Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ha közel az ovi, és...

Anyukák! Ha közel az ovi, és csak 1 úttesten kell átmenni a gyerekednek, elengeded egyedül az oviba?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 1. 14:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Jézusom, dehogyis, hogy gondolod? Az ovónő sem engedné, kicsi még az a gyerk, és a házirendben benne van,hogy a szülőnek át kell adni az ovónőnek a gyereket!
2014. ápr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
Nem, pedig még úttesten sem kellene átmennie! Egyébként nálunk be sem veszik, és haza sem engedik szülő nélkül, megjegyzem teljesen jogosan.
2014. ápr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
8%

mi a testvéremmel (aki egy évvel idösebb) egyedül jártunk az ovodába (én 4 éves voltam ö meg 5, elötte anya vitt bennünket) egy kis városban laktunk (Szarvason), át kellett menni több uttesten is például a 44-es föuton.

télen szánkoval jártunk, tavasszal már kerékpárral. nem történt soha baj belöle.

2014. ápr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%
Nem!!!
2014. ápr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
80%

Nem engedném, de mondjuk én emlékszem mai napig, hogy én egyszer egyedül mentem oviba. Gőzöm sincs már miért, de szüleim sehogy se tudták megoldani, hogy elvigyenek.


Nem lett semmi bajom, de nyilván azért emlékszem ennyire, mert ez nagyon egyedi eset volt.


Azért az ritka, hogy senkit nem lehet megkérni, hogy elkísérje, akár egy szomszédot, vagy akárkit, ha nincs messze, akkor neki se nagy kitérő.

2014. ápr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Egy viszonylag kis faluban lakom, és itt a nagycsoportosok simán járhatnak egyedül az oviba, csak a szülőnek kell nyilatkozni, hogy az óvónők ez ügyben nem felelősek.

Egyébként egy gyerekszpszichológus javasolta, hogy ha a gyerek nagyon közel lakik az ovihoz, ha a szülő megbízhatónak ítéli a gyerekét, akkor járjon egyedül, mert növeli az önbizalmát.

Heti egyszer egyedül megy a lányom délután néptáncra az oviba (ebéd után hazahozom) és valóban: iszonyú jót tett neki, hogy érzi, hogy megbízom benne és ő már nagylány.

2014. ápr. 1. 15:14
 7/28 anonim ***** válasza:
85%
Nem azzal van a baj, hogy a gyerek esetleg hülyeséget csinál, hanem a sok beteg agyú felnőttel! Márpedig az ovis korú gyerekek sajnos igencsak kelendőek. És bárhol lehet ilyen, még egy kis faluban is. Nem normális, aki elengedi egyedül.
2014. ápr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Nagyon felelőtlennek tartom azt a felnőttet - a pszichológust is beleértve - aki ilyet enged.
2014. ápr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
91%
Én pszichológus vagyok, és azt kell, hogy mondjam - ez a tanács minden szakmaiságot nélkülöz. A gyerekemet pedig nem, nem engedném el.
2014. ápr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
16%

itt ahol lakom Franciaországban (4000 fös falu), simán járnak a 4-5 évesek egyedül az ovodába, vagy az iskolaelökészitöbe.

én nem találok benne semmi kivetni valot.

2014. ápr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!