Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves "anyuci kedvence"...

Vd88 kérdése:

5 éves "anyuci kedvence" lányommal hogy fogadtassam el az új páromat?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy reményekkel fordulok Hozzátok... Van egy 5 éves kislányom, akit 2,5 éve egyedül nevelek. Az apja sajnos nem látogatja, nem keresi, még telefonon sem, így mi ketten vagyunk magunknak. Illetve csak voltunk. Megismertem valakit.. Hozzá kell tennem, hogy a magam 25 évével lettem szerelmes egy 20 éves fiúba... Minden kerek, minden nagyon jól működik közöttünk. Elég komolyak a terveink egymással, és igen, a lányommal is "szépen" viselkedik, mindig próbál a kedvében járni, néha talán inkább puncsolásnak is nevezhetném, amit művel.. Viszont a lányom nem akar megbékélni vele... Amíg van kedve játszik a párommal, de aztán jó hangosan megkérdezi:

- Anya, a "XY" mikor megy haza?! És miért jön ide? Nem akarom, hogy idejöjjön...

Ez sajnos eléggé aláássa a kapcsolatunkat... pedig mindent/bármit megtenne, csak a lánykám elfogadja...

Kérlek adjatok valamilyen tanácsot! Kezdek elkeseredni...



2014. ápr. 6. 23:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés.. :) Én pont így vagyok a lányommal, (5 éves múlt ő is), csak nekem nem új párom van, hanem két legjobb barátnőm... Érdekes módon az egyiket imádja, a másiknál mindig megkérdezi ő is, hogy mikor megy már haza, stb. stb..


Arra a következtetésre jutottam (hónapokig figyeltem a barátnőimet..) hogy az a barátnőm amelyiket a lányom imád, imádja a lányomat. Valamilyen ösztönös dolog ez a kicsiknél, őket nem lehet becsapni, érzi, hogy ki szereti őket, és ki csak "puncsoskodik".. ahogy te fogalmazol. A másik barátnőm csak "puncsol" a lányommal, de nem szereti őt annyira, vagyis szereti, de nem igazán... és a gyerek ezt érzi.


Lehet a párodnak természetesen kéne viselkednie a gyerek előtt, őket úgyse lehet becsapni.

2014. ápr. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A párod is meg te is a gyakorin keresitek a válaszokat? Vicces. Csak ő a családi kapcsolatokban tette fel a kérdést.
2014. ápr. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves "első válaszoló"!

Valamit ki kell most már találnom, mert kezd egyre kellemetlenebb lenni a helyzet... Próbálkozik a párom, de igen, fél. Attól, hogy a lányom nem fogadja el, és úgy néz ki, sikerült is neki bevonzani a dolgot...


Kedves "második válaszoló"!

Sajnos csalódást kell okoznom Neked, mivel kettőnk közül csak én keresem erre a dologra a megoldást a neten... ismeretlen emberek remélhetően jó tanácsait alapul véve...

A Te válaszod nagyon hasznos volt a számomra, remélem neked sosem kell ilyen kellemetlen helyzettel szembesülnöd! További szép estét és jó viccvadászatot kívánok!

2014. ápr. 7. 00:26
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem a gyerek biztos fontosabb lenne, mint a pasi! Vagy a gyereket is el akarod magadtól idegeníteni? Egy 20 éves "férfi" nincs felkészülve az apaságra, főleg hogy nem is a sajátja az a gyerek. Ő veled szeretne lenni, és útban van neki a gyerek. És ha ez így marad, a gyereked is azt fogja előbb-utóbb érezni: Ő útban van neked. Ezen gondolkozz el.

(Ja, és nem azt mondtam, hogy ne legyen párkapcsolatod! Legyen! De ezen tényleg változtatni kell)

2014. ápr. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Természetes, hogy a gyermek az első! Mindig is az marad! De most már szeretném én is jobban érezni magam...
2014. ápr. 7. 00:50
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, kéne egy kicsike, rövid szünet a kapcsolatban. Megvárni, míg a gyerek magától hiányolja a fiút, rákérdez, hol van, stb. Kivitelezhető?
2014. ápr. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Volt már ilyen szünet. Hoztam haza az oviból, beléptünk az ajtón, kereste a cipőjét, ha nem volt cipő az volt a baj, ha itt volt, akkor meg az. Hangos köszönés, játszunk?! 1-2 óra ok, és mintha elvágták volna, szinte elküldte... Mikor előtte olyan szépen elvoltak... Én nem is kellettem a játékba, csak megfigyelőnek...
2014. ápr. 7. 01:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy egy öt éves kicsi még nem képes megfogalmazni a gondolatait rendesen, de ha úgy rákérdezel, miért menjen el a barátod, akkor mit válaszol erre? Szoktad tőle kérdezgetni, hogy mi a gondja a fiúval? Akkora nagy gond nem lehet, ha órákig eljátszik vele és csak a végén küldené haza (mikorra ő már kifárad).
2014. ápr. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Csak annyit mond, hogy nem akarja, hogy itt legyen, és hogy többet ne is jöjjön... 2 napja nem is találkoztak nálunk, ma voltunk náluk. Hazafelé kérdezte tőle a lányom, hogy Te is eljössz hozzánk?! Erre a párom nagy mosollyal: szeretnéd?! Mire a lányom: faarccal: nem!

Délelőtt bezzeg élvezte a pesztrálást...

Nem tudom mi lenne a legjobb. Nekem csak a lányom van, senki más... el is van kapatva rendesen, amit lehet, amit tudok, mindent megadok neki, viszont ő még csak 5 éves... és igen, egyszer szeretnék már magamnak is jót... de ilyen áron inkább nem...

2014. ápr. 7. 01:18
 10/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg féltékeny (akárcsak mint amikor egy gyereknek kistestvére születik), hogy az anyukája őt kevésbé fogja szeretni, hiszen jött valaki, akit az anyu szeret.


Olvasd el ezt a cikket:


[link]

2014. ápr. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!