Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek "csak" egy gyereke...

Akinek "csak" egy gyereke van, és valamilyen oknál fogva nem valószínű, hogy lesz több: mit mondtok az állandó kérdésre, hogy mikor jön a "többi"?

Figyelt kérdés
Többnyire ennek olyan oka van, amit nem akar az ember mindenkivel részletesen ismertetni. Mit válaszolsz? Hogyan érzékelteted, hogy nem kellene az ember magánéletébe ilyen otromba módon belerontani? Olyanokról beszélek, aki csak futó ismerős, távoli kolléga, szóval akivel tényleg nem tárgyalja ki az ember a magánélete bonyolultabb részleteit.

2014. máj. 7. 12:41
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
És jön a kérdés: miért?
2014. máj. 7. 13:08
 12/31 anonim ***** válasza:
36%
őszintén szólva én nem értem, hogy miért rondít bele a magánéletedbe az, aki ezt megkérdezi. Szerintem csak kíváncsiság, mert az emberek többsége azt gondolja természetesnek, ha több gyerek is van. Én mondjuk tuti nem kérdezgetnék semmit tovább, ha azt mondaná valaki erre, hogy nem akarnak többet.
2014. máj. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Azért, mert:

ennek például egészségügyi, párkapcsolati vagy lakhatási oka is lehet, netán a meglévő gyerekkel nincs minden rendben, tehát lehet egy sor olyan oka, amihez

1. semmi köze a kérdezőnek

2. fájdalmat okoz az anyának.

2014. máj. 7. 13:18
 14/31 anonim ***** válasza:
36%

A hogy vagy kérdés is lehet fájdalmas, ha az ember épp szarul van, de nem teregetheti ki.

Amúgy a válasz talán annyi, hogy "Magánügy", mert az is, aki ebből nem ért, az semmiből....

2014. máj. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Már sokszor voltam rosszul, de még sose bántott meg az, aki megkérdezte, hogy vagyok. Semmi köze ennek a két dolognak egymáshoz.
2014. máj. 7. 13:23
 16/31 anonim ***** válasza:
74%
10-es vagyok. Nem szokták megkérdezni, hogy miért. Ha valaki mégis megteszi, annak megmondjuk, hogy mert nem szeretnénk több gyereket. Ennyi.
2014. máj. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Nemtom, biztos én vonzom csak a kérdezőbiztosokat :) Elsőre egyébként mindig udvarias de felületes vagy kitérő választ adok, ha ennek ellenére többedjére kérdez vissza, akkor szoktam csak rájuk pirítani egy kicsit.
2014. máj. 7. 13:36
 18/31 anonim ***** válasza:
persze, minden kérdés érintheti rosszul a megkérdezettet. De ha belegondolsz, ilyen erővel senki ne kérdezzen egy szót sem a másiktól semmilyen témában, mert ki tudja, mi van épp a háttérben. Szerintem megmondod, hogy nem szeretnétek többet és kész. A legtöbb ember úgysem firtatja ezt utána tovább.
2014. máj. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Ebben tévedsz, mert sokan firtatják.


Egyébként ami még ennél is sokkal rosszabb: mikor még nincs gyereked, és naponta kérdezi valaki, mikor jön a baba. Pedig azért nem nehéz ám összerakni - nem igaz? -, hogy egy 25-30 éves, férjezett nő már feltehetőleg vágyik a gyerekre. Mindenesetre igen ritka, aki nem. Bármi is az oka, hogy nincs még neki, biztos nem szívesen beszél róla egy szinte idegennel, és biztos nem esik jól neki, ha kérdezgetik és emlékeztetik erre. Ez aztán a tipikus rosszindulatú kérdés, vagy rettentő butának kell lennie, aki kérdezi, vagy tényleg gonosz.


És akitől ezt jó sokat kérdezték, néha az kérdezget utána másokat is a legnagyobb elszántsággal :)

2014. máj. 7. 13:43
 20/31 anonim ***** válasza:
én nem tudom, hogy te milyen környezetben vagy,engem soha meg nem kérdezett senki ilyenről. 30-on túl:) Egyébként sem mondom el semmilyen ilyesmi jellegű gondolatomat távolabbi ismerősnek, mert nincs is sok köze hozzá. A válaszból meg értenek. Ha meg ennyire rosszul érint, tényleg mondd azt, hogy ez a te magánügyed.
2014. máj. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!