Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy két éves gyerek egyetlen...

Egy két éves gyerek egyetlen szót sem tud kimondani. Teljesen normális dolog?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm kisfiárol van szó. Az én fiam Ennyi idösen már folyékonyan beszélt. Ezért nekem nagyon furcsa, hogy nem lehet vele kommunikálni. Nem ítélek el senkit, de ilyenkor már pár szót azért kellene tudni.

2014. ápr. 11. 14:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
27%
Anyukám óvónő,Ő mondta hogy bizony nagy probléma ha egy két éves nem beszél azt nevezik késői beszédfejlődésnek és bizony később komoly hátránya lehet,de az,hogy egy szót nem mond az nagyon nagy baj
2014. ápr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
72%
Az unokaöcsém se beszélt még akkor. Hároms szót használt csak. Aztán egyszer gondolt egyet, és két héten belül minden lemaradását behozta :D
2014. ápr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
73%
hú pontozzatok csak le nagy szakértők
2014. ápr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy mi rosszat írtam, hogy 0%-ra lettem lepontozva. :(
2014. ápr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
46%
Azt írtad,hogy probléma ha a gyerek meg sem szólal 2 évesen,valakinek bántja a csőrét mert valószínűleg a az Ő gyereke sem beszélt és nehéz elfogadni,hogy a kis angyalbögyörőjével probléma van,látod hogy lehúztak mert leírtam amit anyukám aki 2 diplomás túl van millió továbbképzésen mit mondott
2014. ápr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
69%

Fiam 21,5 hónapos nem beszél. Illetve mamam,baba ilyenek. Természetesen beszéltem erről a védőnővel, a dokinkkal és a nagylányom óvónőjével, mindenki azt mondta, hogy ha 2,5-3 éves koráig nem beszél akkor menjünk szakorvoshoz. A legfontosabb az, hogy érti-e, a kisiam naná hogy mindent ért. Nem beszél. És akkor most mit tegyek? Reggeltől estig ezen parázzak? Szerinted az ismerős anyukának is ezt kellene tennie? Sokkal jobb, hogy így lazán áll hozzá és nem stresszel vagy stresszeli a gyereket!

Az hogy mikor mit csinál a gyerek az meg hozott dolgok, nem az anyuka érdeme/hibája!

Lányom 13 hónaposan kezdett beszélni, 15 hónaposan a teljes nevét meg mondta, 18 hónaposan bocibocit énekelt, fiam lassan 2 éves és semmit sem mond. Ha megfeszülök sem lesz ez másképp.

2014. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szpen mindenkinek a válaszát! Nagyon másként fejlődnek s gyerekek , az biztos. Nincs is két egyforma! Az én kisfiamnak a mozgásfejlődésével volt baj és emlékszem, hogy nekem milyen rosszul esett, hogy mindig kérdezgették, hogy ezt vagy azt csinálja-e már. Vagy miért nem megy még magától?.... Na ezért nem szólok én bele senkinek a dolgába. Biztos azért bántja ezt az anyukát a dolog mert mondja, hogy még most sem beszél egy szót sem a gyerek. Ismerek egy másik a gyereket aki végül 3 évesen kezdett beszélni. De ő járt bölcsibe és sokat itt tanult inkáb. Ez a kisfiú nem lesz bölcsis sem.
2014. ápr. 12. 13:18
 18/19 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy régi kérdés, de a kedves kétdiplomás óvónő drága gyermekének válaszára muszáj reagálnom. A fiam két és fél éves korában kezdett el beszélni. Most tizedikbe jár az ország egyik legjobb gimnáziumába, első osztálytól kitűnő, általában 5-10 dícsérete van. Többször nyert német prózamondón, olvasóversenyen és matekversenyen is, és egyetemre akar menni. Szóval mi is az a nagy probléma, Kedves? :) Ja, nekem
2014. jún. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Gondoltam meg osztom veletek!

Azota Kiderült,hogy a kisfiú autista! Azért vol olyan fura a többi gyerkőchöz képest.

2015. febr. 27. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!