Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Totyogók anyukái! Ti hogyan...

Totyogók anyukái! Ti hogyan oldjátok meg a napi teendőket, amikor egyedül vagytok egész nap a lurkóval otthon? Nektek is "szétbontja a házat"? Más kicsi is visít, ha két percre egyedül marad a szobában?

Figyelt kérdés

Kisfiam 21 hónapos. Apa eddig nagyrészt itthon volt velünk, mert sajnos munkanélküli volt. Nemrég talált végre állást, ami remek, viszont most kettesben maradtunk a legénykémmel. Ha csak kiteszem a lábam a konyhába ennivalót csinálni, azonnal visít, arról nem is szólva, ha mosdóba kell mennem... Kinyitja az ajtót, utánam jön, és mindent szétszed, olyanokhoz is hozzányúl, amihez nem kellene. Mindent nem zárhatok el előle, mert sajnos elég vacak, és kicsi házban lakunk.

Léteznek trükkök, amivel bent tarthatom a szobában? Mesét szoktam neki kapcsolni DVD-n, vagy számítógépen (Mazsolát, Süsüt, ami leköti), de egyrészt azt is megunja 10 perc alatt, másrészt nem akarom ennyire tévére nevelni őt...


Várom a trükköket, tippeket! Köszönöm! :)


2009. dec. 1. 15:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
45%
Kedves Barikádos Anyuka! Nem tartom magam Szuper Mamának és nem akarok bizonytalanságot sem kelteni másokban. Miért baj az, ha tényleg mindent megcsinálok amit aznapra tervezek.Mint írtam, mindent együtt csinálunk a fiammal. Lassabb a munka, de elvégzem, együtt vagyunk nem rosszalkodik. Ma is megfőztem, takarítottam, mostam teregettem és még kint is voltunk. Türelem és szervezés tervezés kérdése az egész. Emellett ő is néha firkálgat, böködi az ülőgarnitúrát körömreszelőve, kipakol, elpakol...stb. dehát most fedezi fel a világot. Sajnos nem nézek ki makulátlanul állandóan, én is vágyom nyugalomra (SŐT) akkor néha ha egy órácskára is bemegyek a városba v. bemegyünk együtt, de ettől nem vagyok szuperanya.Látom körülöttem az anyukákat, némelyik csak sír és rinyál állandóan, hogy nincs el a gyerek. Miért lenne, meg kell őket tanítani elfoglalni magukat, ez pedig sok türelem és idő kérdése.Az utánad szóló viszont jókat írt - én i többnyire ezeket a trükköket alkalmazom.Türelem!
2009. dec. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
nyugodtan mosogass el v mos fel akármit csinálj 10perc és kész ha nem birja elfoglalni magát hadd sirni addig nem árt elöbb
2012. okt. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
utóbb megtanulja elfoglalni magát mondogasd neki h mindjárt kész v addig hagyd bóklászni a házba az én lányom már 4éves de még
2012. okt. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
de még a konyhaszekrénybe is bemászott aztán rájött h segiteni akar engedtem neki beleunt és szépen lassan megtanulta lekötni
2012. okt. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
magát :) bocs teloról irok
2012. okt. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!