Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hany napig tartott kisgyereked...

Hany napig tartott kisgyerekednel a viszketes baranyhimlonel es mi valt be az enyhitesere?

Figyelt kérdés
Nagyon szenved, ugy sajnalom, aludni sem kepes. De amitol meg felek, hogy a kistestvere is elkapja majd aki 4,5 hos. Szuletesetol fogva kapott tapszeres potlast is, mostanra tapszeres, ezert nem hinnem, hogy vedve lenne.
2014. ápr. 10. 04:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi még nem vagyunk túl a bárányhimlőn, de pont a napokban hallottam egy anyukától a mentholos hintőporról. Nekem új volt, még első babás vagyok, ő nagyon dicsérte.
2014. ápr. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nekem mind a 2 gyermekem most februárban volt bárányhimlős. Lányom 7,5 éves és a fiam 3,5. Mind a 2-nél a cinkes rázós keveréket kaptam és azzal kenegettem be a pöttyeiket, de csak akkor, ha már látható hólyag volt rajta, mert meg kell engedni, hogy kifejlődjön a hólyag. A lányomon csak 85 pötty lett és könnyen átvészelte. Ahogy elkapta a Réka rá kerek 2 héttel a Tomikán is kijött a pötty. De ő 1 napig lázas volt és volt vagy 300 pöttye. A fejétől a seggéig a kukiján, mindenhol. Neki is ez a rázó segített. Nem igazán vakaródzott. De azt mondták, hogy nagyon jó még a Fenistil csepp. Vagy van a patikában valami habos spray féleség (elég drága) ez is jó állítólag.
2014. ápr. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Előző vagyok. Szerintem elkapja a pici is, de ne aggódj, mert sokkal rosszabb akkor, ha már sulis vagy éppen ha már felnőtt. Rossz az amikor suliból 1,5 hétre kimarad, pont első osztályból. Főleg, ha dolgozol, mert akkor neked is kell szabi.
2014. ápr. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fenistil csepp!!!! Szódabikarbónás lemosás és hintőpor! Mi ezt alkalmaztuk,egyáltalán nem vakarózott! ...szerintem a fenistil csepp erre nagyon jó!... sajnos nekem kellett kérni a doktornőtől...magától nem adta volna....pedig miért is szenvedjen a gyerek,ha van más megoldás is?
2014. ápr. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A mi doktonénink szerint semmit nem szabad rákenni/szórni, fenistil csepp napi 3x. Tényleg nem vakarózott a fiam.

Én is várom, hogy mi lesz a tesóval, ő ugyan szoptatott baba, de egy hét múlva lesz fél éves, és a doki szerint ilyenkorra igencsak kiürül az anyai immunitás...

2014. ápr. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a cinkes rázókeveréket nem tiltották be??? mi tavaly nem kaptunk, mert állítólag rákkeltő és betiltották.



szódabikarbónás vízzel öblítettem le, hintőport nem kaptunk, hiány volt sajnos, így habot vettünk ami nagyon rossz volt mert feláztatta a hólyagokat, úgyhogy semmit nem használtunk külsőleg, fenistil cseppet adtam neki és csupaszon volt egész nap, még bugyit se kapott (irritálta a bőrét), így csak pár nap volt a rossz :)

2014. ápr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok hasznos valaszt, tanacsot! En Angliaban elek, igy a fenistil cseppet sajnos nem tudom megvenni, de akkor a szodabikarbonas furdot es a hintoport en is alkalmazom! Igen a baba biztos el fogja kapni szerintem is, az meg roszabb lesz, el sem tudja mondani hol viszket eppen. :(
2014. ápr. 10. 11:46
 8/8 anonim ***** válasza:

de hát biztos van ott is valami hasonló a fenistil csepphez!

Mi is ezt használtuk és se a 4 éves se az 1 éves nem vakarózott 1x sem!Semmilyen nedvessel nem szabad kenni(pl rázós cinkkeverék) mert az csak ront a helyzeten!

2014. ápr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!