Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jár valaki könyvtárba 2-3...

Jár valaki könyvtárba 2-3 éves gyerkőcével Budapesten? Szereti a gyereketek? Hová jártok? Hogy működik a dolog?

Figyelt kérdés

2014. jún. 16. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű, ha elsőnek mész kiállítanak egy kis kártyát a gyereknek (tagságit) ami minden gyereknek ingyenes. Általában egy hónapra adják ki a könyveket, ha nem hozod vissza határidőig akkor késedelmi díjat kell fizetni, nálunk könyvenként 70ft/könyv/nap, ami már elég sok mondjuk 10 könyv esetében, úgyhogy nem árt betartani az időpontot. Ha mégsem tudod valami oknál fogva visszavinni, akkor betelefonálhatsz hogy kérsz hosszabbítást rá és meg van oldva.

Mi a 17.kerületbe járunk, nagyon szereti a gyerek, van külön gyerekeknek való rész, kisasztallal, székekkel, játékokkal, ott sok időt eltölthetnek. Egyszerre 10-12 könyvet szoktunk kikölcsönözni, nem tudom mennyi a határ, de ennyit simán lehet.

2014. jún. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez első leírta a lényeget :)

ahova mi járunk (Szabó Ervin) ott 8 könyvet lehet kihozni, én 5-6 könyvet szoktam csak, 2x elolvassuk, utána viszem vissza. gyerek nem igen szereti a könyvtárba járást, viszont az esti meseolvasást igen :D

2014. jún. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A Sárkányosba járunk 3 éves kora óta a Kálvin térre, nagyon szeretjük, bár nyáron hanyagoljuk, inkább levegőn vagyunk, ha tehetjük. Rossz időben esőprogramnak viszont kiváló. Gyerekeknek ingyenes, de felnőtt könyvet is kivehetsz a gyerek olvasókártyájával :) Nem kell csöndben lenni, sőt, játszórszoba, gyerekerendezvények is vannak. Nemcsak olcsóbb így, mint megvenni minden könyvet, de a könyvespolc sem szakad le olyan hamar és szokja a gyerek a könyvtárazást. Kérdezget, hogy működik, hogy kerülnek vissza a visszavitt könyvek a polcra, hogy találják meg a nénik a könyveket, mi az az olvasóterem, miért nem lehet ezt vagy azt a könyvet kikölcsönözni, érdeklődik, okosodik, ingergazdag közegben van, szerintem nagyon jó dolog. Ismeretterjesztő könyveket szinte csak kölcsönözni szoktunk. A slágerkönyvek viszont ritkán vannak bent, ezeket, ha olvasni akarjátok, meg kell venni (ilyenkor az antikváriumokat is ajánlom, a Múzeum körúton sok van és mindig vannak slágerkönyvek, pl Annapeti, Boribon...)
2014. jún. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és interneten is meg lehet hosszabbítani a kölcsönzést
2014. jún. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi ugyan nem pestiek vagyunk, de még annyit, hogy általában a könyvtárakban hangoskönyvet és mese dvd-t is lehet kölcsönözni. A fiammal kb. 2,5 éves kora óta járunk. Mindig engedem , hogy ő is válasszon valamit, van amikor találomra rábök egy könyvre, van, hogy konkrétan kér egy mesét. Most pl. a Hoppla meséirét megyünk vissza.

Nálunk is esőprogram a könyvtárazás, a könyveket viszont minden este kéri. Minden hónapban van egy aktuális kedvenc! Csak ajánlani tudom!

2014. jún. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!