Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a lányommal?...

Mit csináljak a lányommal? Sajnos nagyon sokszor nincs már hozzá türelmem!

Figyelt kérdés

Március elején lesz 4éves. Az utóbbi időben elviselhetetlenül akaratos,hisztis,makacs,önfejű lett. Nem telik már el úgy nap hogy ő valami miatt ne nyekeregjen. A legnagyobb bajok az alvás(hiánya)miatt vannak nála,olyankor kikészíti az egész családot.

Ma is büntetésbe volt az óvodában,mert az nem elég hogy nem aludt de nem hagyta a többieket sem,és visszabeszélt az óvónőnek. Itthon persze megint jött a "szokásos műsor",mert ugye fáradt!:(((



2014. jan. 21. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom de mintha detto én írtam volna...az én lányom is 4 éves és nagyon ki tud készíteni, néha a sírásig jutok annyira rossz...
2014. jan. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem a lassan 3 éves fiam ilyen már lassan 2 hete kikészít.
2014. jan. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam decemberben múlt 3 éves. Nálunk is ez a helyzet, annyival jobb, hogy az oviban nem beszél vissza és csak dicsérik. Én már meg is kérdeztem, hogy tuti az én fiamról beszélnek? Nálunk 2 dolog vált be. Egyik, ha hiszti van, akkor úgy teszek, mintha ott se lenne. Megbeszéltük, hogy amíg nem beszél normálisan nem figyelek rá. A másik, ha már kihoz a sodromból akkor elkezdek számolni neki jó hangosan, hogy 1, 2, ha eljutok 3-ig, akkor baj lesz. Ez vált be a legjobban. Eddig nem kérdezte meg, hogy mi lesz 3 után, mert fogalmam sincs, de akkor ennek is lőttek.
2014. jan. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém viszonylag ritkán hisztizik, DE nyávog, anyuuuka, anyuuu, ezt add azt add, és ha 2 percet kell/ene várnia akkor 2 másodpercenként.. Természetesen akármit kérek neeem, neeem akajom... és visszafelesel. Estére gyakran megfájdul tőle a fejem, ehhez képes amikor belépett a dackorszakba egy könnyű kis séta volt:)
2014. jan. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kerdezo probaljatok ki a szamolast amit a 3-as irt. Nekunk is ez valt be es mi sem jutottunk el a haromig meg soha pedig mar honapok ota szamolunk. Nem en vagyok a kornyezetemben az egyetlen akinel ezt latom. Pl. hetvegen szulinapi bulin is elkezdett szamolni egy anyuka. Es lattam, hogy nalla is bevalt mert a kettonel a kislany mar vissza is vett a magatartasbol. :) Nallunk meg annyi a kulombseg, hogy en odamondom, hogy a 3 utan merges leszek. Pl. "elszamolok haromig es utanna nagyon merges leszek". Ezt meg soha nem varta meg. Ugyan ugy mint a 3-as valaszado, ha egyszer kivarja en sem tudom mi lesz. :)

Amugy hidd el ez egy ilyen idoszak. Nem te vagy az egyetlen. Rengetegen "kuzdunk" ezzel. Nekem par nap mulva lesz 4 eves a kisfiam. Oviba o angyal de itthon kiengedi rendesen a gozt. Baratnom kisfia 2 hete volt 4 eves es nalluk is hasonlo a helyzet. Sot nalluk kisteso is van es a nagyobb verekedik a kicsivel. :( Pedig olyan nyugodt, rendes csalad, hogy le a kalappal. Tuti nem otthonrol latta. Nallunk legrosszabb esetben felkuldjuk a szobajaba es mondjuk neki, hogy akkor jojjon le, ha lenyugodtott. Ha nem indul fel a szobaba jon a szamolas es kettonel mar hallom, hogy csukja is a szobaajtot. Igy legalabb van ideje lenyugodni, kitombolni a szobajaba magat es en sem jutok el a kiabalasig. Ez az 5-10 perc mire ujbol megjelenik eleg mindkettonknek, hogy helyrepattanjunk es rendben van minden. Nekunk az a "szerencsenk", hogy az oviba ahova a kisfiam jar nincs alvas (kulfoldon elunk). Bolcsibe meg volt csendes piheno de ott sem eroltettek. Ha nem aludt volt kulon csendes szoba ahova be lehetett menni festeni, konyvet nezegetni... amig a tobbiek aludtak. Oviba mar egyaltalan nincs alvas. Azert is irtam, hogy "szrencsere" mert tuti a kisfiammal is ilyen teren gond lenne mivel o mar 2 eves kora ota nem igenyli a delutani alvast. Tehat biztosan nem tudnak letenni aludni. Ennek koszonhetoen viszont este 19:45-kor mar alszik mert kifarad es rengeteg mindent meg tudok csinalni meg este 9-10-ig.

2014. jan. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálam a 3-ig számolás már nem jön be... :D
2014. jan. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

KÉrdező, mintha minket írtál volna le.

Fiam decemberben volt 4 éves, és szeptember óta ő sem alszik az oviban....

Nyivákol, mindenért sír, képes 15 percet üvöletni amiatt, hogy fasírtot akar enni vacsorára.

A téli szünet is embert próbáló volt vele, mert ugye egyik vendégségből a másikba, három szülinap otthon stb. pokolian elfáradt.

Közli velem, hogy "úgysem csinálom azt amit kérsz" és hasonlók.

Olyan, mintha kamaszodna, vagy kistesója született volna.

Nálam is elfogy sokszor a cérna, kiabálok, aztán pedig megkérdezem, miért jó az neki, ha állandóan veszekszünk.

Ha rájövök a jó megoldásra, jelentkezem, egyelőre én is tanácstalan vagyok.

2014. jan. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!