Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ötéves kislányom nagyon fiús,...

Ötéves kislányom nagyon fiús, hogyan vehetném rá, hogy kicsit csajosabban öltözködjön?

Figyelt kérdés

Kislányom most középső csoportos óvodás, és sajnos nagyon fiús. Nem engedi, hogy megnövesszük a haját,ha öt centinél hosszabb, akkor kiborul. Ha szoknyát próbálunk ráadni, akkor ordít, és semmi lányos dolog nem érdekli.


Én az ő korában hercegnő akartam lenni, és a csoporttársaitól is ezt hallom, ő állatszelídítőnek készül vagy tűzoltónak. Más kislányok babáznak, vagy hercegnőset játszanak, ő kisautókkal játszik meg fakarddal.

Akkor borultam ki végleg, amikor a hétvégén átjöttek hozzánk a férjem kollégái és fiúnak nézték a gyereket. :(


Már próbáltunk mindent, vettem neki állatmintás kisruhát (imádja az állatokat), állatos hajcsatot, sőt gyerek sminkkészletet is, pedig nem vagyok híve annak, hogy ovisok fessék a körmüket. De abszolút nem érdeklik ezek a dolgok, én pedig aggódom, hogy emiatt hátrányba kerül később. Az oviban már így is csúfolják azzal, hogy olyan, mint egy fiú. :(


Ráerőltetni nem akarok dolgokat, de szeretnék valahogy egy kis változást elérni nála. Mit csináljak, hogyan csináljam?



2014. ápr. 17. 09:33
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Az oviban mindenért csúfolnak mindenkit. Tök átlagos lány voltam, csak azért piszkáltak néha, mert nekem nem voltak olyan elálló füleim mint a többieknek. Hagyd a lányodat hadd legyen az, aki, ne erőltesd rá a saját meg nem valósított céljaidat, vágyaidat, mert nem azért szülted, hogy ő majd megvalósítja azt, amit neked nem sikerült, hanem azért, hogy legyen egy gyermeked, akit olyannak szeretsz majd, amilyennek.
2014. ápr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Én elfogadom ilyennek, nem ez a probléma, egyszerűen csak félek attól, hogy hátránya lesz emiatt. Aggódom a gyerekemért, azért ne jussunk már el odáig, hogy emiatt alkalmatlan vagyok anyának.

2014. ápr. 17. 09:54
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

"Tök átlagos lány voltam, csak azért piszkáltak néha, mert nekem nem voltak olyan elálló füleim mint a többieknek."


XD

2014. ápr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, hogy bármilyen hátránya lesz ebből.

Ha kishercegnő lenne, abból ugyanúgy származhatna hátránya, mert ahhoz is kötődnek rendesen sztereotípiák (finnyás, kényes, butuska, nem életrevaló stb.)

2014. ápr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfogadnád olyannak, amilyen, akkor nem próbálnál meg ennyire görcsösen változtatni rajta, azért mert egy-két ember szerint nem lányos a lányod. Milyen hátránya lehetne ebből úgy mégis?
2014. ápr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

De miért aggódsz érte? Ahogy leírod, teljesen normális.


Neked vannak félelmeid, azt te tudod, hogy mitől, miért. Nem tudom, miért akarod ennyire a társadalom által elvárt kinézetet a gyerekre erőltetni. A társadalomnak semmi köze a te gyerekedhez, és meg kell neki tanítanod, hogy kakilja le, ha valaki beszól neki.


Ráadásul szerintem te tudod, hogy ha beszólnának neki, miért tennék, hisz te is meg akarod változtatni. Ezt tisztázd le magadban. Lehet, hogy a lányod egy csodálatos lehetőség arra, hogy te is felfedezd a személyiséged férfias részét, és meglásd, hogy semmi baj nincs vele.

2014. ápr. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezö!

En ugyanilyen voltam, de en fiuk között nöttem fel.Orditottam, ha szoknyat adtak ram.kb 17-18 eves koromra "nöttem ki".

Sokan engem is fiunak neztek.

Ha a lanyodat elkezdik majd komolyabban erekelni a fiuk, valtozni fog.

2014. ápr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
73%

Az unokahúgom pont ilyen volt, mint a lányod! Rövid haja volt, autókat kért karácsonyra,szoknyáról hallani sem akart.Egyszer az egyik barátom jött hozzánk, és azt mondta,hogy hoztam egy csokit a kisfiúnak!

Ráhagyták szépen, mert nem volt mit tenni,nem akarták a kis lelkét "megváltoztatni".

Ahogy tini lett, gyönyörű szép lány lett belőle, bár most sem csajos.Szép, hosszú haja van, sminkel, öltözködik, de nem plázacicásan.Van barátja.Még mindíg rajong a kocsikért, most 20 éves.Szerintem ez neki nem rossz, csak a szülőnek, mert szeretné ha hercegnőzhetne vele.

2014. ápr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
62%
Sehogy! Neki kialakult az ízlése ès ezt szereti! Mièrt akarnád megváltoztatni a te kedvedèrt az ö izlèsèt? Az èn lányom is ilyen 3 èves, ès imádom hogy más mint a többi kislány! Fogadd szeretettel ès megèrtèssel a másságát. Az èn kiscsjom pl röhejesen nèzne ki lányos ruhában! Te nem találod úgy a tiednèl? Viszont kifejezetten cool ès vagány csajos a divatos naci-mellèny-kis kemènykalap szerelèsben amit imád. Ès mikor kicselezi a fiúktól a labdát ès gòlt rúg, na azt èrdemel látni! A kissrácok imádják öt!
2014. ápr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Ne kényszerítsd rá az elképzelésed, én mindig hosszú hajat,hercegnős cuccokat akartam, de anyukám rövid hajat vágatott mindig, mert az praktikusabb, csomó ruhát a bátyámtól örököltem. Engem ez nagyon frusztrált akkoriban, amióta szabad akarotom van nem volt rövid hajam, és ha csak lehet szoknyát veszek, tehát az ellentétét a kényszerített állapotnak. Később kiderült, hogy anyukám mindig rövid hajat és nadrágot akart gyerekkorában, de nem adatott meg. Szóval a gyereked akarata lehet tök más, mint a tiéd, nem lesz örökre fiús, ne aggódj, hadd élje meg a saját igényeit, saját személyiségét. Inkább rózsaszín sportos nadrágot vegyél, mint sminkkészletet.
2014. ápr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!