Klíma éjszakára?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 2 éves lesz a fiam augusztusban. Tavaly nyáron vettünk a szobánkba egy mobil klímát, ami napközben megy párszor. Viszont olyan elviselhetetlen már éjszaka is a hőség hogy nem lehet megmaradni. :( Nincs szigetelés, egész nap süti a nap a szobát, a fal tűz forró. Jelenleg 32 fok van a szobában. Napközben 1-2 órát megy maximum, aztán lekapcsoljuk, de 10 perc múlva ugyanolyan meleg van. Ha csak pár fokot is hűtenék, már elviselhetőbb lenne. Szerintetek ártanék vele? 13 n2 a szoba, elég kicsi, de a kiságyra nem megy közvetlenül.

2014. jún. 12. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a gyerkőcre megy, és tisztítva van a készülék, akkor nem hiszem hogy baj lehet. Nekünk nem mobil, hanem falra felszerelt van, ami kb a plafonnal van egymagasságban. Én kb 2 hete beállítottam 24 fokra, ha melegebb van hűt, ha eléri az adott hőmérsékletet, akkor szellőztet (mint a ventillátor) A nappaliban van felszerelve, de nyitva vannak a szoba ajtók, így a szobák is hülnek valamennyit. Szerintem nincs sok értelme ki-be kapcsolgatni, mert mire újra lehűt kikapcsolod, melegszik is vissza, szóval folyamatosan ingadozik a hőmérséklet. Inkább legyen állandó köztes állapot.
2014. jún. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző válaszolóval.
2014. jún. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Amikor alszik a fiam délután (kb 3 órát) addig kikapcsoljuk. Este, fürdés után szoktuk lekapcsolni. De akkor holnap bekapcsolom éjjelre is. Ha hidegre is hűti a szobát, reggel azért még nincs olyan meleg, nincs nagy hőkülönbség.
2014. jún. 12. 23:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem ma 1 hónapos a kisfiam. Mi panelban lakunk legfelül 4.emelet.33-35fok van a lakásban. így pár napja (mivel a pici nem aludt, és izzadt nagyon)beállítottuk a klímát állandó 28fokra. Nem rá fúj közvetlenül Egy ujjatlan body van rajta csak, és így jókat alszik.

(hiába szellőztetünk hajnalban/este, nem hűl le a lakás. Éjszakára meg nem hagyjuk nyitva az ablakot, mert a múltkor is beszállt egy denevér :(

2014. jún. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekünk egész éjjel nyitva az ablak, szúnyoghálós, de semmit nem ér. :(
2014. jún. 13. 08:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Tegyétek át a szomszéd helységbe a klímát, simán át fog jönni a friss levegő, es mégsem érzitek hogy közvetlen rátok menne a hideg. En sem szeretem a hálóban bekapcsolni éjjelre, mert fazok akkor is ha 20-22 fokra van állítva, mert közvetlen megy rám a levegő. De a külső helységben bekapcsoljuk es igy jó, es zaj sincs annyira.
2014. jún. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nincs külső helység. :) Egy folyosónk van ami a szobából nyílik, de ott nem tudjuk kivezetni a klíma csövét.
2014. jún. 14. 13:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem fog ártani, ha nem fújja rá a hideget. Nálunk nyaranta gyakran 45-50 fok van, télen-nyáron megy a klíma, a kislányom 4 éves és meg sosem volt beteg a klímától, itt ez létszükséglet!
2015. júl. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!