Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket szoktatok fözni két...

Miket szoktatok fözni két kisgyerek mellett, ami nem tul sok idöt vesz igénybe?

Figyelt kérdés
nem nagyon vannak el a gyerekeim, ha hosszasra nyulik egy fözésem. valami ötleteket várok, ki mit szokott fözni.

2014. febr. 25. 14:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

főzelékek gyorsan megvannak,spenót,sóska, van hogy odadobok egy zöldséglevest,ezzel elvannak ebédre(3,1 évesek) és mí alszanak főzök ki derelyét, gombócot, sütök kakaós csigát,muffint.Holnap pl halrúd lesz párolt répával,céklával,rizzsel.

Spenótot pl 2 napig esszük,egyik nap tojással,második nap tésztával.Húst ritkán csinálok,max darált húst spagettibe,de nem is nagyon igénylik.

2014. febr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

én dolgozom is úgyhogy hétköznap gyors kaják vannak. heti 1x-2x van tészta, pl. bolognai, milánói, krumplis, cukkinis, sajtos-tejfölös, besameles sajtos...

levest is sokat főzök, azt csak fel kell tenni :) krémleveseket nagyon szeretik pl. hagyma, brokkoli, karfiol, sajt, de húslevest is gyakran főzök, csirkéből mert az gyorsabb, csak felteszem és 2 óra múlva kész :)

meg ugye a zöldséglevesek is ilyenek.

húst vagy sütőben sütöm, szintén nincs vele sok dolog vagy csirke combot lisztbe forgatom és olajba sütöm ki.

még a gyros tál ami gyorsan megvan, már ahogy én csinálom ;) csirkemellet kicsire vágom, és nagy lángon pici olajba sütöm ki gyros fűszerrel. hozzá saláta kefírrel leöntve és sültkrumpli...

hétvégén meg az egytálételeket szeretem, kicsit macerásabb de abban van hús is meg zöldség is és kiadós (rakott kel, rakott savanyúkáposzta, töltött paprika) vagy kiadósabb leves bab/gulyás és hozzá süti

2014. febr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2 vagyok. ja igen, kihagytam a főzit, azt is minden héten 1x csinálok, veszek vegyes fagyasztott zöldségkeveréket, kis olajon megpárolom, jól megszórom petrezselyemmel, megszórom liszttel, majd felöntöm vízzel, tejfölt és cukrot teszek bele, így fél óra sincs... :)
2014. febr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
a brokkoli krémlevest hogy csinálod? még nem csináltam olyat.
2014. febr. 25. 14:38
 5/17 A kérdező kommentje:
és a krémlevesek mellé mi a második?sajnos nemsok félét tudok fözni, (kezdö anyuka)de szeretnék változatosan fözni, hogy ne legyen mindig egyhangu.
2014. febr. 25. 14:40
 6/17 anonim ***** válasza:
Spagetti,túrós tészta,paradicsomleves. Én szoktam tejszínes tésztákat csinálni,sajttal,baconnel,szendvics sonkával,20perc.
2014. febr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

rózsáira szedem a brokkolit, felteszem annyi vízben ami éppen ellepi. 2-3 szem krumplit is teszek bele, ettől sűrűbb lesz. sózom vagy vegetázom vagy húsleves kockát teszek bele.

ha puha akkor lezárom, összeturmixolom és ha elég sűrű akkor csak tejfölt teszek bele pár kanállal, ha nagyon híg lett akkor habarom (tejföl+2-3ek liszt) és visszateszem a tűzre kicsit, épp csak megrotyogtatom.


reszelt sajttal és pirított kenyérrel tálalom. nem csinálok 2.-at, enyém 2 karéj kenyeret belevág a levesbe, szóval bőven elég laktató :)

egyébként ez az abszolút kedvence, szóval megéri tenni vele egy próbát. ha fagyasztott brokkoliból csinálod akkor tényleg 20 perc alatt össze lehet dobni :)

2014. febr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
köszi. ezt kiprobálom. a tejszines tésztákat hogy csinálod, másik válaszadó?
2014. febr. 25. 15:32
 9/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is menő a főzelék meg a krémlevesek (póré, brokkoli, kelbimbó, paradicsom, sütőtök). Sütőben sült húsok, rizzsel. Vagy tepsiben sült sültkrumplival. Én általában hajnalban főzök vagy késő este, így nincs konfliktus.
2014. febr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
és a sütötök krémlevest hogy csinálod? olyat még nem is hallottam.én csak sütöben sütöttem még meg.
2014. febr. 25. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!