Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ötéves kislányom nagyon fiús,...

Ötéves kislányom nagyon fiús, hogyan vehetném rá, hogy kicsit csajosabban öltözködjön?

Figyelt kérdés

Kislányom most középső csoportos óvodás, és sajnos nagyon fiús. Nem engedi, hogy megnövesszük a haját,ha öt centinél hosszabb, akkor kiborul. Ha szoknyát próbálunk ráadni, akkor ordít, és semmi lányos dolog nem érdekli.


Én az ő korában hercegnő akartam lenni, és a csoporttársaitól is ezt hallom, ő állatszelídítőnek készül vagy tűzoltónak. Más kislányok babáznak, vagy hercegnőset játszanak, ő kisautókkal játszik meg fakarddal.

Akkor borultam ki végleg, amikor a hétvégén átjöttek hozzánk a férjem kollégái és fiúnak nézték a gyereket. :(


Már próbáltunk mindent, vettem neki állatmintás kisruhát (imádja az állatokat), állatos hajcsatot, sőt gyerek sminkkészletet is, pedig nem vagyok híve annak, hogy ovisok fessék a körmüket. De abszolút nem érdeklik ezek a dolgok, én pedig aggódom, hogy emiatt hátrányba kerül később. Az oviban már így is csúfolják azzal, hogy olyan, mint egy fiú. :(


Ráerőltetni nem akarok dolgokat, de szeretnék valahogy egy kis változást elérni nála. Mit csináljak, hogyan csináljam?



2014. ápr. 17. 09:33
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon fiús voltam,teljesen oda voltam érte,hogy ha fiús ruhákat vehettem,lányokkal elhitettem nekem csak fél fülbevalóm van,mint apukámnak és fiú vagyok,és teljesen elégedett voltam,fiú akartam lenni kiskoromban még hagytam hogy szoknyát adjanak rám 3-4 évesen de utána nem elkezdtem megutálni.Fiúkkal játszottam,fociztam autóztam,legóztam a családban ráadásul egyetlen lány gyerek,lány unoka vagyok.

Aztán ahogy nőttem változott,és 10 évesen már bántott mikor fát hordtunk és a fuvaros fiúnak nézett.

Sose voltam az a csajos lány inkább a sportosabb kategóriába tartoztam tiniként is,sokáig sminket sem használtam se semmit kb 17-18 éves koromig.Már sminkelek hordok nőies ruhákat,de továbbra is a sportosan nőies ruhákat kedvelem,használok sminket is de még sminkkel sem nézek ki 17nél többnek 24 éves létemre,sok fiú barátom volt mindkét értelemben,mindig is tetszettem a fiúknak,viszont 18-19 éves koromig a csóknál tovább nem mentem.Szerintem meg van ennek is az előnye.ne akard megváltoztatni,mert akkor azt fogja érezni nem szereted így ahogy van és bántani fogja,hidd el kinövi és kicsit nőiesebb lesz később,szerintem örülj,hogy nem egy cicababa fajta.

2014. ápr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
23%

Én megértem, hogy aggódsz, nem vagy rossz anya vagy ilyesmi :) Nyilván a legjobbat akarod neki.

Szerintem se lesz belőle hátránya, menő, vagány kiscsaj lesz majd mindig ;)

De valószínű változni is fog. Ha olyanok az óvónők biztos beszélnék velük erről. Mármint, hogy te ezen mostanában sokat gondolkozol, ők mit gondolnak erről, mivel csúfolják a gyerekek, vagy ilyesmi.

És csak azt tudom mondani amit a többiek, hog éreztesd vele, hogy az orra hegyétől a sarkáig úgy tökéletes ahogy van :)

2014. ápr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
én örülnék egy ilyen vagány kiscsajnak :)
2014. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
14%
a barátnöm is ilyen volt már ovodában is..rövid haj, szinte tüsi, autokkal játszott, 14 évesen az elsö volt, aki megszerezte a jogositványt motorra, majd késöbb autora..most 30 éves sose volt senkije, nem is akar senkit.. az anyukájával élnek ketten. visszahuzodo, nem tud beszélgetni senkivel.. és még mindig azt hiszik rola, hogy fiu, illetve hogy férfi..... magának sem vallja be, hogy nála komolya problémák vannak...
2014. ápr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
60%

Nekem is volt autóm kiskoromban, vonatom is és gyűlöltem a piros nadrágokat, amiket rámadtak.

Később inkább fiúkkal fociztam, meg bandáztunk.

Informatikus lettem, már középiskolától szinte fiú osztálytársam volt csak (6-an voltunk lányok az osztályban), főiskolán szintén.

Most 7 pasival ülök egy irodában.

Mindezek ellenére már hordok szoknyát, sőt esküvőm lesz május végén, és babát is tervezünk.

Nem lett belőle semmi bajom, hogy inkább pasik között érzem jól magam, és nincs barátnőm.

2014. ápr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
75%

fiam csoportjában is van egy "ilyen" leányzó (lehet pont ő?) :)

a kiscsajszi autózik, bunyózik, focizik vagy állatosat játszanak :)

csak a fiammal és a kis barátjával játszik, a két kispasi meg fülig bele van zúgva a kiscsajba :D

totál odavannak érte amiért ilyen vagány, nem babázik, hanem velük autózik, már csókolóztak is :S sőt, a két barát folyton a leányzón veszekszik, hogy melyikük fogja majd elvenni :D

a többi lány meg max próbálkozik, de a nyomában se ér a fiús kislánynak :)

2014. ápr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk fordított helyzet van : D 2 éves kislányom , túlságosan csajos...ha lehet ilyet mondani...imádja a parfümöket , az ajakbalzsabot , fésülködni , fürdés közben halomnyi tusfürdőt használni , ha nem figyelek , babaolajozni magát stb...pedig tv-ben nem látja , tőlem sem igazán , hogy minden nap órákig lennék a fürdőben...mástól sem...nem tudom honnan jön ez..imádja a nyakláncokat , gyűrűket , minden ékszert , hajpántokat...pedig rajtam hajgumin kívül nincs semmi más...:S Tv-ben is csak olyan mesét néz , amit én letöltök neki...mondjuk pl. Franlink , Maja a a méh stb, ezekben még hasonló dolgokról szóló részek sincsenek...:S Vkinek vmi ötlet ...miből indulhatott ki ez nála?(Bevallom félek kicsit , nehogy túlságosan divatmániás legyen , a szép csini ruhákért is nagyon oda van , szeret sokszor átöltözni egy nap...magától...)
2014. ápr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
66%

SEMMIT. HAGYD BÉKÉN. A gyerek "csak" a gyereked, nem a tulajdonod, ő egy külön egyéniség, és ő ilyen, csak ártasz vele, ha erőszakoskodsz. Ne akard a saját vágyaidat rá erőltetni, sem most, sem máskor. Na akard neki megmondani, hogy mit tanuljon, mi legyen a hobbija, hagyd kibontakozni abban, amit szeret. Ha ő így jól érzi magát, ne foglalkozz másokkal. Bíztasd hogy ne vegye figyelembe a csúfolódásokat, támogasd abban, amit szeret.

Pont olyan a hozzáállásod, mint azoknak a szülőknek, akik azért akarnak kislányt, mert vele majd lehet babázni, meg lehet a haját fonogatni, és fodros ruhát adni rá. Egyáltalán nem biztos, lehet valakinek fiús lánya, és lányos fia is.

2014. ápr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
43%
24. vagyok - miért pontoztatok le? tényeket irtam le..
2014. ápr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:

Szia!

Én is így voltam a lányommal. Nem hordott szoknyát, bármi olyat ami "lányos színű". Aztán amikor elkezdték érdekelni a fiúk megváltozott minden egy csapásra. Hidd el hagyd neki hogy úgy öltözködjön ahogy szeretne (korához képest, a nemi jellege később lesz neki fontos.

2014. ápr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!