Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek nagyon le van...

Szerintetek nagyon le van maradva? Mit tegyek, hogy fejlesszem?

Figyelt kérdés

3 év 3 hónapos lányom :

még nem szobatiszta.

Bár mondja, hogy kakilni kell, meg nem kell, csak pelenkába hajlandó. Pár napja mondta, hogy kis bugyit kér,ráadtam. 2 perc múlva bepisilt :(

Nem öltözik egyedül ( bár néha hajlandó a nadrágot, bakancsot, kabátot, pizsamát felvenni, pici segítséggel)

- nem tud rendesen enni ( villát tudja használni, kanállal még sokszor baj van)

nem akar enni ( szinte semmit az édességen kívül)

Reggel-este a tejet még szopókás üvegből issza, bár pohárból is tud inni.

Járását elnézve is le van maradva a többi gyerektől

rajzolás helyett firkál. Ugyanez van festéssel..

Egyedül nem játszik

Sokat beszél, bár rengeteg betűvel baj van ( apja sem érti, mit mond)

Nem hajlandó köszönni, félős, visszahúzódó ( emiatt a 3 éves státuszt sem tudták megcsinálni, most kell majd visszamenni)

Tud 10-20-ig számolni, bár néha ( szerintem poénból) összekeveri. Testrészeit megnevezi ( bár elég rég óta ezt is keveri)

Zenét imádja, bár soktól sírva fakad. ( a mesék végén, ha "mennek a betűk", halálra rémült, bár ez kezd csökkenni, már csak fél)

Akaratos, féltékeny, nincs 2 perce nyugton, így még a séta is gond ( tegnap pl azért volt cirkusz, mert nem fogta meg a kezemet a mólónál, én meg rákiabáltam, hogy azonnal álljon meg)

Nem sétál kézen fogva, nem akar szót fogadni, stb..

Súlya is az alsó határon van..

A védőnő asszisztensnője szerint le van maradva...


Nagyon le van maradva? Valami baja lehet, vagy ez még normális?

Ha van valami, akkor mit kell tenni? Ezért már kijöhet a családvédelem?


2014. márc. 8. 12:12
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ja, eddig legóztunk, rajzoltunk, most pakol, aztán kezdődik a buborék móka :D Mondókát sokat tud ( bár újabban tesz hozzá, vagy kihagy belőle, illetve ő is talál ki magától. ) Kedvence pl. a Hej, Vargáné, a Debrecenbe kéne menni, Paprika Jancsi, egy kis malac, bújj, bújj zöld ág, . Ezeket kívülről, valamint van, ami most nem jut eszembe... Ja, kis karácsony, ábécédé, stb. Valamit az öltözködéssel, evéssel is az volt, hogy mindenkinek kényelmesebb/ gyorsabb volt, ha én csináltam.
2014. márc. 8. 16:00
 12/20 anonim ***** válasza:
Játszik szerepjátékot?
2014. márc. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Igen, besélget a plüssökkel, babázik ( szokta fürdetni), de a szerepjátékokban leginkább a konyha jön be. Szokott sütni-főzni 3 fogásos menüt :) Rántott és sült dolgok, csirke, elmosogat... múlt héten pl. állt a játék konyha mellett, mert leszedte a mosogató csapját. Mondta, hogy nem tud főzni. Miért? Mert nincs elmosogatva, leszedte a csapot.Kérdeztem, miért? Erre nagy sóhaj után közölte, hogy már unja a mosogatást :D
2014. márc. 8. 16:56
 14/20 anonim ***** válasza:

:D


Akkor szerintem fejlődésben nincs lemaradva. Inkább csak azokban a dolgokban, amiket megcsinálsz helyette :)

Mikor kezdi az ovit? Addigra rendezni kell az önállóságot, különben nagyon meg fogja törni a beszokás.

2014. márc. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Elvileg szeptembertől ( ha leszokik addigra a pelenkáról )
2014. márc. 8. 17:53
 16/20 anonim ***** válasza:

ahogy leírtad bővebben, azt gondolom, hogy te csinálsz valamit rosszul szégyellem magam, hogy ezt így leírtam, de szerintem csak elhatározás kérdése lenne.


ezek az apróságok, hogy 2 perc után bepisilt, így hát ennyi. de hol itt a kitartás? ne 2 perc bepisilés után add fel, minden gyereknél pár hét. ne akkor vedd le a pelust ha kéri, hanem tedd meg végre. igen, rossz takarítani, de ez ezzel jár, pár hétig ilyen ez, túl kell élni!

öltözködés is, hogy dacol. persze, de neked kitartónak kell lenned és persze trükkösnek meg játékosnak.

ne add fel és adj neki elég időt gyakorolni, közben biztasd!


szerintem ha elhatározod magad akkor nagyon osk mindenben 1-2 hét alatt behozza magát, csak legyél kitartó és ne add fel. ne hátrálj meg ha hisztizik vagy bepisil, leesik a kaja, stb. akkor is maradj türelmes és csináld tovább. ennek meg lesz a következménye :)

neked meg szerintem nem pszichológus kéne hanem egy barátnő akivel tudnál egy jót dumálni :) keresd meg a gyerekkori barátaidat vagy neten ismerkedj közeli anyukákkal, majd találkozzatok.

pl. a hoxán települések szerint vannak fórumok, csupa olyan anyukákkal akik ismerkednének. bátran írj nekik, nyissál új barátok felé, tuti feltöltene :)

2014. márc. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) Most épp ott tartunk, hogy sikerült neki egyedül kanalaznia, és amiket írtam, már egyedül felveszi... Pelenkával az a baj, hogy egyszerűen akkor sem akarja, hogy kicseréljem, ha kakis... Egyszerűen nem zavarja.. sem az, ha pelenka nélkül van, és bepisil.. Őt nem zavara, ha a fél szoba elúszik :(

Amúgy érdekes, mert fürdés közben is szokott szólni, hogy pisilni kell neki... Akkor máskor miért nem?

Amúgy az igaz, hogy tényleg könnyen feladom :/

Barátaim sosem voltak, akikben néha megbíztam, mindig elárultak... Szüleimmel sem vagyok jóban, így kb. a net az egyetlen, ahol tudok beszélgetni...

2014. márc. 8. 20:10
 18/20 anonim ***** válasza:

hát sztem ez a bepisilés dolog pszhiés okok miatt van a lányodnál pl hogy minden naposak a veszekedések!

Azért vagyok ebbe olyan biztos mert nekünk is vannak ilyen barátaink szinte fél nap nem múlik el úgy hogy ne nyírnák egymást a gyerek előtt és a kislány is nagyon nehezen lett szobatiszta de még most 4 évesen is bepisil visszatartja a kakát,éjszakára még pelusos stb!

2014. márc. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
50%
Igen le van maradva.Ne etesd hagyd hagy egyen egyedül,próbáld rávenni,hogy öltözzön,nagyon dicsérd meg ha sikerül neki,legyél következetes ne csinálj meg mindent helyette,mindig szólj,hogy köszönjön mert az okos,ügyes kislányok köszönnek,valamivel ösztönözd.Ha nem fogad szót a harmadik rászólás után találj ki valami büntetést ami hat rá. Tudod nem akarlak megbántani de sok gyerek azért van lemaradva mert az anyjuk még mindig babaként kezeli Őket,itt az oldalon is volt néhány anyuka aki még babának nevezte 2,5 éves gyerekét,szoptatta babaként kezelte,és csodálkozott,hogy kisfia úgy viselkedik,mint egy 6 hónapos azon kívül,hogy járt.Nyilván azért nálad nem ilyen durva a helyzet csak azért írtam el,hogy magadba is tedd rendbe a dolgokat Ő egy önálló kislány aki már 3 éves is elmúlt,engedd hagy ügyeskedjen,próbálkozzon,biztasd.Vegyél neki futóbiciklit az nagyon jól fejleszti az egyensúlyérzékét.Vegyél neki nagyon rossz minőségű pelenkát,ja és mindenképp kell neki a gyerekközösség az is fejlesztő hatású.
2014. márc. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Stella21 válasza:
Szia.meg szeretnem kerdezni, h alakult kislanyod fejlodese a tovabbiakban?
2017. aug. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!