Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg vannak ilyen primitív...

Tényleg vannak ilyen primitív anyukák?

Figyelt kérdés

A kislányom, fellökte véletlen az egyik óvodatársát,bocsánatot kért tőle.

Amikor érte mentem akkor elmesélte a lányom hogy mi történt és ott előttem is bocsánatot kért, erre a kislány azt mondta hogy már egyszer bocsánatot kért, de nem haragszik.

Így tutira biztos voltam hogy tényleg bocsánatot kért.

Másnap mentem a gyerekemért és az anyuka kiabált a gyerekemmel , aki zokogott, az óvónő egy árva szót nem szólt csak annyit hogy ne kiabáljon.Hogy mert az én gyerekemmel beszélni, plusz felemeli a hangját?

Az óvónőt meg elküldtem vissza****** hogy egyáltalán ez megtörténhetett.

Férjem és én is olyan szinten dühöngünk hogy azt el nem tudom mondani.

Azóta nem vittem a gyereket az oviba, de nem is tudjuk mert ahogy szóba jön hogy menjünk akkor a gyerek el kezd zokogni.

Már azon is gondolkoztam hogy elviszem másik oviba, amit már tervezgettünk egy ideje..



2014. febr. 11. 00:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
47%
Nos én kiosztottam volna az anyukát rögtön az tuti.neked kéne példát mutatni,hogy megvéded magad és a lányod nem csöndben elmész aztán nem viszed oviba és otthon meg mérgelődsz.
2014. febr. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent nálad az, hogy elküldtem vissza******?


Gondolom, nem valami szépet.


Ilyen dolog megeshet, hogy némelyik anyuka nem úgy reagálja le a dolgot, ahogy kell. Az óvónő dolga,hogy az ottani konfliktusokat kezelje, hiszen te és a férjed, ill. a másik szülő sem látta, hogy mi történt.

Természetesen nem megengedett, hogy akárki a másik gyermekével kiabáljon. Szerintem az egész konfliktus primitíven lett lerendezve, mindegyik fél részéről:(

2014. febr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

1.Az óvónővel normális hangnemben beszéltem, és megmondtam neki hogy az ilyen aki megengedi hogy más kiabáljon a gyerekemmel az szégyellheti magát. És remélem nem sokáig fog ilyen pályán dolgozni. Egy trágár szó nem hagyta el a számat.

2. Az anyukával beszélni nem lehetett mert ahogy meglátott befogta a pofáját és amikor mondtam neki hogy ezt talán velem kellet volt megbeszélni akkor megfogta a gyerekét és elviharzott.

3. Az óvónő mért nem vitte be a gyerekemet, miért hagyta hogy egy felnőttel beszéljen?

4.Én lányomat is fellökték , és nem csináltam belőle ekkora hisztit, és amikor problémám volt akkor a szülővel beszéltem meg.

5.Nem menekülünk a probléma elől , de a gyerekkel sokat beszélgettünk, fél attól a nőtől, és az óvónőre is haragszik. Sír és még nem tudja hova tenni a történteket.


Sajnálattal látom hogy itt sok szülő elég alacsony szinten van, TISZTELET A KIVÉTELNEK.

2014. febr. 11. 12:30
 14/16 anonim ***** válasza:
69%

1.Miután kicsillagoztad, hogy hova küldted az ovonot, mindenkinek trágár beszed jutott az eszébe.

2. Nyilván azert, mert a, ra döbbent hogy hibázott vagy b, ugy gondolta hogy igaza van, nincs miről beszélni.

3. Miért ne beszélhetne a gyerek egy felnottel? En is beszélgettem mar el a gyerekem társaival, ha valami nem tetszett. Mondjuk en pont mindig ugy, hogy ott legyen vagy a pedagógus, vagy a szulo.

4. Nem egyformák az emberek.

5. Csak erosited a problémát azzal, hogy nem viszed oviba. El kell neki mondani, hogy Pistike anyukája ideges volt, azert kiabált, de nem bánt senkit, nem kell tőle felni es nem is fog ilyen többet előfordulni. Ovonenit meg lehet kérni, hogy legyen ott es beszéljetek meg ötösben a dolgot - gyerekek, anyukák, ovono.

2014. febr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14%

Felháborító! Biztos, h szóltam volna és "megbeszélést" kezdeményeztem volna az óvoda vezetővel is és azzal az óvónővel is, aki ott állt, egyszerre a kettővel... kulturáltan, de szigorúan...

Egy szülő pedig nem értem, miért ront rá egy gyerekre! Az én lányomat is harapta már meg társa, vagy lökte fel, stb... elmondták a dadák, kapott kis büntit, aki csinálta, de sosem említettem ezt meg se a szülőnek, se senkinek, ez ezzel jár, van ilyen, ilyen a közösség, stb... Én biztos kivenném a helyedben, egy komoly beszélgetés után, mind3-mmal (vezető, óvónő, szülő), én is elmondtam akkor, hogy figyeljenek jobban, mert az én lányom nem szokott ilyesmit csinálni, ha történik vele atrocitás, hát persze van ilyen, de a testi épségére figyeljenek (pl. nem hagyjuk hogy arcon harapják, stb...), azóta nem is volt ilyen! :) Kulturált berkekben megoldható! Ha nem megy így sem, akkor pedig nézz körül, hova mehetnétek át :)

2014. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
83%
"Tényleg vannak ilyen primitív anyukák?", "Az óvónőt meg elküldtem vissza****** hogy egyáltalán ez megtörténhetett." Ezeket írtad, kérdező. Ne haragudj, de nem hiszem, hogy megfelelő hangnemben beszéltél az óvónővel, bár a későbbi kommentedben próbáltad javítani a helyzetet. Pont olyan "primitív" dolog az is, mint amit a másik szülő tett. Akkor és ott meg kellett volna normálisan beszélni az egészet, mégpedig az óvónőt bevonva. Pláne, hogy rászólt a másik szülőre. A kislányod bocsánatot kért, nem volt szándékos, a gyerekek tisztázták. Ennyi lett volna az egész. Mindenki rosszul kezelte, legközelebb majd jobban megy.
2014. febr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!