Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Télapó viszi el a cumit? Aki...

Télapó viszi el a cumit? Aki így csinálta adna tanácsot?

Figyelt kérdés
3 éves elmúlt a fiam, oviba jár, de nagyon cumis.Szerencsére már csak alváshoz, illetve ha nagyon fáradt, vagy beteg akkor kell neki. Most beteg. Megbeszéltük, hogy a télapó elviszi a cumikat és reggelre hoz helyette ajándékot. Így tetszik neki az ötlet, de mivel ismerem, tudom hogy alvásnál követelni fogja. Hogy csináljam, hogy jó legyen? Beletesszük kis dobozba a cipő mellé és majd onnan viszi el a mikulás.Van egy rongyija is, ez a két szent dolog nála. Azt nem viszi el, de a cumit igen.
2013. dec. 5. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem már 23 éve, hogy a télapó elvitte a cumimat, de sima ügy volt. Jött a télapó (szomszéd bácsi volt beöltözve, mint utólag kiderült:D) és én magam adtam a kezébe a cumikat, és elvitte, persze cserébe kaptam csokit, meg valami plüs akármit amire akkoriban nagyon vágytam. Semmi lelki sérülésem nem volt, anyukám is azt mondta, hogy simán beletörődtem a dologba, 1-2 alkalommal sírtam a cumim után, de 1 hónap múlva már el is felejtettem. Rongyim, plüs akármim nekem is volt, szerintem is maradjanak ezek meg, elég ha a cumit elviszi. Ilyen pici gyereknek kell még kell valami kis vigasztaló eszköz. (rongyi)
2013. dec. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam a cumisüveget adta oda 2.5 évesen a télapónak.

Ide házhoz jött a Mikulás és megbeszéltük hogy a télapó elviszi és odaadja egy kisbabának... aztán jött a télapó és ő szépen a kezébe adta a télapó meg elvitte este picit pityergett de szépen ivott az új bögréjéből, amit a télapó hozott neki.

2013. dec. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%

de hát ha kell még neki alváshoz meg megynugtatáshoz miért kell tőle elvennei??

3 évesen még azért nem olyan gáz??Főleg ha nem lóg az utcán is meg egész nap a szájába...

Ráadásul írod hogy most beteg,hát nemtudom én szegénytől nem venném el!

Ráadásul ettől a Télapó elviszi"-től falnak tudok menni!Vigye el a hótündér vagy a kukásbácsi vagy mittom én de ne már a Télapó amire a gyerekek vágyakoznak,egész évben várják aztán meg egész életében az az emlék marad vele kapcsolatban,hogy a ő volt az aki elvitte a drága cumimat!Örökre egy negatív élményt fog hozzá kapcsolni!

Egyrészt én még nem venném el másrészt ne a Télapó vegye el!

2013. dec. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem itt az apró részletek is fontosak: ne vigye el a Mikulás, hanem ő (a gyerek) adja oda neki.

Az én fiam 2 hét múlva 4 éves lesz, és ő is elköszönt tegnap a cumitól, betette a kiscsizmába az ablakban, és lefeküdt aludni.

Kicsit izgatott volt, de simán elaludt.

Mi már nyár óta beszélegünk erről, írtunk levelet a Mikulásnak, hogy cumiért cserébe távcsövet kér (olyat, amilyen a Kockásfülűnek is van).

Kíváncsi vagyok, lesz-e visszaesés (=hiszti) a köv. napokban, de remélem elég értelmes már, és nem lesz gond.

2013. dec. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez így volt, mind nálatok, 4-es. Hónapok óta téma volt, tehát nem most jött fel. Az este dobozba tettük a cumikat, bele a csizmába, hogy reggel kap helyette ajándékot. Nem kereste, várta mit kap és nyugodtan elaludt. Így volt ez most délben is, tehát nem negatív egy kicsit sem, hogy a télapó viszi el a cumit.
2013. dec. 6. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!