Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy aluluműködős...

Pajzsmirigy aluluműködős kismamák, nektek nem volt magas a pulzusotok a gyógyszertől?

Figyelt kérdés

Volt 2 vetélésem, magas Anti tpo miatt (2600, 60 helyett), és igaz a TSH-m aránylag jó volt, meg a T3, T4 is kaptam gyógyszert rá 50-es Eutryrox-ot.

Tudom ez nem túl magas dózis, de most a vérvétel után romlottak az értékek, a T3, és T4 nagyon rossz lett, ezért emelnünk kellett 75-re az adagot.

Már eleve magas volt a pulzusom, és igaz ezzel nem volt eddig problémám, a doki mondta, hogyha szarul érzem magam akkor csökkentsem az adagot, egyik nap 50-re másik nap 75-re, szóval felváltva.

Most nyugalmi állapotban is 115 a pulzusom és tegnap este már nagyon rosszul voltam, így ma már csak 50 et vettem be!

Nektek volt a pulzussal gondotok? A szülésnél nem volt ebből gond? Ha nem javul az eredményem akkor nyilván tovább kell szednem a bogyót, de akkor mi lesz a pulzusommal?


Köszönöm!


2013. márc. 4. 10:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy 18 hetes vagyok, és elírtam a végét, nem szednem kell a bogyót akartam írni, hanem azt, hogy akkor nyilván az emelt adagot kell szednem...
2013. márc. 4. 10:23
 2/6 A kérdező kommentje:
Senki se tudja? Nagyon aggódom, hogy a szülésnél ez nem fog-e problémát okozni... :(
2013. márc. 4. 11:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát okosat nem tudok neked írni (én 4,7-es TSH-ra kaptam 50-es eutyroxot, egyik nap egészet, másik nap felet kell bevennem, de nekem szépen visszaállt 2,45-re az értékem, nem volt semmi tünet) - de én mindenképpen a dokimmal egyeztetnék erről, lehet mégis sok neked az 50/75 kombináció.



Én 4,7-es TSH-ra kaptam szintén 50-es eutyroxot, úgy hogy egyik nap egészet, másik nap felet kell bevennem. Doki mondta hogy kezdetben tapasztalhatok kézremegést is, de nem volt semmi.

2013. márc. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ó de szépen sikerült elküldenem a választ, bocsi!:D
2013. márc. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát most jut eszembe, hogy rosszul írtam, mert az elején én is csak 25 öt szedtem utána lett 50..

Sajnos a romló értékeim miatt kénytelen vagyok szedni, mert ha most elvetélnék, akkor nem is tudom mi lenne... Inkább vállalom a magas pulzust, meg a mellékhatásokat..

Ezt a kombót most keztem el ma hogy felváltva szedem, eddig már egy hónapja a 75-öst szedtem, és csak most kezdődött a gond... úgymond a rosszullét.. Most várom a leletemet, mert múlt héten is voltam vérvételen, és ha az jobb lesz akkor megnyugszok.. de addig nem hiszem..


igazából csak az érdekel, hogy ha még esetleg magasabb lesz ettől is a pulzusom akkor okozhat az gondot a szülésnél? A vérnyomásom egyébként tökéletes..

2013. márc. 4. 14:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem122 körül volt a pulzusom, nyugalmi állapotban,a végén100-as Letroxot szedtem, soha nem hozták összefüggésbe a kettőt. Mindkét szülésem rendben ment,nem volt ebből probléma, a vérnyomásom jó volt, a papìromon terhességi tachikardia szerepelt. Szóval nyugi, lehet ettől még természetes úton probléma mentesen szülni.
2013. márc. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!