Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek "csak" egy gyereke...

Akinek "csak" egy gyereke van, és valamilyen oknál fogva nem valószínű, hogy lesz több: mit mondtok az állandó kérdésre, hogy mikor jön a "többi"?

Figyelt kérdés
Többnyire ennek olyan oka van, amit nem akar az ember mindenkivel részletesen ismertetni. Mit válaszolsz? Hogyan érzékelteted, hogy nem kellene az ember magánéletébe ilyen otromba módon belerontani? Olyanokról beszélek, aki csak futó ismerős, távoli kolléga, szóval akivel tényleg nem tárgyalja ki az ember a magánélete bonyolultabb részleteit.

2014. máj. 7. 12:41
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Hát biztos nem úgy voltál rosszul....Mondjuk voltál már halálos beteg vagy hasonló, amit nem akartál rögtön szétkürtölni?
2014. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Ha még nincs barátod, mindenki azt kérdezi, hogy mikor lesz, ha van, akkor azt , hogy mikor házasodtok össze, ha az is megvolt, akkor mikor jön a baba, ha az is van, akkor mikor lesz kis tesó. Én ezeken már csak mosolygok. A kérdésedre válaszolva én azt szoktam mondani, hogy még nem döntöttük el, hogy lesz-e. Ez így nyitva hagyja a lehetőségeket és általában nem szokták tovább firtatni. Ha azt mondanám, hogy tuti, hogy csak 1 marad, akkor szerintem is kérdezősködnének, vagy lesajnálnának.
2014. máj. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Így igaz. Nekem már megfordult a fejemben, hogy ha öreg leszek, azt is kérdezgetni fogják, hogy mikor halok meg?
2014. máj. 7. 14:24
 24/31 anonim ***** válasza:
én nem értelek, komolyan. Nincs neked mindennel bajod?
2014. máj. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Nincsen, alapvetően pozitív életszemléletű ember vagyok, aki meglátja a jót és tud örülni neki, akkor is, amikor mindenki más rinyál. Csak azt nem tudom elfogadni, ha az emberek nincsenek tekintettel egymásra. Én előzékeny ember vagyok és erre nevelem a kislányomat is.
2014. máj. 7. 14:30
 26/31 anonim ***** válasza:
Mondjuk mi majd szeretnénk egy gyerekét mindenképp, mert mindketten úgy gondoljuk legyenek ketten de persze ez még sok dolog miatt nem most lesz (3 éves a fiunk), ritkán kérdezik meg mert nagyon fiatalok vagyunk,de ha megkérdezik annyit szoktam mondani,hogy még nem jött el az idő ezen agyalni, és békén is hagynak.
2014. máj. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Mi még nem döntöttük el,hogy lesz-e tesó, de van rá esély,hogy nem. Ha rákérdez valaki, engem nem bánt. Elmondom,hogy MI miért látjuk így, ő meg gondol erről, amit akar. De tényleg! Sosem érdekelt,hogy más mit gondol arról, ha elmondom,hogy miért nem biztos,hogy lesz.
2014. máj. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon megértelek kedves kérdező...a kisfiam 4 éves,és állandóan kérdezik...nem lesz kistesó...ez a férjemmel közös döntés, fizikai és lelki tényezők is közre játszanak. Mindig két gyereket szerettem,volna,de tudatában vagyok a korlátaimnak. AZ nem is szokott bántani,hogyha megkérdezik...de az inkább...amikor odaszúrják,hogy csak kellene egy kistesó. Miért is akarja valaki megmondani,hogy hogyan éljek? Miért tudja bárki nálam jobban,hogy mi kell nekem? Miért nem foglalkozik mindenki a saját életével,ahelyett,hogy az enyémnek akarja az irányát megszabni? Igen ez otromba dolog...én se mondom a háromgyerekes ismerősnek,hogy miért szült hármat...mikor férj és nagymama nélkül el se mer indulni. Igazából belefáradtam a kérdésbe ...én boldog vagyok,hogy van egy kisfiam...és nagyon szomorú,mert vannak olyan emberek (a környezetemben is),akik küzdenek,hogy legalább 1 gyerekük legyen. ...és soha nem kérdezek rá,hogy na mikor jön már a gyerek? Bocsánat kérdező...a válaszom a kérdésedre...én őszinte szoktam lenni. Nem lesz második! -ennyi... és nem szoktam mást mondani.
2014. máj. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Most így tökéletes minden. Sose kérdezték, hogy tényleg? Miért? Ebbe nem nagyon lehet belekötni, főleg, ha igaz. Nálunk az.
2014. máj. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
28-as, minden szavad a szívemből szólt. Igen, sokan vannak, akiknek sajnos egy sincs... És igen, akinek három van, vagy akár kettő, az is rendeszerint nem egyedül áll helyt, még a bölcsibe/oviba/isibe hozni vinni is segítség kell, és még így is panaszkodik. Már akinek van segítség, mert nekem pl nincs. Nem is beszélve az anyagi tényezőkről. Persze szülhetsz tízet is, dolgozni meg dolgozzon más. Szóval sok tényezős a dolog, és mindenkinek másképp alapkul az élete, engem csak a szándékos rosszindulat bánt, mert mindenki tudja, hogy ez nemcsak a szándékon múlik. Főleg olyantól bánt, aki a fülem hallatára volt számtalanszor megalázó helyzetben, mikor még nem volt gyereke, és ezzel piszkálták. Azóta meg...
2014. máj. 8. 07:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!