Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segítetnék gyermekemnek?

Hogyan segítetnék gyermekemnek?

Figyelt kérdés

8 éves, második osztályos a kisfiam. Az utóbbi pár hónapban kényszeresen odafigyel néhány dologra. Pl este lefekvéskor a lepedőt, illetve takaróját addig igazítja, amíg tökéletesen sima nem lesz.

A ruháin nem lehet egy m.méteres kiálló cérna sem. Mindent végig néz.


Valamint a tanulás, ami leginkább nyugtalanít.


Annyira ügyel, hogy tökéletes betűket írjon...

Egy szót kiradíroz 200x, a füzete már átszakad a radírozástól. Pedig gyönyörűen ír, de neki mégsem felel meg, radíroz, radíroz, és sír, mert ő csúnyán ír.

NEm tudom mivel lendíthetném át ezen. Mindent megpróbáltam.



2014. márc. 11. 17:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok orvos de csak józan paraszti ésszel gondolkodva kizártnak tartom, hogy valaki nyolcéves korában egyik napról a másikra autistává váljon. Lehet, hogy a gyógypedagógus rögtön ezt látja bele, de tudod, szerintem minden szakember a saját megszokott diagnózisai közül szokott válogatni, azokat vetíti rá mindenkire. Úgyhogy én azt mondanám, de rettenj meg, ha autista lenne, nem most jönnél rá!!
2014. márc. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én egy szóval sem írtam, hogy autista!!!

Az autisztikus viselkedés nem egyenlő az autistával.

Amúgy az autizmuson belül is van jó pár különféle kategória!

Látatlanban itt senki nem tud semmit mondani, ezért kell elvinni szakemberhez!

Megint gyógypedagógus voltam.

2014. márc. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!