Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ti, hogy vagytok...

Anyukák! Ti, hogy vagytok ezzel? (többi lent)

Figyelt kérdés
A védőnőnk szerint nem nézet tv-t a kisgyerek! Max napi fél órát! Van más is akinek ezt mondják?? Ha igen betartjátok?
2014. máj. 6. 08:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Az én védőnőm erre azt mondta, hogy néha kell a "modern dajka". Ha tetszik, ha nem. És valóban így van, beláttam, hogy egy újszülött és egy "azonnal mindent akarok", hisztis, dackorszakos 2,5 éves mellett nem bírtam 80 felé szakadni.

Bizony leült Thomast nézni, amíg épp szoptattam vagy altattam (utóbbi 10 percbe került).


Ráadásul most megy majd oviba, ahol köztudott, hogy minden szerdán és pénteken mesét néznek a gyerekek.

Nem örülök nagyon neki, de én egyedül kevés vagyok ahhoz, hogy megkérjem őket, ne nézessenek a gyerekekkel mesét.

2014. máj. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem nem mondta még, de ettől függetlenül nem nagyon nézi a tv-t. Két gyerekkel biztosan nehezebb lenne ezt kivitelezni, így még megoldható.
2014. máj. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

Védőnő nélkül is max félórát nézhetnek a TV-ben mesét.Mást nem. Csak a nagyok nézhetnek valamilyen filmet.

Van játékuk, mesekönyvük, ha van időm mesélek nekik, ezt jobb, mint a TV.

2014. máj. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi megpróbáljuk tartani, hogy csak vacsora után kapcsoljuk be a tv-t. A nagy napközben oviban van (szerencsére ott nincs mesenézés), de ha beteg, itthon van, esik az eső, nyűgösek, 5 percet csúszik az ebéd, stb előfordult, hogy dél körül is bekapcsolom nekik. Nagyon nem köti le őket, általában jönnek-mennek mellette. De az tény, hogy a reggeli-délelőtti műsorokra nem szoktam bekapcsolni csak háttérzajnak a tv-t.
2014. máj. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem a védőnő miatt nem engedném egy kisgyereknek. Egyszerűen nem neki való hosszú távon. Persze egy-egy mesétől, napi fél órától nem lesz baja, de ne ez legyen játék, meseolvasás helyett az elfoglaltsága, én legalábbis így gondolom. Amikor már nagyobb, akkor persze nem fogom én megszabni, hogy mennyit nézheti, de kisgyerekként nem szolgálja a javát napi több óra tv nézés.
2014. máj. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradt: babytv, m2 visszanézhető adásából a kedvenc mesékről van szó, Süsü a sárkány vagy Vakondos dvd-kről. Más, "felnőtt" adást nem néznek, esetleg forma1-et, hokit. 4,5 éves a nagy, 2 a kicsi. (4. vagyok)
2014. máj. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A védőnőnek teljes egészében igaza van. Nem nehéz utánaolvasni, milyen problémákat okoz az állandó tévénézés. Rengeteg mindent.


Másrészt az emberek, főleg a dolgozó anyák életmódja sajnos nem teszi lehetővé, hogy minden körülmének között minden szempontot maximálisan figyelembe vegyünk. Mert vagy társasozunk a gyerekkel, vagy krumplit hámozunk, nehéz a kettőt egyszerre... Úgyhogy nálunk az a rend, hogy csak dvd-t vagy magyar kettest néz a gyerek (öt éves), és minden hétvégén, meg amikor csak lehet, irány a friss levegő, játszótér, kirándulás, gyerekprogrtamok, könyvtár, családi összejövetelek stb., ami csak létezik, minél többet. Igaz, így nem épp tip-top a lakás, például konyhaszekrény, függönyök... de ez a kompromisszum.

2014. máj. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
szóról szóra ugyanazt akartam írni mint az utolsó 7-es válaszoló!
2014. máj. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%
Nekem is ezt mondta a védőnő. Mégis tévézik. Imádja a meséket benne :) szerintem személyiség függő hogy gondot fog e okozni majd nála vagy sem. Én is imádtam tévét nézni gyerekkoromban. Persze míg kicsi voltam hétfőnként nem is volt adás a tévében... de amint nőttem egyre jobban "rákattantam". De van egy diplomám, munkám, gyerekem, sportolok... na jó a pasikkal nem voltam túl szerencsés... szóval ki tudja...
2014. máj. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egészen meglepőek a válaszok mert én inkább olyan családokat ismerek ahol mesézik a gyerek. Nem napi fél órat. De egy DIsney mese is min.1óra. Akkor ott még nem nézték meg a Dzsungel könyvét, Hófehérkét stb..Nálunk nincs tv előfizetés, csak dvd mese. Van hogy nem igénylik egész nap,de esősebb vagy fáradtabb napon akár kétszer 2órát is meséznek. (Hétvége). Nem hiszem h ettől bajuk lesz.
2014. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!