Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Az 5 éves kisfiam...

Mit tegyek? Az 5 éves kisfiam nem akar kistesót!

Figyelt kérdés
Kisfiam szeptemberben volt 5 éves és apával elérkezettnek látjuk az időt hogy idén neki lássunk a kis tesó projektnek, de amint megemlítjük a kisfiam előtt hallani sem akar róla. Ő kerek perec kijelentette hogy nem akar tesót hiába sorakoztatunk fel akármilyen érvet mellette nem és nem. Volt valakinek hasonló tapasztalata. Ő a legkisebb a rokonságban én tudom hogy attól fél hogy akkor ő "kiesik a kosárból". Meg egyszer azt is mondta amikor rákérdeztem hogy akkor én őt már nem fogom szeretni ami nyilván butaság. Nagyon félek a reakciójától ha ténylegesen úton lesz a tesó hogy hogyan fog rá reagálni. Kérem hogy akinek van hasonló tapasztalata ossza meg velem hogy az ő gyereke hogyan viszonyult a kis tesóhoz vagy egyáltalán ahhoz mikor kiderült hogy útban van.Előre is köszönöm a válaszokat

2014. febr. 22. 16:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kisebb a gyerekem jóval és még nem is próbálkozunk kistesóval, de tök érdekes a kérdésed.

Én úgy csinálnám (mondom tapasztalat nélkül :) ) hogy nem azt mondanám, hogy ha lenne tesód milyen jól eljátszanátok stb.

Inkább gyakorlatban, hogy mikor szakad az eső és szeretne játszani akár kint vagy neked nincs időd éppen játszani, mert pl főzől, akkor mondanám, hogy XY-nál nincs ilyen gond, mert ők most tudnak játszani a tesójával. Sőt lehet elvinném olyanokhoz akiknél van tesó és persze jól megvannak, lássa, hogy nem fog a világ összedőlni, ha lesz neki is.

Lehet hülyén fogalmaztam és a példák sem túl jók, de így közelíteném meg.

De abban egyetértek, hogy ne a gyerek döntse el. Pl ha 10 évesen meg szeretne akkor már belevágnátok? Vagy mi van, ha közben meggondolja magát :) Szóval ha ti úgy látjátok eljött az idő, akkor hajrá.

2014. febr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Az anyukájától biztos nem hallja, mert 3 éve a tájára se nézett:( saját kis agyával találja ki ezeket 6 éves, de nem hülye tudja kinél mi az a dolog amivel bántani tudja néha kis gonosz, de ez csak ritkán van alapjáraton nagyon aranyos és segítőkész kislány. Amúgy nekem is elöntötte a ... az agyam elhiheted mikor mondta ha akkor nem fogom magam és szó nélkül nem megyek el letusolni és megnyugodni lehet azzal a lendülettel felképelem és bevágom a sarokba de így jobb volt. Kijöttem és utána nyugodtan helyre tettem az agyát és az apja is elég szépen elbeszélgetett vele. Nem egyszerű, de ilyenkor még nem szabad mindent szó szerint venni tőlük, meg kell próbálni rájönni miért vannak ilyen véleménnyel. Az hogy nem szeretne tesót teljesen természetes szerintem.
2014. febr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mond meg neki,ha terhes leszel,hogy jön a kistesó,majd mesélj róla milyen jó lesz,nyilván azt gondolja beleszólása van a dologba mivel rákérdeztél,mégis csak 5 éves felesleges érvekkel ellátni nem egy felnőtt,hogy vitába szállj vele.
2014. febr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi szerettünk volna testvért a fiunk mellé, de

sokáig nem sikerült. Ismerősök kérdezték mindig tőle, hogy szeretne-e kistestvért. Ő mindig azt mondta, hogy nem, és soha nem is lesz testvére. Tévedett. 6 éves múlt, mire sikerült teherbe esnem. A 12. heti vizsgálat után mondtuk meg neki. Úgy kezdtük, hogy anya most volt orvosnál...de nem tudtuk befejezni, mert elkezdte mondogatni, hogy "nem lesz, nem lesz." Eltelt pár hét, és már azon dilemmázott, hogy mi legyen a neve, ő ajánlgatott neveket, sokáig gondolkodott,hogy jobban örülne kislánynak stb. Most kétéves a kislányom és a tesók közt szerelem van. Imádják egymást.

2014. febr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 zabmester ***** válasza:

Szerintem ez még változni fog, a gyerekek nagyon határozott véleményt tudnak mondani egy-egy dologról, aztán két hét múlva már az ellenkezőjét mondják ugyanolyan határozottan :)

Az én fiam 6 éves, és ő például évekig mondogatta, hogy de jó lenne egy kistestvér. Most már mi is szeretnénk, és érdekes módon a fiam először úgy állt hozzá, hogy ő nem akar kistesót, az első reakciója az volt a témára, hogy "itt fog majd nekem nyivákolni". De elég sokat beszélgettünk vele erről (na nem úgy, hogy "most ülj le és arról fogunk neked prédikálni, hogy mennyire kell szeretni a kistestvért", hanem csak úgy sokszor szóba hoztuk a témát), és egyre inkább érdekli a dolog :) Múltkor már azzal mászott be mellém reggel az ágyba, hogy "Anya, beszélgessünk a kisbabáról" :) Meg nézegettünk együtt képeket arról, hogy hogyan fejlődik a kisbaba az anyuka pocijában, meg hogy hogyan kell fürdetni, öltöztetni, pelenkázni a babát, és egyre inkább érdekli, meg már kérdezgeti is sokszor, hogy mikor lesz kistestvér, mi lesz a neve, meg ilyenek.

2014. febr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!