Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg korai 9 hetesen...

Tényleg korai 9 hetesen terhesgondozóba menni? Védőnőm azt mondta felesleges még megcsinálni a kis könyvet.

Figyelt kérdés

Ma voltam a védőnőmnél,és szóltam neki,hogy holnap szeretnék terhes gondozóba menni,mert múlt héten mondta a doki,hogy jelentkezzek.Erre a védőnő azt mondja,minek akarok ilyen korán menni ,12. hétig úgysem csinálnak semmi olyan vizsgálatot,amihez kis könyv kellene.

A beutalókat is tök korán ideadják.Mondom: nem utolsó szempont,hogy időben ideadják,legalább nem 2 nap alatt kell mindenhová szaladgálnom!

Erre kiböki,hogy neki ma délután 5 ig be van táblázva a naptára,hajnalban meg utaznak.Kérdem én,engem ez miért érdekeljen?

Ma még dolgozik,akkor végezze a munkáját.

Előző gyerekkel is 8 hetesen mentem gondozóba,és nem mondták,hogy felesleges ilyen korán menni.

Kérdezte a védőnő,hogy miért nem telefonáltam mielőtt mentem hozzá?Gondolom telefonon keresztül akart lerázni.Most hívnom kell délben,hogy beférek-e délután,de előre hallom,hogy azon fog sápítozni,hogy neki még csomagolnia kell.Mondtam neki,hogy viszem az előző könyvet,csak át kell másolnia a fejlécet.20 perc!!!!

Ti mit szóltok hozzá?Bunkó volt,vagy én fújom fel egy kicsit ezt a dolgot?


2009. aug. 12. 10:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Szia. Nem fújod fel, teljesen igazad van, ráadásul a 8 hetes ultrahang adatait már bele is lehetne írni. + menni kell a 12. hétig vérvételre, terheléses cukorra, meg lehet csináltatni az EKG-t, vércsoport meghatározást, stb. Én nem keveset rohangáltam, és nem mindegy, hogy mindent egy hét alatt kell elintézni, vagy van rá egy hónapod. Amúgy is fáradtabb az ember.Nem irigyellek, ha ilyen lesz a hozzáállása végig, de ne hagyd magad! Teljesen igazad van.
2009. aug. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszi,hát szerintem is idejében kellene elkezdeni a vizsgálatokat.Bár a terheléses cukor az később volt nekem az első gyerekkel,de lehet ez is változott már azóta.

Mindenesetre megpróbálok beférni mára,és nagy ívben tojom le ,hogy holnap utazik...

2009. aug. 12. 10:27
 3/20 anonim ***** válasza:
62%

Na te szegény!!!Határozottan bunkó volt!Mi az hogy korán van?Azt majd te eldöntöd hogy neked mi van korán!Ha 9 hetes vagy igenis intézni kell ezeket a dolgokat,ne hagyd magad lerázni.Én 6 hetesen már jártam a gondozóba,volt kiskönyvem,stb.Az ember úgy áll hozzá,hogy igenis az a baba akit a szívem alatt hordok,az meg fog maradni,és akkor meg minek várni a 12-ik hétig,nem?Jujj,de kihoznak az ilyen egészségügyi dolgozók a sodromból.Minél hamarabb jelentkezel,annál jobb,nekem például a 12-ik hétig 2 ultrahangos vizsgálatom is volt,ahol kérték a kiskönyvemet.Állj a sarkadra,és oszd ki ezt a védőnőt! :)))Sok sikert,és boldog babavárást anyuka társam!

Egy 3.5 hós baba anyukája

2009. aug. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!!!

Igen az lesz,a sarkamra kell állnom,mert nem hagyhatom,hogy így bánjon velem!

Nem szokott egyébként így beszélni,gondolom agyban már a Balaton parton van a családdal.

Sajnálom,de nekem meg ez a fontos.Váltani nem tudok,mert falun ő az egyetlen,hozzá tartozom.

2009. aug. 12. 10:31
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Kényelmes a védőnőd, de szerintem ne húzd fel magad rajta, mert még megbosszulhatja magát a dolog... bunkó lesz később, vagy nem szól időben v,iről, ilyenek, védőnőt nem olyan könnyű váltani:)
2009. aug. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

Ó, te is kifogtad azt a fajtát, amilyet én! Én már szinte csak a dokihoz járok, ott is néznek fehérjét, és adokim mindent elmond. Már most megvan a 4 pecsétem, és nem is akarok többet védőnőhoz menni. A legutóbbi látogatás után egy hétig magas volt a vérnyomásom, majdnem gyógyszert kellett rá szednem.

Én orvoshoz a 6. héten mentem, hogy kizárja a méhen kívüliséget. Aztán már a doki mondta, hogy mikor menjek!

Szerintem ne hagyd annyiban! Próbálj megnyugodni, de addig ne menj haza, amíg meg nincs a könyv!

2009. aug. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem teljesen felesleges ilyen korán menni. És tényleg felfújod egy kicsit. Én 10 hetesen csináltattam mégegy UH-ot, hogy él e még a terhesség és csak ezután mentem a védőnőhöz( vagyis ő jött hozzám) megcsinálta a könyvet, de csak 12 hetesen kellett először gondozásra menni. Az első terhességem alatt 11 hetesen csinált könyvet és másnap mentem gondozásra. Szerencsére az én védőnőm rendes, de én is pozitívan állok hozzá. Ismerek olyan kismamát, aki ugyanehez a védőnőhöz jár és utálja. Szóval nem lehet mindenki egy hullámhosszon a védőnővel, de valahogy el kell viselni egymást. Tényleg ne húzd fel magad! Lehet a terhességi hormonok is játszanak veled!
2009. aug. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
61%

Háát, én sajnos ellenkező véleményen vagyok. Nálunk jelezni kell, mikor menni szeretnél és kapsz időpontot. Nálunk az első találkozó kb. 1 óra hossza, mire mindent kitölt, lemér, satöbbi. Ezért ezt pláne időpontra csinálják. Nem első gyereknél is ennyi idő...


Képzeld, ha mindenki odamegy és követeli, hogy aznap tessék őt elintézni. Ott ültök 6-7 órát, ha 6-an vagytok újak? Szerintem normális dolog tőlük, hogy nem ültetnek senkit ott órákig, és ütemezni tudja a dolgát. Te is így jársz jobban.

Nálunk a védőnő ideje maximálisan ki van töltve, sorba rendeli be a kismamákat idpontra, nem lógatja a lábát egy percig sem. Ha valaki ezen felül odamenne és hepciáskodna, akkor azt hogyan szorítsa be, amikor kell hozzá 1 óra hossza? Várjon mindenki? Vagy mivel a többiek időre jönnek, az új kismama várjon 5 órát? Háát, ha akar és értetlen, felőlem ülhet ott, én nem szeretnék miatta várni...

Ezen felül a mi védőnőnk házhoz jön a picikhez sokáig, én sose voltam gyerekkel nála, kimegy mindenkihez, 1 éves korban is. Ez is rendesen emészti az idejét, de senki se mérges emiatt, mert tök jó, hogy nem neked kell ott ülni a kicsivel, hanem otthon mindent meg tudtok beszélni, kérdezni, megnézi, jól csinálom-e, satöbbi. Ezért még sose reklamált senki... És olyankor bizony hiába mennél, nincs ott a helyén.


Nálunk hetente egy napon, adott időintervallumban fogadja a kismamákat, a többi időben a kicsiket látja el, papírmunkát végez, továbbképez, értekezik, satöbbi. Ő is emberből van, megszakadni nem tud, ha nem ér rá, akkor nem ér rá, sose láttam lábat lógatni.

Ennyi a véleményem.

Nálunk 3 hónaposan szokás védőnőhöz menni és szép nyugodtan végig tudtam eddig mindig minden vizsgálatot csinálni, 3 gyerek van. Sose volt ebből gondom.

Sajnálom, én így látom. Nem lesz baja a babádnak, ha 2 hét múlva lesz kiskönyved.

2009. aug. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a hozzászólást.

Persze,nálunk is időpont van,de ne mondja ,hogy marhára tele van mikor senki nincs nála,mindegy.Felhívom,hogy beférek-e,ha nem ,akkor megyek 2 hét múlva,hátha kipihentebben szebben beszél.

Az első válasz annyiban áll közel hozzám,hogy szerintem sem árt,ha időben megkapom a beutalókat,és kényelmesen végig tudom járni a vizsgálatokat,nem idegeskedve.

Amúgy egy szóval sem mondtam,hogy a többi kismama várjon miattam,és nem hepciáskodtam,csak nem akartam,hogy telefonon lerázzon!

2hét múlva már 11 hetes leszek,és ha lecsesz a doki,akkor azt én fogom hallgatni,és nem a védőnőt hívja fel.Mindegy kibírom!!!!

2009. aug. 12. 10:59
 10/20 anonim ***** válasza:
Szia! Én 5. és 8.héten csak UH-n voltam a dokim magánrendelőjébe addig meg sem vizsgált,majd 12.héten volt UH mellett vizsgálat is,akkor kaptam mindenféle papírkát,és akkor kellett mennem védőnőhöz is. Nekem is rosszul esett hogy nem kellett mennem,de mondta a doki hogy 12 hét elött azért nem szereti ha mennek a kismamák védőnőhöz,meg kiskönyvért,mert nehogy valami történjen a babával,és kiskönyvvel a kezünkbe nehezebb lenne feldolgozni a történteket.30éves tapasztalat van mögötte.
2009. aug. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!