Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak az én gyerekem ilyen...

Csak az én gyerekem ilyen hiperaktív?

Figyelt kérdés
Egy nagyon nyugis anya vagyok,de úgy érzem lassan "megőrülök".Az 5 éves fiam egyszerűen fáradhatatlan.Én kivagyok az ünnepi készülődéstől,ő meg pörög folyton.Már csak attól elfáradok,hogy nézem.Hiába viszem ki a levegőre,próbálom fárasztani,mindig az a vége én fáradok el,benne meg túl teng az energia.Csak azért fura nekem,mert már 2 gyereket felneveltem,de ennyire mozgékony egyik se volt.Van valakinek valami jó tanácsa ,hogy mivel lehetne kifárasztani?
2009. dec. 27. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan érzésem, hogy nem a gyereket kéne még jobban kifárasztani, hanem Neked kéne kicsit lazítani.


Hiszen írod: kivagy az ünnepi készülődéstől, kiviszed a levegőre, fárasztod, és ami a kulcs: 2 gyereket már felneveltél. Mág így olvasni is sok, nem csoda hát, ha kifáradsz.


Szerintem kicsit foglalkoznod kéne az újratöltéseddel, gyerek(ek) nélkül. Picit lazítani, valakire rábízni és CSAK magaddal törődni és hidd el, ha ezt rendszeresen megteszed, akármilyen is a gyerkőc, jobban fogod bírni.


Még egy dolog: fogadd el, ha ilyen! Felneveltél két gyereket, de minden gyerek más, nincs két egyforma. Szerintem jobb, ha beletörődsz, hogy ő ilyen.

2009. dec. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hogy az előző kettő gyermek fiú, v. lány volt, de elég nagyok a külömbségek!

Ráadásul nem minden gyerek hiperaktív, csak mert sokat mozog. Valószínűleg még nem talált mégmagának olyan elfoglaltságot, ami nyugisabb. Nálunk a Lego hozta meg az áttörést e téren, valamint az a szerencsés helyzet, hogy nem élek együtt az apukával, aki időnként elvisziegy -egy hétre ilyenkor van időm magamra. Ha apukának van ideje, vigye ki ő szaladgálni!

Ha tudod, küldd el őket legalább egy hétvégére a nagymamához, és légy kettesben a pároddal. Sokat segít!

2009. dec. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Nyugi, az én 5évesem is ugyanilyen, néha már zeng a fejem estére, mert hallgatni is fárasztó. Elolvastam egy könyvet HIPERAKTIV GYERMEKEK címmel, és akkor jöttem rá, hogy az, hogy egy gyermek mozgékony és attraktív, közel sem azonos a figyelem-zavarral párosuló hiperaktivitással. Szóval nyugi, ne engedd, hogy szénsavas üdítőt igyon és a teákkal is óvatosan ( a koffein miatt) aztán ha nagyobb lesz, irány valamilyen rendszeres sport-tevékenység (mi kézilabdázni megyünk meg aerobikra) hagy legyen előny ez a képessége!

Sok sikert!

2009. dec. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!