Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket szoktatok fözni két...

Miket szoktatok fözni két kisgyerek mellett, ami nem tul sok idöt vesz igénybe?

Figyelt kérdés
nem nagyon vannak el a gyerekeim, ha hosszasra nyulik egy fözésem. valami ötleteket várok, ki mit szokott fözni.

2014. febr. 25. 14:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Sütőtök krémleves: darabokra vágom a tököt, dinsztelt hagymára dobom, átforgatom, felöntöm húslével (víz+leveskocka), beleteszek 2-3 krumplit. Ha megfőtt összeturmixolom, teszek bele én pl indiai fűszert (amit kedved van, alma is jó bele), pici tejszínt. Hozzá levesgyöngy jár. A 1,5 éves is tolja.

A paradicsomot is krémlevesnek csinálom bazsalikommal, fokhagymával, sárgarépával, tejszínnel. Abba nem rakok krumplit.

2014. febr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: sajna nekem a nagy nem tésztás gyerek, max paprikás csirkével eszi meg vagy dorozsmai módra készült hallal. Jó szaftos legyen, az a lényeg.

Ma pl kelkáposzta főzelék volt (holnap is az lesz, két napra főzök majdnem mindig) füstlivel. Készül még a héten mustáros hús zsemlegombóccal (a bolti hamar megvan, bár nem olyan jó) vagy rizzsel.

2014. febr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Krumplit,hagymát felkarikázod tepsibe teszed,sütöd,mikor majdnem kész bacon szalonna szeleteket teszel a tetejére meg pár tojást ráütsz(egészbe)visszatolod a sütöbe 10-15 percre míg a tojások meg nem sülnek(reszelhetsz még rá forrón sajtot)


sajtkrémes tészta:csinálsz egy basemel mártást(vajon lisztet lepirítasz majd felöntöd tejjel és addig főzöd míg be nem sűrűsödik)forrón sajtot reszelsz bele,fűszerezed,só,bors,fokhagyma,kifőtt tésztával tálalod!

De ugyanezt gazdagíthatod egy konzerv tonhallal vagy sonkacsíkokkal.


rizses hús:csinálsz egy pörköltet,közben én a mikróba vízben kifőzöm a rizst(ez is gyorsítja a folyamatot)majd beleborítod a kész pörköltbe.

De ugyanez mehet hús helyett csirkemájjal az igazán gyorsan meg van!


gyors-olcsó túrógombóc:főzől egy adag tejbegrízt csak a szokásosnál sürűbbre,melegen dobsz bele 2-3 kanál túrót majd gombócokat formálsz(de ha erre sincs időd akkor csak kanállal szaggasd)pirított zsemlemorzsába forgatod,cukros tejföllel tálalod!


Chilis bab:pörkölt alap,rá a darált hús,felönteni paradicsomlével beleborítani 1-2 konzerv babot,1 konzerv kukoricát,ízesíteni és kész.

gyors fánk nállunk még a menő: [link]


Gombapöri,tarhonyával ez is gyorsan kész!


de innen is szemezgethetsz: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

[link]

2014. febr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
6os vagyok.A tésztát felteszem főni(amilyet szerettek)Én megfőzök egy egész zacsival(500gr).10 dkg bacont felkockázol,egy serpenyőben odarakod pirulni,raksz hozzá 10 dkg gépsonkát kockázva,ha megpirultak 3dl tejszínt,és egy kis pohár tejfölt összekavarsz,belerakod,reszelsz bele 10 dkg füstölt,és 10 dkg sima trappista sajtot,ez felfő és kész.Én összekeverem a sós vízben főtt tésztával és kész.Fűszer nem kell.Az ízét a bacon és a sajtok adják.Én vmikor 15 dkg bacont,és 15 dkg sonkát rakok,sőt van,hogy 0,5 l tejszínt is rakok.Úgyis jó,nem száraz.Nálunk mindenki szereti.
2014. febr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitségeket. ezeket mind kiirom magamnak, és kiprobálom.néha ugy nem tudok mit kitalálni, meg sajnos még kezdö háziasszony vagyok. gyerekek vannak, mostmár muszály megtanulni több félét fözni.
2014. febr. 27. 13:46
 16/17 A kérdező kommentje:
megföznék én simán, meg tanulgatnék, de gyerekek mellett nem olyan egyszerü, mert egy ideig elvannak, aztán már nem érdekli öket semmi.
2014. febr. 27. 13:47
 17/17 anonim ***** válasza:

google a barátod!

Azthiszem a nosalty-n van egy olyan hogy beütöd mi van a hűtődbe/spejzodba és kidobja miket főzhetsz belőlle!

Vagy csak beütöd:"gyors kaják"..csomót kidob!

2014. febr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!