Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ha közel az ovi, és...

Anyukák! Ha közel az ovi, és csak 1 úttesten kell átmenni a gyerekednek, elengeded egyedül az oviba?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 1. 14:52
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
10%
itt mindig mindenki tulságosan aggodik..utána meg pislognak, hogy a 13 éves már szexel..15 évesen meg el akar költözni. persze itt az oldalon az a normális, ha a 3-4 évesen még pelenkáznak egy gyereket, söt szoptatják is öket...
2014. ápr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
87%

# 3/10

Nyilván akit elütött az autó, vagy megtalálta egy pedofil állat az nem írogat ide.


Nem és baromira felelőtlen az aki ezt megteszi, szomszédom lenne még gyámügyön is jelenteném, mert bőven kimeríti a gyerekveszélyeztetés fogalmát.

2014. ápr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
94%

11/12


Te sem vagy normális. Én sem jártam egyedül oviba, mégis itthon élet 25 évesen, és 10 éve legkevésbé sem érdekeltek a pasik.

2014. ápr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
36%
Mi egy kis zsák faluban lakunk nincsen forgalmas út hál istennek alig van forgalom és itt is van olyan hogy a nagycsoportosokat szülői beleegyezéssel hazaengedik mind a két gyerkőcöm így járt haza nem volt semmi gond úgy kell nevelni első perctől hogy ne legyen gond. Nagyon boldogok voltak hogy egyedül jöhettek haza. A nagy fiam most hetedikes egy másik városba jár suliba forgalmas úton kell átkelnie akkor most ne engedjem ugyan úgy érheti a kicsit és a nagyot is baj. Ha nagy városban vagy községben forgalmas helyen élnék nem engedtem volna én sem egyedül haza oviból.
2014. ápr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
81%

Nem, hogy nem engedném, hanem ez gondatlan veszélyeztetés! Egy ovis korú nincsen olyan szellemi szinten, hogy egy adott helyzetben helyesen reagáljon, meg tudja magát védeni. Az önbizalmát meg nem így kell növelni, hanem a korosztályának megfelelő feladatok rábízásával!

A falusi környezte sem indok, régen ez úgy volt, hogy a 6-10 testvér együtt elindult, az idősebb, aki bőven elmúlt 10 éves vezette a kicsiket! Kicsi soha nem ment egyedül sehova.

Általános iskola 3. osztályára tehető az a lélektani határ, amikor egyedül el lehet engedni egy rövid távolságra.

2014. ápr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Most már a harmadik gyermekem ovis, egy 450 fős településen. Az óvoda és köztünk 15 ház van, de egyedül soha nem ment egyik sem oviba...
2014. ápr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

11-es. Remélem, neked nincs gyereked.


Én sem járhattam egyedül haza az oviból, sőt, 3. osztályig jöttek értem, akármilyen ciki is, és 33 évesen szültem. A te véleményed szerint, már kéne lennie egy közel 25 éves gyerekemnek.

2014. ápr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
14%
Igen, nálunk volt is ilyen. Ha a kicsi beteg volt, a nagy egyedül ment. Egy úton kellett csak átmennie, és megmondtuk neki hogy csakis akkor menjen át ha nem jön autó, nem baj ha sokáig kell várnia.
2014. ápr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mi a lakásból rálátunk az ovira. De nagyon sok a nagy pofájú , neveletlen kamasz erre, biciklivel mennek a járdán a középiskolások (a suli az ovi mellett van). Így még nagy csoportos korában sem engedem el. Látom mit csinálnak a kamaszok... Na meg amúgy sem engedném el egyedül, ha a fentebb leírtak nem lennének.
2014. ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Én nem engedném a fiamat, sőt még jelen pillanatban abban se vagyok biztos hogy harmadikos-negyedikes kora előtt iskolába egyedül fogom engedni.

Annak ellenére hogy bár az átlag az volt hogy a nálam 5 évvel idősebb tesómmal mentem, de ha beteg volt vagy bármi miatt nem ment iskolába én 5 évesen már egyedül jártam az 1km-re lévő oviba.

Nem veszem ezt alapul, az volt 18 éve, lényegesen kevesebb autó és elmebeteg járt az utcán.

Emlékszem mi a környékben 10-en voltunk gyerekek 4 és 12 éves között.Nyáron reggel kimentünk az utcára "bandázni" úgy hogy a szüleink csak sejtették hogy megvagyunk. Soha semmi baj nem volt, ismertünk és ismert mindenki a környékről, járt erre fele 5 autó azok is gyök kettővel mert tudták hogy ott focizunk, bicajozunk.

Én a mai napig ugyan abban az utcában, házban lakok, nevelem az 5 éves fiamat, de nem hogy nem engedem egyedül a kapunk kívülre, de már a kapuban meg kell fognia a kezem, mert annak ellenére hogy rossz földes út van a sok nyomoronc száguldozik éjjel-nappal az autóval, nyáron meg a motorral.


Bocsi hogy hosszú lett, csak azért írtam ilyen hosszan mert sajnos sokan abból indulnak ki hogy ők már mentek egyedül amikor gyerekek voltak, vagy maradtak otthon egyedül, csak azt nem veszik figyelembe hogy más világ volt 15-20-30 éve.

2014. ápr. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!