Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek 2 vagy 3 gyerekkel...

Szerintetek 2 vagy 3 gyerekkel "szebb" az élet?

Figyelt kérdés

Tudom, hülye kérdés, de nem tudom jobban megfogalmazni.


Szóval van 2 gyermekünk (1 fiú, 1 lány), így kerek az életünk, anyagilag is bár nem bőségben, de jól megvagyunk. Nekem azonban motoszkál a fejemben a 3. baba gondolata, az eszem lebeszél róla, de a szívem mást diktál.


Tudom, hogy így 2 gyerekkel is elég nehéz, segítségünk sincsen, 3 gyerekkel meg aztán főleg nehéz lehet, kicsiként is meg amikor már nagyok... Meg is beszéltük a férjemmel, hogy nem lesz (ő nem is nagyon akar), de ahányszor hallom hogy ismeretségi körömben valaki a 3. babáját várja elfog az "irigység" és tegnap is egész este sírtam mikor férjem mondta, hogy ismerősünk 3. babáját várja. Összeszorul a szívem ilyenkor:( Pedig az eszem tudja, hogy kettő is elég (idegileg, logisztikailag, anyagilag mindenhogy), és azt sem szeretném ha a házasságunk rámenne arra ha még egy gyereket bevállalnánk.


Most így még határeset, de azért meg tudom oldani, hogy legyen időm magamra is (torna, fodrász, kozmetika), de 3 gyerekkel ez esélytelen kategória lenne amíg kicsit, nem beszélve az anyagi részéről. Most elférünk négyen a lakásunkban, az autónkban, de ha lenne még egy gyerek akkor mindent le kellene cserélni (na de miből...).


Szóval tudom,hogy nem kellene de a szívem mást súg és félek, hogy örök életemre bánni fogom, ha nem szülök még egyet:(



2014. ápr. 18. 13:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
És még annyit nem a gyerekek száma határoza meg hogy boldog vagy e .
2014. ápr. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
nekünk 1 kisfiunk van, így kerek a világ. Gondolkodunk a másodikon, vagy lesz vagy nem. Nem tudjuk még.
2014. ápr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, azt hiszem marad a 2 gyerek, főleg, hogy a férjem nem igazán akar harmadikat, így nem kellene kockáztatni a meglévő szép életünket....
2014. ápr. 22. 13:15
 14/16 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, én soha nem gondolkodtam azon észérvekkel, hogy beengedjek - e még egy új életet a mi életünkbe, hanem csak hagytam, hogy megtörténjen velünk az újabb és újabb csoda, amit egy kisbaba jelent. Tudom, hogy soha nem fogom megbánni, azért viszont örökre gyúlölném magam, hogy a félelem , az akadályok miatt gyáva voltam.
2014. ápr. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem kettő van, egy kisfiú és egy kislány, így szóba sem került hogy vállalnánk egy harmadikat. Nekünk így teljes az életünk és szerintem anyagilag sem bírnánk el még egy picurt.
2014. júl. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 barackvirág 5 ***** válasza:
Nekem 3 fiam van!(15éves ,3,5éves és 1,5éves)Ha 100%-ig tudnám ,hogy lányunk lesz én még bevállalnám a 4.gyermeket is! Idén leszek 39éves.Most jöttünk "egyenesbe" eddigi albérletek helyett saját ház és autó.Nem élünk nagy lábon! Sőt mindig is minimálbért kaptam.Mégis fel tudjuk nevelni férjemmel mindhármat.És ahol 3 gyermek elfér ott a 4.-nek is jut mindenből!
2014. júl. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!