Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a kisgyerekénél magas pajzsmirigy ( TSH) szintet állapítottak meg?

Figyelt kérdés

Én is gyógyszert szedek rá, édesanyámnak is strumája volt ( lehet, hogy rosszul írom), anyai dédnagymamámnak, apám testvéreinek, szóval örökölte.

Ezt el lehet nőni? Vagy mit lehet vele kezdeni?? ( azon kívül, hogy szedni kell a gyógyszert..)


2014. jan. 31. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad meg, hogy mi okozza a pajzsmirigy alulműködést a gyerkőcnél. A magas TSH azt jelenti, hogy alul működik a pajzsmirigye. Ez legtöbbször egy autoimmun folyamat, ami elpusztítja a pajzsmirigy állományát, ezért a hormont kívülről kell pótolni tablettaként. Hasonló, mint az 1-es típusú cukorbetegség, ahol az autoimmun folyamat a hasnyálmirigy béta sejtjeit pusztítja el.

Elnőni sajnos nem lehet, de teljes életet lehet élni a hormon külső pótlásával. Ez nem fogja akadályozni a gyermekedet semmiben. Sajnos ez nálatok genetika, gyógyítani a tudomány mai állása szerint nem lehet. Pajzsmirigy sejteket nem tud még semmi "növeszteni". Semmiféle kuruzslásra pénzt ki ne adj. Teljesen felesleges és haszontalan. Az orvos mindent elmagyaráz, amit kérdezel.

2014. febr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Sajnos nem tudni, mi hogy volt. Egyszerűen csak elkezdte mondani, hogy fáj a hasa. Már reggel arra keltem, hogy sír, és fájlalja a pociját :( Bevittük a gyerekorvoshoz, kapott valami port, amitől jobban van, viszont elküldött vér, vizelet és székletvizsgálatra is. Mivel kívülről semmit nem talált, meg nem is látszott a kicsin, hogy valami nem oké, nem is gondoltunk semmire. Szinte sokkolt, mikor kiderült, hogy 9 helyen van eltérés a vérképnél. :( Gyulladást jelzett, de azt mondta, hogy nem érdemes vele foglalkozni, lehet, hogy a pajzsmirigy miatt. Az viszont a felső határ 4.2, míg a lányomnak 7.4 lett. Másfél hét múlva megyünk újra vérvételre, majd ad beutalót Veszprémbe a szakorvoshoz. Azt mondta, valószínűleg sajnos hormongyógyszert kell majd szednie.. :( Bíztam benne, hogy talán elnőheti, de így nem :( Sajnos tapasztaltam, hogy milyen problémákat okozhat. ( pl nagyon nehezen estem teherbe.., alig eszek, mégis egyre kövérebb vagyok)

Ráadásul nekem van egy alapbetegségem, és előfordulhat, hogy azt is örökölte ( már voltunk vele 1 éves korában orvosnál, mert előjöttek nála a tünetek)...

2014. febr. 8. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!