Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan legyek vele türelmesebb...

Hogyan legyek vele türelmesebb? Szégyenlem magam.

Figyelt kérdés
Van egy gyönyörű és okos 3 éves kisfiam. Mióta oviba jár eléggé elszaladt vele a ló, de igyekszem kordában tartani. A problémám az, hogy 12 hetes kismama vagyok és nagyon ingerült vele szemben. Csak ketten vagyunk, a párom kamionozik. Folyton bohóckodik, amivel nem lenne gond, de elpattan nálam a cérna, mikor sokadjára is csak szórakozik ahelyett, amire megkértem. Nem fogad szót, visszabeszél. Ezeket tudom kezelni, de nagyon sokszor bolhából elefántot csinálok és kiabálok vele. Általában egész nap mert mindig felmérgel valamivel. Értem én, hogy a hormonok, de eddig ilyen nem volt, pedig nem vagyok egy nyugodt természet. Most viszont mióta kismama vagyok mindenen kiakadok amit szegény csinál, folyton kiabálok vele. Sokat játszunk, törődöm vele, de akkor is. Magnéziumot szedem rendesen, de mit csináljak még, hogy normális és ne idegbeteg anyja legyek? Komolyan sajnálom már a saját gyerekem :(
2013. dec. 14. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Állítsd le magad, önuralom. Én is kiabálós vagyok, nagyon rossz a gyerekeknek és hozzá is szoknak. Ha ordítanál, menj ki másik helységbe, nézz bele a tükörbe, kérdezd meg magadtól: mit csinálok? Azt akarom, hogy ilyen anyát lásson? Fogsz ez számítani később? Nevelnünk kell, nem megfélemlíteni. Márpedig ő vagy félni fog, vagy elveszíted a bizalmát. De a magad ostorozásával sem magadnak, sem neki nem segítesz.
2013. dec. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ilyen vagyok, jo, hogy feltetted a kerdest. Nalunk 2,5 éves a kicsi, vele semmi gond nincs. A nagy pedig 4, ő ugyanolyan makacs, hisztis, önfejű mint én. Nehezen birok vele, nalam is sokszor elszakad az a bizonyos cerna. Amugy meg iszonyat okos, az ovonok is azt mondják,hogy kiemelkedően jo esze van. Itthon is a 6 éveseknek való logikai feladatokat pikkpakk, hiba nelkul megoldja.....csak a magatartása....
2013. dec. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon ajánlom ezt a könyvet, tele van gyakorlati megoldásokkal: [link]


Èrdemes még itt is olvasgatni: [link]

2013. dec. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!