Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire éltek otthon "burokba...

Mennyire éltek otthon "burokban" a gyed/gyes alatt a gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Saját történetem: úgy gondolom, hogy jó szívű, a másikban a pozitívumot kereső ember vagyok, igyekszem a dolgok jó oldalát keresni. Nem szívesen beszélem ki a másikat. Jelenleg 2 kicsi gyermekemet nevelgetem itthon, 1 és 2,5 évesek. Sokat foglalkozom velük, a háztartást vezetem.

A férjem intézi a hivatalos dolgokat, csekkeket, figyeli a fizetnivalót, és általában az én listáim alapján ő jár bevásárolni, kivéve a nagybevásárlás.

Korábban folyamatos pörgésben éltem egy cégnél, tettem-vettem a dolgomat. Munkámhoz tartozott az idegen nyelv is.

Most azt is felejtem. :-( És egyáltalán nem vágyom egy multinál ismét a pörgésre, a szurkálódásra, a kibeszélésre, arra, hogy ennek tárgya legyek pl. Pedig tudom, hogy az emberek alapvetően irigyek, és nagyon sok mindenkinek szúrja a szemét, ha a másiknak boldog családja, jól működő párkapcsolata van, és még a munkájában is sikeres, ne adj' isten jól is néz ki 2 kicsi gyerek mellett. Félek ismét a "felnőtt" világtól, a napi mókuskeréktől. Olyan jó itthon a gyerekekkel. Néha azért hiányzik a másik világ is.

Ti hogy vagytok ezzel?


2014. febr. 10. 14:30
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Igen, mindenkinek megvan a maga története, mindenki másképp éli meg az otthon töltött éveket.

Valóban így van, ahogy utolsó írja, és eldöntöttem, hogy ha visszatérek a munkába, igyekszem a magánéletemről minél kevesebbet beszélni.

Amúgy annak is igaza volt, aki azt írta, hogy kicsit vágyódom is már rá. Valóban, jó lenne néha más jellegű dolgot is csinálni, mint a pelenkázás, főzés, meseolvasás. Akkor is fontosnak éreztem magam, csak másképp, és a gyermekeim hálája ezerszer többet ér.

2014. febr. 10. 22:03
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem nagyon éltünk burokban,és tanultam is a fiam mellett,eljártam a csajokhoz kicsit szórakozni,még nem volt 1,5 én kezdtem a gyakorlatot Ő a bölcsit,majd után a munkából munkába mentem,vásárolni vagy együtt a párommal vagy én jártam a fiammal,vagy egyedül.Sokat sétáltunk,barátnőztünk,később játszótereztünk,utaztunk.Tehát nem voltunk "burokban" én nem is szeretem,persze mióta van gyerekem valahogy jobban élvezek itthon maradni egy kicsit,régen szinte alig voltam itthon folyton mentem ide-oda.
2014. febr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!