Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azok a 7-8 éves 1-2-o. Gyereke...

Azok a 7-8 éves 1-2-o. Gyerekek akiknek az idén a Jézuska telefont, tabletet, i-podot stb hozott nekik a következő karácsonyokra mit hoz?

Figyelt kérdés
Valószínű jövőre már tudni fogják hogy a felnőttektől kapták, illetve kapják akkor mit fognak kérni?
2014. jan. 8. 17:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem a modern világtól óvjuk őket,hanem attól,hogy ne legyenek hülyék!

A normális fejlődéshez kell,hogy a való életben legyenek,valós játékokkal játszanak és ezáltal fejlődjenek. Nem mellesleg kell a mozgás nekik,amit a gép előtt nem tudnak megtenni.

Tesóm fia 2 éves lesz pár hónapon belül és hajnali 5-kor felkel,megkeresi a telefont,bekapcsolja a youtube-ot és zenét hallgat és max hangerőn. Okos kiskrapek,de neki pláne nem való.Neki a könyvekkel,legoval kéne ismerkednie...


Kövezzetek meg,de az én gyerkőceim (4 és 2,5 éves) soha nem játszottak még a telefonnal,nem is követelik,nem játszanak a laptopon,csak néha bekapcsolok nekik meséket vagy dalokat,mondókákat, a TV-t bekapcsolja a fiam,de csak akkor ha a TV van kikapcsolva. Távirányítóhoz sosem nyúlnak. Sokat vannak kint,sokat sétálunk,sokat játszanak együtt és sokat olvasok nekik vagy ők nekem :)


Karácsonyra a koruknak megfelelő játékokat kaptak és fognak kapni.


Számomra csúnya látvány mikor óvodás és kisiskolás a tablet,okostelefon előtt görnyed még a utcán is.

S ezt mindig a szülők rontják el!!

Mert a "Ki,ha én nem!" módszert használják és nem jönnek rá,hogy a gyereknek valójában nem az kell,hogy megvegyenek mindent,hanem hogy normálisan foglalkozzanak vele,beszélgessenek és együtt szórakozzanak.


Lényeg a lényeg,hogy kisiskolásoknak nem valók abszolúte ezek a kütyük. Nekik a tanulásra kell összpontosítani,nem a modern világra.

2014. jan. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
91%

Sziasztok!

Hasonló korú gyerek szülőjeként jót mosolyogtam a kérdésen.

Előrebocsátom, hogy semmi bajom a techonológiai fejlődéssel, az emberiség fejlődésének része, kíváncsi leszek, hová vezet (használom a vívmányait stb.).


Szóval nem kötözködésből, hanem őszinte érdeklődésből kérdem: minek kell egy ilyen korú gyereknek mobiltelefon? Persze, ha egyedül jár mondjuk suliba, edzésre, akkor értem – de ha a szülei viszik-hozzák, ráadásul az iskolába be sem viheti, mégis mit csinál vele?


A tablet/laptop ideje nálunk is el fog jönni (mivel ha jól sejtem, informatikaórán majd windowsos dolgokat tanulnak sajnos, nem a maces operációs rendszerek működését, szóval muszáj lesz vennünk egy ilyet…)

De én már előre félek, mi lesz, mert a neten lévő megannyi primitívség, arcodba ugró pucérmacák stb. szerintem nem egy kisgyereknek valók.

Ezeket hogyan véditek ki? Jó, tudom, vannak szűrőprogramok, de azok kiszűrik a reklámokat is? Jól működnek?

Másrészt: akinek van saját gépe, ott korlátozzátok a használatát? Vagy azt csinál a gyerek, amit akar?

Bevallom, én emiatt sem siettetem, hogy a gyerekemnek saját gépe legyen. Attól tartok, lesz még elég gondunk, minek fussunk elébe?

2014. jan. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én elgondolkodtam azon, hogy a nagyobbik fiam 7. szülinapjára vegyek-e egy táblagépet.

Most volt a héten a szülinapja és mivel karácsonyra rengeteg játékot kaptak (Lego, társas, oktató, puzzle, autók stb), így eléggé kimerült az ötlettáram :)

Eddig minden évben megvártuk a karácsony utáni leárazásokat és szuper játékokat fogtunk ki, pl. 20e Ft-os Lego 12e Ft-ért, 8e Ft-os társas 4e Ft-ért stb, de most nem tudom mi történt, hogy semmi sem volt leárazva!

Szóval megfordult a fejemben a táblagép, de végül pont amiatt vetettem el az ötletet, hogy ahhoz le kell ülni és addig, amíg játszik vele, szinte mozdulatlanul kell lennie. És sajnos ezekkel a játékokkal simán el lehet játszani 1-2 órát anélkül, hogy feltűnne, vagyis annyival kevesebbet mozog.

Amúgy nagyon jó kis játékok vannak, a telefonomon szokott is játszani, de max. 20 percet, ha valahol várni kell, pl. orvosnál.

A telefont pedig megbeszéltük, hogy akkor fog kapni, amikor már egyedül jön-megy majd a suliba.

Amúgy annak ellenére, hogy a tanárok és az igazgató is többször elmondták, hogy az elsősök ne hozzanak be telefont, több gyereknél is folyamatosan van, így persze a többi gyerek "lemaradva" érzi magát velük szemben.

Annyira utálom az ilyen szülőt, aki sz.rik arra, amit a tanár mond és csakazértis szembeállítja a gyerekét vele!

2014. jan. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!