Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem a helyzetet a...

Hogy kezeljem a helyzetet a többi szülővel?

Figyelt kérdés
Kislányom két éve jár óviba, de sajnos ma a fülembe jutott, hogy egy két anyuka, azt szeretné, hogy jövőre távolítsam el az óvodából a gyermekemet, én mondtam az illetőnek aki tudatta velem, hogy a gyermekem marad abban az óviban, erre ő hát akkor nagyon felfognak háborodni a kislányos anyukák! Beszéltem az óvoda vezetővel is aki azt mondta, hogy őneki senki nem szólt eddig még semmit, és továbbra is szeretnék, hogy a kislányom odajárjon, ha probléma lesz, úgy is szól és megbeszéljük. Azt is mondta, hogy ne vegyek mindent így a szívemre mert sajnos mindig lesznek rosszmájú emberek, akik nem elfogadóak.Ők próbálják elfogadónak nevelni az óvodában a gyerekeket. Az egyik nagycsoportos gyermek anyukája szólt ma nekem, ő mondta el, hogy a kiscsoportból pár kislány anyukája azt szeretné, hogy ne járjon oda a gyermekem, mert az ő gyerekei utánozzák otthon az ő hisztijét. Hazáig bőgtem. Kérlek adjatok tanácsot!

2014. jún. 24. 13:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ne vedd a szívedre, én meg azt nem szeretném, ha ilyen rosszindulatú szülők gyerekével járjon együtt a gyerekem...

Nem te tehetsz róla, hogy nem tudják kezelni a gyerekeik hisztizését, és erre bűnbakot keresnek.


A lényeg, hogy a többi gyerekkel jól kijön, és az óvónők is szeretik :)

2014. jún. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Na Kérdező, vegyél egy nagy levegőt és gyűjts némi önbizalmat, felnőtt nő vagy, akinek van egy gyermeke is, tessék jobban kiállni magadért, ne hagyd, hogy ilyen korlátolt, idióták (akik mellesleg elég gyávák, ha a szemedbe nem merik megmondani a problémájukat) sakkban tartsanak. Szóval a sírás helyett és legközelebb odamennék a bizonyos anyukákhoz, és közölném velük, ha gondjuk van veled közöljék, elég sunyi ember, aki mást a háta mögött kibeszél, 2. nem kötelező odajáratni a gyereküket, ha valami nem tetszik nekik. Nektek tetszik az óvoda és elégedettek vagytok vele, ha nekik ez nem megfelelő, akkor tovább lehet állni.....
2014. jún. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha autista a kislányod, akkor azt hiszem, meg kell tanulnod kezelni nemcsak őt, hanem a környezetetekben élőket is. Én úgy látom, két választásod van, vagy elmagyarázod a fentieket a kedves unintelligens szülőknek, és hozzáfűzöl még pár dolgot a toleranciára nevelésről, vagy nemes egyszerűséggel leszarod, nem foglalkozol vele, ignorálod a hallottakat. A kislányt semmiképp ne vedd ki az oviból. A többi gyereknek az égvilágon semmi baja nem lesz tőle, csak gazdagodni fognak, ha ő is velük nevelkedik.


Lehet, rossz hasonlat, de ha mondjuk egy bice-bóca gyerek jár a csoportba, és elkezdik a többiek utánozni az ő járását, akkot őt is zárjuk el a többiektől??

2014. jún. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!