Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságra hogy sikerült...

Szobatisztaságra hogy sikerült rávenni gyerkőcötöket?

Figyelt kérdés
2009. nov. 22. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Nekem anyáék odarakták a bilit a karácsonyfa mellé mikor 2 éves voltam,dec24-én,és azt mondták,h pisiljek a karácsonyfának,és belepisiltem a bilibe,és onnantól kezdve sose pisiltem be!:D Úgyh próbáljátok ki a karácsonyfával:D
2009. nov. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez jó! :)

Nos, nálunk több kérés, próbálkozás sikertelensége után semmi erőltetés nélkül levettem a pelust, szaladgált így a lakásban, közelben volt a bili, belepisilt. Ha már rajta volt a bugyi,akkor nem a bilibe ment.. Aztán eltelt megint 2 hónap, egyszer közölte, pisilni kell, rátettem a wc-re, belepisilt. Utána nem kapott már pelust. Ennek 3 hete, 3-4 naponta van egy baleset. Eljön az ideje, nyugi. 2,5 éves kislány anyukája

2009. nov. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Meguntam,hogy kisfiam aki egyébként már beszélt,stb. még mindig pelusozott. Egyszerüen mondtam neki,hogy ma leveszem rólad a pelust,mert már nagy és okos fiú vagy... Ha nem szólsz,hogy pisilni kell,be fogsz pisilni,pisis lesz a ruhád.-mondtam. Párszor bepisilt aznap és másnap,aztán mintha sosem lett volna pelusos. Ezzel egy időben éjszaka is szobatiszta lett!! Ekkor volt 2és fél éves.

Egyébként kellő "érettség" szükségeltetik hozzá :)

Kitartás! Hipp-hopp szobatiszta lesz!!

2009. nov. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 21 hónaposan lett teljesen szobatiszta.2 hét alatt megtanulta.Igaz már a nyáron kezdtük azzal,hogy levettem róla a pelenkát.Ìgy megtanulta mi az a pisi....fel kell utána takarítani.

Vettem neki wc szükítöt,és bilit is.A szükítövel játszott,ráült,de nem csinált semmit.Igaz tépte ö is a papírt,és dobta a wc be.Aztán októberben úgy döntöttem leveszem róla a pelust...Majd fel takarítom.Egyszer bepisilt,onnantól mindég szólt.Igaz,volt egy pa´r alkalom,hogy beszaladt a bugyiba,de nem szabad érte öket leszidni.....

2 hét alatt megtanulta éjjel nappalra.Most a lányommár 4.hete teljesen szobatiszta.Èjjel is ,vagy korán reggel felébred,hogy " anya pisilni".Eröltetni nem szabad.Barátnöm erölteti,muszály a fiának a wc re mennie.Csinálja,de nem szól mag´tól,hogy mikor kell neki.Ha az anyja nem viszi idöben bepisil,bekakil.....Mondtam is neki,hogy miért erölteti.Úgy is fogja magátál csinálni,ha készen áll rá.

2009. nov. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi barátkozunk a bilivel. Még csak másfél hónaposak vagyunk. Amikor én wc ülök ő is ráűl ruhástól a bilire. Ilyenkor mondom neki hogy hogy szokták csinálni és mire van a bili. Néha kipróbáltam hogy fürdés elött bilire tettem ráült majd felpattant. Biztos a csupasz popsinak fúra érzés volt. De a bilit már töbször körbe pisilte. :)

Nem kell erőltetni ez ugyanis agyi érettséget igényel a test felett.

Egy barátnőm ikrei oviba készültek egész nyáron ment a szoktatás. A kislány mindig mondta pisilnie kell, de a fiucska nem őt folyton kérdezte az anyja és csak akkor ment pisilni. Viszont az a vicces, hogy a kislány egyedül volt több fiú testvér között, neki meg külön meg kellett tanítani, hogy a lányok gugolva pisilnek. Ő ugyanis folyton úgy pisilt ahogy a fiúk. Gatya le, csipő előre és pisilés. Hát volt velük gond nem is kevés.

Érdekes az is hogy az én lányom néha megilyed a pisitől. Biztos azért mert van hogy leszídom, ha kiönt direkt figyelmeztetés ellenére valami italt. De az is lehet, hogy megilyed, hogy belőle jött ki. Például ha ő a fürdővízbe kakil, akkor egetverő bőgés van úgy frászt kap a kakitól. Ő nem ragaszkodik hozzá mint más gyerek. Az unokatestvérük például le sem veszi ilyenkor a pelust az az ővé ő csinálta.

Hát majd szobatiszta lesz ha lesz.


Én arra emlékszem 2 éves koromba anyámék odaadtak a nagyinak. 1 hét múlva szobatisztán kaptak vissza. Az a hír járja, hogy álitólag ha pelusba végeztem a dolgomat azt az arcomba nyomta a végterméket. Erre nem emlékszem, de elég durva dolog.

2009. nov. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4.vagyok.

Nemigazán hiszem el,hogy 2 évesen emlékeznél,hogy a nagyiná lettél szobatiszta.....De ez mellékes.

Az meg,hogy az arcodba nyomták a pelenkát,hát inkább ne firtassuk........

2009. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

off

sokan mondják nem emlékszünk a kiskorunkra. A legkorábbi emlékem 3 éves saját. Amit meg leírtam azt folyton a szüleim mondták.

on

Valójában senki sem tudja hogy szoktam le. Rejtéj maradt mert nagyi nem beszélt róla, de ő katonaszigorú volt, kemény.

2009. nov. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!