Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves fiam nagyon eleven,...

1,5 éves fiam nagyon eleven, mindent kipróbál, felmászik. Átmeneti vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sokszor a hajam az égnek áll, olyan dolgokat csinál, magasra mászik, veszélyes helyekre merészkedik. Imád a vezetékekkel játszani, simán kihúzza a konnektorból a dugót (nem a gyerekzárat, hanem pl.a számítógép zsinórját). Amennyire lehet gyerekbiztosra alakitottuk a lakást, de mindent nem lehet. Mit tegyek hogy az egész napunk ne tiltásból álljon? Ha visszahallgatnám magam csak azt hallanám, hogy egész nap kerepelek - ne csináld, nem szabad, veszélyes, tilos, a kutyafáját. Egyébként ha leesik, nagyon ügyesen esik,nem üti be magát. Ha próbálom lefoglalni elszalad, nem érdekli a játék, vagy könyv... stb.
2014. márc. 7. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez az én lányom is :)))

Ez egy ilyen időszak és én mindig azt mondom, h. inkább ilyen legyen, mint pl. tesóm gyereke, hogy ahová lerakják, ugyanúgy ott marad.

Így fejlődik a gyerek, neki most ez a legjobb tanulás, ha hagyjuk őt felfedezni, persze vigyázva rá.

Én is már szinte teljesen lecsupaszítottam a lakást miatta, remélem pár év és ismét normális kinézetű lesz minden helység. Vagy nem :D

2014. márc. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Átmeneti... :) Aztán majd jön a következő aggódás valamiért. Nyugodj bele, hogy mostmár ez mindig így lesz, csak oka fog változni. Én már a második gyerekemmel játszom ezt. 17 hónapos és most ő is itt tart, mindenre mászik, mimdent pakol, húzgál, kapcsol. Kimegy a konyhába, mire utánamegyek, mert nagy a csend (2 perc), már kihúzta a széket, felmászott az asztalra és a kilincsbe kapaszkodva áll az ablak peremén... engem meg az infarktus kerülget. Szóval zárni kell a konyhaajtót. :) De mászik a szekrényre, asztalra, bármire és ha magasabb, akkor van annyi esze, hogy a fürdőszobából odaviszi a kissámlit. Észnél kell lenni az biztos! :) Már várom a jó időket, hogy a szabadban vezethesse le a fölös energiáit...
2014. márc. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

átmeneti, és hagyd. Muszáj hagyni.

Ami veszélyes mutasd meg neki, 100x, 1000x, 2 éves korára már érteni fogja. :) addig meg ki kell bekkelni, meglátod 1-2 hónap alatt megedződsz, és már nem leszel tőle ilyen ideges. De tény, hogy ez az időszak állati fárasztó, viszont nem szabad letörni az érdeklődését, vagy visszafogod a mászási, kipróbálási kedvét. Most tanul ezekkel a dolgokkal.

2014. márc. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!