Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olyan anya vagy mint amilyenne...

Olyan anya vagy mint amilyennek elképzelted magad gyerekek előtt?

Figyelt kérdés

Én mostanában nem.:( És ebbe bele agyok betegedve.

Régen mosolygós, jókedvű, pozitív ember voltam. Nem görcsöltem rá semmire, aránylag lazán vettem a dolgokat.Hittem azt, hogy a gyerekeimmel ugyan ilyen leszek és őket is ilyenné nevelem.

2,5 éves iker fiaim vannak,és kb. fél éve elkezdődött a dackorszak és én csak árnyéka vagyok önmagamnak. Nem nagyon tudom kezelni már ezt a sok dacot és folyton veszekszem velük. Persze később megbánom és szégyenlem is magam, de akkor és ott nem tudok higgadt maradni.

Én nem akarok mérges anyuka lenni. Tudom, hogy ez csak rajtam múlik, de azért kíváncsi vagyok hogy másnak is van-e ilyen érzése?!


2014. júl. 1. 13:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mielőtt gyereket, gyerekeket vállaltam, csak azt tudtam biztosara, hogy milyen nem akarok lenni. Nem lehet mindig mindent jól csinálni. Lehet az embernek elege a háztartásból a munkából a férjből a gyerekből. Olyankor türelmetlenek vagyunk. A robotok türelmesek, ha mosolyt rajzolnak rájuk akkor mindig mosolyognak és mindig precízen, programnak megfelelően csinálnak mindent. Emberből vagyok, vagyunk.
2014. júl. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
61%

Nem.

Rengeteg mindent megfogadtam a gyereknevelessel kapcsolatban.

Ket gyerekem van (3 eves es 5 honapos).

Amit sikerult betartanom, az siman elfer egy post-it-en.


Sajnos tul szigoru vagyok es nagyon nem birom a hisztit, az engedelmetlenseget. ;(((

Hiaba van gyerekem, engem kiidegel, ha egy masik gyerek a 8283.csokiert uvolt a bolt kellos kozepen.

Nem birom, ha egy gyerek sz.rba se veszi a masikat. Legyen az masik gyerek vagy felnott. Akar a sajat anyja-apja.

2014. júl. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is volt elképzelésem, hogy milyen NEM akarok lenni. És sajnos sokszor vagyok olyan. :((((

Persze amikor nyugisak a gyerekek, akkor én is jól érzem magam, megyünk, kirándulunk, játszunk, stb. De ahogy elindul az ellenkezés, az egymás püfölése, a veszélyes dolgok produkálása akkor elszakad a cérna és elmegy mindentől a kedvem. Sokszor azt veszem észre hogy aznap alig mosolyogtam. Ez borzasztó.

Mosolyogni szeretnék, kacarászni együtt a gyerekeimmel. Hiszen erről álmodoztam évekig!

2014. júl. 1. 14:23
 14/19 A kérdező kommentje:
De, tényleg nagyon szépen köszönöm hogy időt szántok rám, jól esik.
2014. júl. 1. 14:25
 15/19 anonim ***** válasza:
Annyiban nem,hogy sokkal kevesebb a türelmem, azt hitetem lesz 3-4-5 gyerekem is a képzeletemben,egyelőre egy van, másodikat mindenképpen szeretnénk de már a 3. is kérdéses és nem az anyagiak miatt.Nem vagyok görcsös,túlaggódó,elég laza vagyok.
2014. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan olyan vagyok sokszor, amilyen nem akartam lenni. Mint amilyen anyukám volt velem. De ez sajnos nagyon mélyen rögzült minta, nem könnyű elhagyni, változtatni. Viszont nem tehetsz róla, és nagyon kevesen is tudják leküzdeni. Idővel jobb lesz.

De hidd el, biztos, hogy sok olyan dolog megvan, amilyen akartál lenni, csak a negatív dolgok miatt arra nem is figyelsz. Nem vagyunk tökéletesek sajnos, elfogy a türelmünk. Én se akarok mérges anyuka lenni, senki sem akar...

2014. júl. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem olyan vagyok, türelmetlen vagyok sokszor és neke msincs kedvem leülni velük mostanában. 4 éves fiam és ikreim 20 hónaposak. Dúl a testvérféltékenység, agressizó. Párom reggeltől estig dolgozik, szabadságra nem jöhet. JA és a legocsmányabb, hogy még ordítani is szoktam, de a fiam ma a fejemhezt vágta, hogy ne mszoktam vele játszani és sajnos rohadtul igaza van, mert a kicsik mellett nem tudok vele játszani pl. társas játékok, este mikor az ikrek elalszanak még lenne idő, de sokszor már gondolkodni alíg bírok. Most többen dícsérték Vida Ágnes anyapszichológia könyvét, ti hallottatok róla, érdemes lenne elolvasni?
2014. júl. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. Rengeteget forogtam kisgyerekek között, egyrészt a munkámból adódóan (gyógypedagógus vagyok), másrészt pedig én voltam a barátnőim bébiszittere. Olyan könnyű volt meglátni, hogy mások mit csinálnak rosszul, és azt is kapásból tudtam, hogy hogyan kéne helyesen. Most csak annak örülök, hogy ezeket megtartottam magamnak, mert így, hogy napi 24 órában kell vigyáznom rá, és teljes mértékben enyém a felelősség, nem merném vállalni a korábbi nézeteimet. Én is türelmetlen vagyok, és ami még rosszabb, egyre kevésbé következetes.
2014. júl. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én szerencsére nem. 25 éves koromig úgy gondoltam, hogy nekem soha nem lesz gyerekem, mert abszolút nem tudtam velük mit kezdeni, nem volt hozzájuk türelmem, és el nem tudtam képzelni, hogy majd babával, kisgyerekkel fogok játszani. Aztán úgy alakult, hogy lett 2 gyerekünk, és nyilván vannak nehezebb időszakok, van, mikor nehezebben viselem a hisztit, feleselést, de százszor több türelmem van, mint valaha is gondoltam volna, hogy lesz. Bár az is tuti, hogy ha ikreim lennének, már a diliházban lennék. :) 4,5 év van a gyerekeim között így azért nem volt annyira nehéz, nem volt egyszerre 2 pici és egyenlőre úgy néz ki, hogy a gyerekek és a mi szempontunkból is tökéletes ez a korkülönbség. Úgyhogy én sem vagyok olyan anya, mint amit elképzeltem, de én ennek örülök. :)
2014. júl. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!