jàtszani.Mert mindenkinek van màr baràtja.Amugy baràtsàgos èrtelmes gyerek.Fèlek nehogy kèsöbb legyen ebből baja.Önèrtèkelèsèvel ne legyenek gondok.Mikor lesz ennek vège??Kiköltöztünk hogy neki jobb legyen erre pont ő szenvedi el a legtöbbet.
2013. nov. 21. 21:01
 7/18 anonim ***** válasza:

Ne mondjatok már ilyeneket komolyan bekönnyezett a szemem :( én kicsiként mindig a szárnyaim alá vettem az ilyen gyerekeket, és most is úgy szárnyaim alá venném (pl. a kislányt aki raccsolt csúfolták, én meg megvédtem és összepajtiztam vele. A másikat aki már általános 2. osztályban bukásra állt, próbáltam korrepetálni...) :( :( :(


Ha most választhatnék sportot magamnak, tuti íjászkodni akarnék. Lehet olyan órára kellene járatnod, vagy társastánc, vagy valami csoportosabbra ahol nem feltétlen kell csendben ülni.

2013. nov. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
:'( Az én fiam is ilyen. Mindenkit a barátjának mond, de mindig egyedül van és figyeli a többieket. Mióta éltek kinn?
2013. nov. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Hat sajnálom hogy ezt kell írjam, de idegen környezetben idegennek nézik a gyerekek a fiadat, nem fogadjak be. Nem a fiad tehet róla, nagyon nehéz lehet szegénynek. Nem tudom hol éltek es miota vagytok ott, de nekem sok ismerősöm el külföldön, a legtöbben arról panaszkodnak, hogy a gyereknek milyen nehéz barátokat találni. A többi gyerek kikozositi, van akit ki is csufolnak. Főleg a nagyobb gyerekeknél van ez, akik később kerültek ki, akik óvodában kerültek ki, azoknál nem, őket könnyebben elfogadtak. Mar olyat is hallottam, hogy a származása miatt csufoltak egy kisfiút, hogy koszos bevándorló. Ez elég durva és biztos a szülőktől hallják otthon.

Mi éltünk külföldön, de hazaköltöztünk, a gyerekek itt járnak oviba, suliba, engem is nagyon elszomorított volna ha ilyesmi történik, nekünk jobb itt otthon.

Tanácsolni annyit tudnék, ha semmiképp nem megy a helyiekkel való baratkozas, akkor tartsatok a kapcsolatot a magyar gyerekekkel továbbra is, vagy ha van más kulfoldi (nem helyi) kisfiú a láthatáron az is jó. Általában valahogy összetartanak a különböző nemzetiségek, ha a helyiek tojnak rajuk.

2013. nov. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg azt a tanítót, aki sokat van velük, hogy kivel szokott néha együtt játszani. (Olyan nincs ennyi idős gyerekeknél, hogy senkivel) Hívj meg magatokhoz játszani egy-két gyereket. Beszélj a szüleikkel, mondd el nekik a problémádat.
2013. nov. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!