Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelnéd a következő...

Hogy kezelnéd a következő helyzetet - nagyszülők?

Figyelt kérdés

A nagymamáknál (ráadásul mindkettő ilyen) semmit nem szabad levenni, legfeljebb nézni, ne fogják meg a gyerekek a dolgokat, főleg ne vegyék a szájukba még a kifejezetten ezt a célt szolgáló nekik vett gumijátékokat sem. Amit "odaadnak", az is az ő kezükben marad. A gyerek üljön a kanapén inkább, és beszélnek meg tisztes távolból mutogatnak neki.


Szerintem ez a legkevésbé sem érdekes egy kicsi gyereknek, aki épp a világot fedezné fel egy nem szokványos helyen.


Játékot mindig viszek nekik, de olyankor persze a sok újdonság lenne az érdekes. Lenne...


2014. márc. 27. 20:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%
Vendégségben a házi szabályokat be kell tartani, ha nem tetszik nem kell menni.
2014. márc. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Betartjuk, legalábbis próbáljuk, de azért ez nem vendégség, ők a nagyszülők. És most nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ezt kisgyerekek nem tudják tartani, unalmas, még nekem is az lenne. Ott a sok érdekes dolog, és csak távolról nézhetik.

Arról szól a látogatás, hogy semmit nem szabad.

2014. márc. 27. 20:52
 3/19 anonim ***** válasza:
27%
Náltok is vendégek ők nem vagy bármikor oda mehetnek és bármit megtehet a lakásotokban?
2014. márc. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Igen, szólnak, és ha ráérünk, miért ne jöhetnének? A legközelebbi rokonaink, nem?

A nagyszülő (normális esetben) nem pusztán vendégség, szerintem sokkal több annál. Vagyis lenne.

Nem egy ismerőshöz vagy baráthoz megyünk (nem mellesleg ott nincs ennyi korlát), a nagyszülőknek ők az unokáik!

2014. márc. 27. 20:57
 5/19 A kérdező kommentje:
Bármit megtehetnek? Mi sem teszünk meg bármit, nem rombolnak és pusztítanak a gyerekek, nézegetnek, fogdosnának, játszanának. Ne mondd már, hogy normális, hogy elvárják kicsi gyerekektől, hogy üljenek és bámulják a dolgokat.
2014. márc. 27. 20:59
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem normális. Nálunk pont az ellenkezője van. A nagyszülők mindent megengednek és ha szólok, hogy azért ezt nem kellene, akkor a válaszuk, hogy ugyan már. Ez sem jó, mert a gyerek utána kezelhetetlen. Itthon én sok mindent nem engedek meg, amit a mamák és papák igen. A véleményem, hogy a nagyszülőkhöz nem vendégségbe kellene, hogy menjetek, hanem inkább HAZA.
2014. márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem, nem normális. Az válaszoló biztosan ugyan ez a kategória...

Egy kisgyerek szeretné felfedezni a világot és minden érdekli a játékokon kívül. Sajnos ezt az ilyen tipusú emberek nem foglyák fel mert csak a kupi meg a jaj ehez ne nyúlj van a fejükben. De ez a gyereknek is nagyon rossz érzés. Ha nem lehet velük ezt megbeszélni hogy legalább mozoghassanak és ezt azt megfogjanak én nem mennék. Akkor jöjjenek ők és a gyerek nyugodtan játszhat otthon amivel lehet. Ha ennyire félti a dolgait meg a lakását akkor jöjjön ő.

2014. márc. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
* fogják fel
2014. márc. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
40%
Fura, hogy ilyen létezik, de az 1. válaszolóval nagyon egyetértek. Ha hozzánk jönnek vendégek, nekem is jólesik, ha nem ők alakítják ki a szabályokat, bár az is igaz, hogy intelligens vendéglátók belegondolnak a másik szemszögébe is. Pláne, hogy ti nem vendég vagytok valójában, hanem családtagok. Mégis igaz, az ő házuk, az ő váruk.:)
2014. márc. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Mozogni persze mozoghatnak, nem adják "parancsba", hogy nem, csak nekik az a kényelmes, ha nem mennek semmihez oda. Tehát állandóan: ülj le a kanapéra, maradj itt, oda ne menj - persze nem maradnak.


Ha meg a gyerek megy/mászik, tele van az ő szintjük a ne nyúlj hozzá, az felnőtt dolog, nem szabad, jaj, azt ne - dolgaikkal. (Én meg a mászósnak persze a nyomában.)


De még csak nem is mondanám, hogy értékes vagy féltenivaló dolgok (pl. egy palack víz, használaton kívüli ajtótámasz, fa újságtartó). És mint írtam, a gumikacsa sem a szájába való.

2014. márc. 27. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!