Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek nagyon le van...

Szerintetek nagyon le van maradva? Mit tegyek, hogy fejlesszem?

Figyelt kérdés

3 év 3 hónapos lányom :

még nem szobatiszta.

Bár mondja, hogy kakilni kell, meg nem kell, csak pelenkába hajlandó. Pár napja mondta, hogy kis bugyit kér,ráadtam. 2 perc múlva bepisilt :(

Nem öltözik egyedül ( bár néha hajlandó a nadrágot, bakancsot, kabátot, pizsamát felvenni, pici segítséggel)

- nem tud rendesen enni ( villát tudja használni, kanállal még sokszor baj van)

nem akar enni ( szinte semmit az édességen kívül)

Reggel-este a tejet még szopókás üvegből issza, bár pohárból is tud inni.

Járását elnézve is le van maradva a többi gyerektől

rajzolás helyett firkál. Ugyanez van festéssel..

Egyedül nem játszik

Sokat beszél, bár rengeteg betűvel baj van ( apja sem érti, mit mond)

Nem hajlandó köszönni, félős, visszahúzódó ( emiatt a 3 éves státuszt sem tudták megcsinálni, most kell majd visszamenni)

Tud 10-20-ig számolni, bár néha ( szerintem poénból) összekeveri. Testrészeit megnevezi ( bár elég rég óta ezt is keveri)

Zenét imádja, bár soktól sírva fakad. ( a mesék végén, ha "mennek a betűk", halálra rémült, bár ez kezd csökkenni, már csak fél)

Akaratos, féltékeny, nincs 2 perce nyugton, így még a séta is gond ( tegnap pl azért volt cirkusz, mert nem fogta meg a kezemet a mólónál, én meg rákiabáltam, hogy azonnal álljon meg)

Nem sétál kézen fogva, nem akar szót fogadni, stb..

Súlya is az alsó határon van..

A védőnő asszisztensnője szerint le van maradva...


Nagyon le van maradva? Valami baja lehet, vagy ez még normális?

Ha van valami, akkor mit kell tenni? Ezért már kijöhet a családvédelem?


2014. márc. 8. 12:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Hűha... Nekem mindig azt mondták, h a gyerekek 3 éves korukra behozzák egymást, ha csak 1 vagy 2 dolgot írtál volna, akkor azt mondanám nincs gáz. De ez így kicsit sok. Nem igazán merem mondani, h baj van, nem akarlak rémísztgetni, hisz nem vagyok gyerek orvos, se gyerek pszichológus. De nekem így anyuka szemmel, le van maradva. A védőnő mit mondd? Mit csináljatok otthon? Mert az ő tanácsait néha érdemes megfogadni. Nem akarlak megsérteni, de foglalkoztál vele eleget? Tanítottad minden szabadidődben? Az én fiam 2 és fél éves, ő beszélni nem nagyon akar, mondta a védőnő, h mondókázzunk, énekeljünk sokat. Aránylag javulgat, de nagyon lassan... Gondolom így ovit se kezdtétek el, mert nem szobatiszta. Kis barátja van neki, akitől esetleg leshetne el pár dolgot?
2014. márc. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
nem jár közösségbe?szerintem a problémák nagy rész megoldódna ha ovis lenne...(beszéd,öltözködés,evés,szocializáció,evés,rajzolás)
2014. márc. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Mikortól megy oviba? Addig nem mehet, amíg nem lesz szobatiszta.

Kislányom 3 évesen egyedül evett, ivott, vetkőzött, öltözött, de minimálisat beszélt.


Mit mondott a védőnő, orvos? Nem küldött tovább vizsgálatokra? Vidd el nevelési tanácsadóba és ha fejleszteni kell, megkapja.

2014. márc. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

tény, hogy le van maradva, de azért ez így kevés info. ebből a felsorolásból szerintem sok múlik a szülőn is.

gondolok itt arra, hogy miért nem szobatiszta? mikor vetted le róla a pelust, mivel próbálkoztál? vagy egyzwserűen nem érett rá?

ilyen az öltözés, evés is, séta, nevelés.

2014. márc. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne felkeresni a nevelési tanácsadót, hogy segítsenek. Van pár dolog, ami nem tiszta, konkrétabban meg kell nézni a gyerkőcöt. Az asszisztenst se értem. Anyukát jól megrémiszti, de segítséget nem ad. Legalább mondhatta volna, merre induljatok el.
2014. márc. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem sértődök meg, tudom, hogy én is hibáztam ( azt is tudom, hol, miben). Ehhez azonban segítség kell, csak még nem tudom beismerni idegenek előtt...

Mivel sajnos betegesen irtózok az emberektől, nem jártunk társaságba. Tavaly jutottunk el oda, hogy elvittem sétálni egyedül ( párom egész nap dolgozik, hétvégén is)

Játszótér messze van, oda egyedül nem viszem. ( A közeli gagyin már voltam vele, azt élvezte, most viszont ott is fél) Sajnos itt gép előtt is sokat ülök, hisz beszélgetni csak itt tudok, személyesen nem ( ez gyerekkoromban is így volt, mindig egyedül voltam). Ja, és a mi nagyon zavart, hogy szülés után problémák voltak velem, így nem tudtam ellátni, párom rendezte 2 hétig. A kötődés is köztük alakult ki, így ha valami volt, sokáig párom kellett a kicsihez ( pl hasfájásnál nálam órákig ordított, hiába próbáltam bármit, nála 2 perc alatt megnyugodott). Szóval azért nálam is van hiba bőven. :( Mindenesetre próbálok változtatni. Vagy a gyerek, vagy a gép előtt vagyok, a házimunka sem megy....

Környéken normális játszótér nincs, kisgyerek sincs, akivel játszhatna. Tudom, hogy nem sok, de minden másnap hordjuk/hordtuk magunkkal boltba, piacra, orvoshoz. Hetente többször megyünk apával buszozni, így akkor is van társaság, ezen kívül kirándulás, nyaralás minden évben van.

Próbáltam vele foglalkozni, de annyira önfejű, makacs, hogy sokszor beletört a bicskám. :/

Pl legózunk. Oké, én építsek a nagyokkal, ő a kicsikkel. 2 percig bírta, utána belekötött, hogy elszedem a nagy legóit.. Sokadik ilyen alkalommal már meguntam, és otthagytam. Énekelni szoktam neki, illetve olvasni ( az sem köti le), esetleg a napunkról mesélni ( ezt szerette nagyon). Minden kérdésére próbálok szintjének megfelelően válaszolni, nem rázom le..

Védőnő ajánlotta a bölcsit ( de oda munkáltatói kell, az meg nincs, oviba meg nem mehet).

Volt vele egy kis gond 8 hónapos korában ( kórházba került), azóta teljesen megváltozott... Még a védőnőnél is üvöltött, orvoshoz meg rémálom volt elvinni... Akkor voltunk nevelésiben, és és ismerős pszichológus véleménye is az volt, hogy kissé fejletlen az idegrendszere. Azt mondták, majd szólnak, de azóta semmi.. Pedig több, mint 1 éve...

Öltözködni próbálom tanítani, de annyira dacos hogy nagyon nehéz vele dűlőre jutni..

Szobatisztaság: Már több, mint 1 éve ment neki, a kaki is abba ment. Aztán megijedt tőle, utána hónapokig semmi. Később megint sikerült, majd megint nem... Decemberben mondta a védőnő, a bölcsit. Mikor mondtuk neki, hogy mivel pelenkás, megy a kisbabákkal a bölcsibe, elkezdett sírni, hogy ő már nagy.Érdekes, utána szépen este és reggel is rá tudott ülni, sőt, arra keltem, hogy anya, pisilni kell! Majd az ünnepek után megint semmi :( Most ott tartunk, hogy minden lefekvés előtt kéri, és képes órákig ülni rajta, csak ne kelljen aludni ( persze mindig belepisil akkor). Valamint pár napja éjjel is felsírt, hogy kell neki, különben nem hoz ajándékot a nyuszi. 2 nappal ezelőtt kitalálta, hogy nem kell neki pelenka. Levettem, de 3 perc alatt bepisilt... :(

Már nem tudom, mi legyen. :(

Ja, és sajnos születése óta sok a vita itthon ( minden napos) ( létezik, hogy ez szülés utáni depresszió lenne, amit eddig senki nem vett észre???)


Minden értelmes, segítő szándékú választ köszönök! A rossz anya vagy típusra nincs szükségem, nélkülük is annak érzem magam :(

2014. márc. 8. 15:19
 7/20 anonim ***** válasza:

Egyértelműen el van maradva a kislányod. El kell vinni nevelési tanácsadóba, ott segítenek.

Neked pszichológusra van szükséged.

Így, hogy irtózol az emberektől borzasztó nehéz lehet. Az látszik az írásodból, hogy nincs elhanyagolva a gyerek, úgyhogy a családvédelem hogy jutott eszedbe? :)

Sok sikert kívánok!!!

2014. márc. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Keress magadnak szaksegítséget. Nyilvánvalóan az segíthetne. Vészes lemaradás nincs, meg olyan sem, amin nem lehet segíteni, de fontos volna nagyon, hogy szakemberhez fordulj, hoszen látod, hat a lányodra is a dolog.


(Még egy, ezt félve merem megkérdezni: miért tartasz a családvédelemtől...?)

2014. márc. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, valószínűleg pszichiáter kellene nekem, ezt én is érzem ( meg az előzményem miatt sem ártana, és akkor talán nem lennék ennyire feszült.) Már csak az a kérdés, milyen? Mert az ingyenes csak bogyót ír fel, nekem viszont olyanra lenne szükségem, aki segít megoldani a problémáimat. ( gyerekként jártam pszichológushoz, és pszichiáterhez is) A családvédelem onnét jutott eszembe, hogy zűrös gyerek voltam.. ( nem jártam suliba, és ők csak a züllött gyereket látták, fel sem merült bennük, hogy a szüleim nem olyanok, mint mutatják magukat. Többek között, ha igazán figyeltek volna rám, törődtek volna velem a szüleim, akkor most nem ebben a kapcsolatban lennék... Konkrétan a családvédelem fenyegetése miatt úgy éreztem, miden mindegy, és olyan dolgokat tettem, amik életre szólóak ( nem a szülés, hanem a párkapcsolat.. Konkrétan azért jöttem össze a párommal, mert szerettem, és pótolt mindent, mindenkit...)

Őt a mai napig nagyon szeretem, de nagy a korkülönbség, és rengeteg a vita. És nem akarom, hogy bárki is megtudja, nem úgy élünk, mint hiszik..

2014. márc. 8. 15:52
 10/20 A kérdező kommentje:
Nevelésében annyit elértem, hogy itthon ( bár újabban rá kell szólni, de gondolom, ez korral is jár) tud kérni, megköszönni, jó étvágyat/éjszakát kívánni, kimutatni a szeretetét, stb... :)
2014. márc. 8. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!