Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A szomszéd kisfiú üti-vágja a...

A szomszéd kisfiú üti-vágja a lányomat, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

3 éves gyerekekről van szó. A szomszédokkal jóban vagyunk, a gyerekeink gyakran játszanak együtt, a lányom 3 éves, a fiam 6. A szomszédé 1 és 3 éves. Na a 3 éves fiúcskával van baj, aki agresszív, verekszik okkal-ok nélkül.

Nekimegy a 6 éves fiamnak is, de ő csak nevet rajta. A lányomat is folyton veri, aki csak sírva-üvöltve szalad hozzám olyankor.

Nem tudom, ilyenkor mit tegyek, mert az anyja nem szól rá, nekem ciki, én szóljak más gyerekére? Ebből harag lenne úgy érzem, mivel az anyukának próbáltam finoman célozgatni, de ő büszke a fiára, aki meg tudja védeni magát!!!

Pedig a mi esetünkben nem arról van szó, hogy a lányommal szemben meg kell magát védeni, hanem olyan szituk vannak, hogy pl. erőszakkal kiveszi a lányom kezéből a játékot, és még jól fel is löki ráadásképp, játék közben is csak spontán belerúg, fellöki, ha meg nem azt csinálja a lányom, amit ő mond, akkor neki megy ököllel.

A lányom már rendesen fél tőle.

Ti mit tennétek?

Mit mondjak az anyjának, mit mondjak a gyereknek, mit mondjak a lányomnak, mit tegyek?

Haragot sem akarok emiatt...



2014. febr. 17. 10:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszi 8-as, igazad van!
2014. febr. 17. 14:42
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz és kellemetlen ügy. :(

Nekem is van ilyen ismerősöm. Egyidősek a fiaink, de az övé valahogy ilyen agresszív lett 3 éves korára (3,5 évesek múltak). Én mondjuk simán rászóltam a kissrácra, amikor durva volt az enyémmel. Mondjuk itt nálunk szerencsére az anyuka is tudja hogy gond van a kisfiával, nevelési tanácsadó is már vizsgálta, mi lehet ennek a viselkedésnek az oka.

2014. febr. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell vállalnod a konfliktust akkor is, ha harag vagy sértődés lesz belőle. Ha te kulturáltan mondod el, amit fentebb többen leírtunk, akkor a te lelkiismereted tiszta, a gyerekedért is kiálltál, a többi meg nem számít.
2014. febr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk is volt hasonló eset, csak nekem a barátnőm volt az anyuka, és ő azért rászólt a gyerekére (de sok haszna nem volt). Én mégis jobbnak láttam nem találkozni velük egy ideig, így megmondtam a barátnőmnek, hogy most jobb lenne nem összejárni. Az én lányom is szinte rettegett már akkor, amikor beléptünk hozzájuk. Láttam rajta a rémületet, félt, és én ezt nem akartam tovább erőltetni, csak barátságból. Szörnyű érzés látni, hogy bántják a gyerekedet, akármi miatt!!! Most ott tart a dolog, hogy lassan fél éve nem találkoztunk......sértődés lett a vége (a részéről)! Engem csak a gyerekem érdekel, barátság ide vagy oda! Ha ezt egyáltalán lehetett barátságnak nevezni!? Én így tettem, és nem bántam meg, mert ki tudja milyen sérülést (fizikai, lelki) kapott volna a lányom, ha továbbra is hagyom, hogy bántsa a másik gyerek. Te ismered a szomszédodat, neked kell eldönteni mi lenne a legjobb megoldás. Remélelem sikerül megoldani a dolgot!

2014. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Hát én is remélem. Nekem is eddig a barátnőmnek nevezhettem az anyukát, most sértődés van. Nem járunk össze, és majd az udvarra is ritkábban megyünk le, majd inkább sétálunk.

De úgy érzem ez nem megoldás, nem bújkálni kéne előlük, hanem szembenézni a problémával. Az oviban szerencsére nem egy csoportba járnak, de úgy hallottam, a fiú ott is verekszik, de gondolom az óvónők ott lépnek. De itthon nekünk kéne valamit kitalálni.

Én még mindig azon agyalok, hogy mit mondhatnék a kisfiúnak, ami hatással lenne rá. A lányom furcsa. Nem fél a fiútól, megy hozzá játszani, itthon emlegeti, de amikor kimegyünk az udvarra és a fiúcska is ott van, nagy ívben kerüli, a szeme sarkából figyeli, és ha odajön hozzá, hogy gyere játszani, már szalad is utána, mint egy kiskutya. Vidáman játszik vele, mintha újból és újból elfelejtené az atrocitásokat. Talán azért kötődik hozzá, mert pici koruktól ismerik egymást, sokat vannak együtt, és a fiúcska csak pár hónapja ilyen verekedős, amióta ovodába jár. Szóval nehéz ügy, de egy ideig kerülni fogjuk őket, amíg nem jut eszembe valami okosabb dolog.

2014. febr. 18. 15:09
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan szolj rá a másik gyerekre. Nem a dzsungelba vagyunk. Ha meg harag lesz, ne törödj vele.
2014. okt. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!