Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondanád el 3 és fél...

Hogyan mondanád el 3 és fél éves gyermekednek a temetőbejárás miértjeit?

Figyelt kérdés
Mindenszentekkor voltunk együtt temetőben, nekem az anyukám és a tesóm is elhunyt, nem igazán mondtam neki semmit, de a temetőben, ismerősök is mondták neki, hogy jöttél mamához, stb. ő meg nézett és várta tőlem a magyarázatot.
2013. nov. 27. 11:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Kisfiam szintén 3,5 éves, sajnos aktuálissá vált nemrég, hogy beszéljünk vele a halálról. Apósom elhunyt a nyáron. Nem vittük a temetésre, de hallotta, ahogy beszélgetünk ilyesmiről, és kérdezgetni kezdett. Elmondtuk neki, hogy az apu anyukája és apukája meghalt, és az én apukám is. És hogy hozzájuk szoktunk kimenni a temetőbe, a sírjukhoz, mert ők oda vannak eltemetve. Nem mondtunk akkor mást, de többször kérdezett ezután a témával kapcsolatban, akkor arra válaszoltunk. Kérdezte már, hogy mindenki meghal -e, mi mikor halunk meg, ő mikor hal meg, csak az öregek halnak -e meg.... Igyekeztünk megnyugtatni, de azért korrektül válaszolni.

A legközelebbi alkalommal, mikor mentek a temetőbe, mesélj neki közben. Pl: -Gyere, veszünk virágot, rátesszük a mama sírjára. Ő már nem lehet velünk, az angyalkák vigyáznak rá. Most talán lát minket, és örül, büszke ránk....

Szóval kicsit meseszerűen, sződd bele, amiben hiszel...

2013. nov. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én a mai napig(6 évesnek) nem mondok olyat, hogy ide vannak eltemetve. Kb. 2-3 éves kora óta tudja, így mondjuk neki, hogy emlékezni járunk oda, olyan szeretteinkre, akikkel már nem tudunk találkozni, mert nem élnek.
2017. máj. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!