Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Probiotikum helyet mit tudok...

Probiotikum helyet mit tudok adni a 2 és fél éves kislányomnak baktériumos hasmenésre?

Figyelt kérdés

az a baj hogy elfogyott a probiotikumunk és sajnos nem tudok most venni, egy, hogy falun lakunk és a patika itt nincs nyitva hétvégén, a másik meg, hogy sajnos fizu előtt vagyunk és pénzem sincs annyi hogy vegyek....

Esetleg bélflórás joghurt is jó? Sok helyen olvastam hogy az is jó ilyenkor.... esetleg más tipp

Persze diétázunk.


2013. nov. 30. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Hasmenéskor pont nem kellene tejtermék..... Majd ha elmúlt, utana
2013. nov. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Soha nem adtam probiotikumot a lányoknak, tökéletes helyette a joghurt.
2013. nov. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Csak nem akkor, amikor megy a hasa.....
2013. nov. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

jó a joghurt, kefír is, de csak ha lezajlott a hasmenés!

Addig meg csak sima főtt krumpli, rízs, főtt sárgarépa, keksz, és sokat inni!

2013. nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Dieta! Nagymamam mondta ilyenkor mindig h sima fekete tea egy kis kolaval. Legyintettem ra h aaaa hulyeseg. Aztan egyszer uncsitesom kisfianak hasmenese volt h elmeseltem ezt neki kis is probaltak mert semmi nem hasznalt falun laknak ok is es nem angyon tudott gyogyszerert ugrani. Nem egyszerre hanem lassacskan kortyolgatva itta meg. Es tenyleg hasznalt.

Am nekunk mindig van itthon smecta por. Sokkal hatekonyabb mint a probiotikum.

Joghurt meg tenyleg nem akkor kell mikor epp a hasmenes kozepen tartotok.

2013. nov. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
széntabletta
2013. nov. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

hasmenése már nincs, rendeset kakál, de napi többször (3-4x) és nem olyant amilyen keményet szokott, valamivel hígabb, de nem hasmenés már, meg látok benne hurutot is. Tegnap hívtuk a dokinőt a végbél törlet eredmény véget és azt mondta hogy még mindig van benne baci (már több mint 2 hete), mondta szedjük tovább a probiotikumot, de mivel nincs (meg hát nem is segített) ezért gondoltam a bélflórás joghurtra. Diétát azt már azóta tartsuk amióta hasmenése volt. (az ugye a főt rizs, főt krumpli, főt répa, gyenge húsleves, főt csirkemell, pirítós, kétszersült, tejterméket azóta nem is kapott). Enni is rendesen eszik, és inni is iszik többnyire gyerekteát teát (csipke málnával ízesítve).

2013. nov. 30. 14:36
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Jaj nagyon régi a kérdés, de végül mi segített és meddig tartott ez nálatok?

5. napja megy enyhén a hasam, úgy ahogy te itt a végén írtad, hogy nem sokszor megyek, de nem tökéletes.. Lehet nálam is baci a helyzet? Holnap igyekszem dokihoz menni.

2020. jún. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!