Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leánykám hamarosan 2,5 éves...

Leánykám hamarosan 2,5 éves lesz, nem ismeri az apja felőli nagyszülőket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tehát, egyáltalán nem ismeri a férjem szüleit a lányom, de hamarosan mennünk kell egy eseményre, ahol ott lesznek ők is. Nagyon meg fog zavarodni a gyermekem, ha mondjuk neki, hogy ott van mama, papa menjél köszönj nekik? Hogyan viselkedjek majd? Már tiszta ideg vagyok emiatt, pedig több, mint egy hónap múlva lesz ez az esemény.

Köszönöm a segítségeteket, válaszaitokat.


2014. jan. 18. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne őt told, hogy köszönj nekik gyerekem. Fogd a kezét, esetleg lépjetek oda, és viselkedj nyugodtan. (bár nem tudom mi miatt nem ismerik egymást) Esetleg keresztnév+papónak hiv dőket a gyerek előtt. Így tudja az én kétévesem is megkülönböztetni a nagyszüleit.
2014. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
gondolom azért beszéltetek már neki arról hogy vannak apának is szülei... nevezd őket majd a kicsi előtt hogy pl "Kati mama, Pista papa" és tuti nem fog megzavarodni... érdekes hogy még nem látták az unokájukat... de gondolom biztos van ennek is háttértörténete miért alakult így... mindenesetre nem kell ezen paráznod a kicsik nem foglalkoznak ilyen dolgokkal különösebben... nyugodj le semmi gond nem lesz... :)
2014. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igen beszéljetek róla előre vele, és ne öt küld oda.
2014. jan. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ha nem ismeri akkor nyilván valami probléma van, ami miatt nem "funkcionálnak" nagymami és nagypapiként. ez esetben pedig tuti nem egy többfős eseményen vezetném elő a lányomnak, h "nézd, ott vannak a nagyszüleid". finomíts: ott van apa anyukája meg apukája (két és fél évesen ezt még kevésbé tudja magára vonatkoztatni, azaz nem rakja össze, h "akkor ez bizony a nagyi és a papi, de hát akkor miért nem láttak engem eddig soha?"). biztos nem küldeném oda, h adjon nekik puszit, mivel számára teljesen idegenek. ilyen helyzetekben a gyerek érzéseit kell elsődlegesen szem előtt tartani.
2014. jan. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
az meg hogy te hogy viselkedj: kedvesen tisztelettudóan... mivel gondolom családi esemény lesz nem csak ők lesznek ott nem is kell egész este velük beszélgetned... de ne adj nekik esélyt arra hogy bármibe is beléd köthessenek és te se bántsd őket.. figyelj arra hogy ne legyen balhé az összejövetelen :) ha esetleg nekik nem lenne eszük ehhez neked legyen hogy nyugodtan teljen el az összejövetel és senki se menjen miattatok haza rossz szájízzel... "2"
2014. jan. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az apa anyukája/apukája jó ötlet.

Ha biztos ott lesznek én előtte pár nappal már mondanám neki.

2014. jan. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, ez az egyszerű dolog, hogy apa anyukája és apukája, eszembe sem jutott. Valószínűleg így fogjuk mondani, hogy ne nagyon kavarjuk meg a lányunkat.


Ismét köszönöm a hasznos válaszaitokat!


További szép napot/estét nektek! :)

2014. jan. 18. 17:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, nem fog megzavarodni.

Legalábbis az én fiam abszolút nem zavarodott még bele ezekbe a nagyszülős dolgokba.

Anyosomat 4 évesen ismerte meg, nagy a távolság nem volt lehetőségünk menni hozzá, ő meg már a kora miatt nem jön.

Tavaly húsvétkor mentünk, akkor ismerte meg, és pillanatok alatt mamának szólította, nem volt semmi baj hogy azelőtt nem találkoztak, és megmondom őszintén nem is nagyon került szóba hogy van egy mama akit még nem ismer.


Bár a fiamnak eleve kijutott "nagymamákból".

Az én szülei elváltak, így van neki az anyukám és apunak a volt élettársa is mama volt.Majd apámnak új élettársa lett, így most ő is mama. Illetve a gyerekkori legjobb barátnőm anyukáját én magam is Erzsi anyunak hívom, így a fiamnak Erzsi mama lett. Plusz ugye anyósom. Így van 5 mama :)

2014. jan. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Szerencsére" kommunikáció 0, így nem kellett magyarázkodnom a lányomnak. A mamája és a papája csak egy néni és egy bácsi volt a sok közül. A nagyanyja még csak annyit sem kérdezett tőle, hogy hogy vagy.

Csúnya dolog részemről, de örülök, hogy nem ismeri őket a lányom...

2014. febr. 18. 18:08
 10/11 anonim ***** válasza:
ilyen hozzáállás után én is örülnék a helyedben... hogy lehet ilyen egy nagyszülő???? nem veled van a gond... velük...
2014. febr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!