Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is felesleges és...

Szerintetek is felesleges és korai még?

Figyelt kérdés
5 éves a kisfiam , első gyerek, és most kérte, hogy neki is had legyen olyan karórája mint a nagyoknak. Én ebben semmi rosszat nem látok, de a keresztanyja, belekötött, hogy még felesleges, nem kell még ezt tanítani vele, meg majd ha iskolás lesz meg hasonlók. Ugyanez megy, mert akar egy olyan oldaltáskát mint öcsémnek van csak kicsiben, és erre is ugyan ez volt mindenkinek a válasza. Nem értem én vagyok túl laza szülő, és én vennék meg neki minden felesleges dolgot? Tényleg korai ez még?
2013. dec. 6. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
A felnőtt karóra valóban nem neki való.
2013. dec. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

Felnőtt karórát én sem ennék. Egyrészt minek amikor nem ismeri a számot lényegében az időt sem tudja értelmezni 5 évesen. Másrészt elveszítheti, ellophatják meg is verhetik érte.

Táskában nem látok rosszat.

2013. dec. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

[link]

Valszeg ilyen karórára gondoltál nem?

Linkelhetnél képet, hogy azért mégis...

2013. dec. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem felnőtt karóra, hanem szilikonos gyerek, és nem az oviban, hanem ha velem van, vásárláskor, vagy ha elmegyünk valahova akkor gondoltam, hogy felvenné.
2013. dec. 6. 20:48
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen ilyen órára gondoltam én is!
2013. dec. 6. 20:49
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja ilyen órát simán vennék, nekem is volt alsóban tininindzsa teknősös,még ma is emlékszek rá.
2013. dec. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor ez teljesen korrekt! Szerintem a táskát is megveheted neki.
2013. dec. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ilyen típusú órája 3 évesen már volt a lányomnak. Nem értem a keresztanyukát.

Itt nem az a lényeg, hogy órája legyen, hanem az, hogy van olyanja, mint a nagyoknak. Ez most épp egy óra :)

2013. dec. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Érdekli, hogy mennyi időt mutat az óra? Kérdezgeti? Ismeri a számokat? Vagy csak úgy szimplán tetszik neki, mert van a nagyoknak is.


Én ettől tenném függővé, hogy vegyek-e neki. Ha csak "nagynak" akar tőle látszani, akkor nem vennék, ha már valóban ismerkedik az órával és az idő múlásával, akkor esetleg igen.

(Ha csak azért kell neki, mert a nagyoknak is van, akkor ennyi erővel vegyél meg neki bármit, ami a felnőtteknek van... Elkapatod vele.)


(A szintén 5 éves lányom is mutatta már kirakatban, hogy milyen óra tetszik neki, meg hogy vegyünk neki, azt válaszoltuk, majd kap, ha ismeri az órát. Ez a dolog meg egyáltalán nem izgatja, úgyhogy ennyiben maradtunk.)

2013. dec. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem korai egy egyszerű óra. Én 6 évesen kaptam az elsőt.
2013. dec. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!