Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Próbálkozzunk most már az...

Próbálkozzunk most már az Aludj jól, gyermekem módszerével?

Figyelt kérdés

A napokban írtam a problémánkról:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


A mai éjszaka kb. 4-5 órát aludt. Szerintem teljesen ráállt a kis szervezete az éjszakai ébrenlétre. Annak ellenére, h pl. ma napközben 1 órát aludt.

Megpróbálkozzunk a módszerrel? Nincs már jobb ötletünk. Csak egy sejtésem: a férjem a héten 10-ig dolgozott. Talán hiányzik a kicsinek, hisz minden este ő fürdeti, öltözteti, elbúcsúznak elalvás előtt. Talán az éjjeli ébrenléttel próbálja "bepótolni" az elmaradt esti dolgokat. Mint akinek szinte tiltva van, h visszaaludjon.

Persze mindez csak egy sejtés.

Nem kínozni akarom a módszerrel, segíteni szeretnék, és már nem maradt más, csak ez. Félek, mert annyian elítélik.


2010. jan. 8. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Erről a módszerről csak rosszakat hallottam.Sőt,volt aki azt mondta,hogy egy szadista találmánya.A helyedben inkább este laktató vacsorát adnék neki ( bár nem írtad hány hónapos),ha éjjel felébred,akkor nem venném ki az ágyából,csak megsímogatnám,és ha nagyon sír,akkor halkan beszélnék hozzá,míg elalszik.Egy kis sírás nem árt meg nekik,és néhány nap alatt beáll az éjszakai alvásra.
2010. jan. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam a laktatóbb vacsorát (16 hónapos), így is fenn volt. Ha felébred, sosem veszem ki az ágyából, simogatom, míg elalszik.
2010. jan. 8. 21:47
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem kötözködni akarok, de az aludj jól gyermekem is pont ezt írja, hogy ne vegyük ki, próbáljuk meg előbb az ágyban megnyugtatni. Szerintem amire az első válaszoló gondolt, az a Suttogó. Bár szerintem egyik sem szadista, csak jól kell értelmezni és használni. De úgyis a baba mondja meg, mit hogyan.

Szerintem próbáljátok ki, veszíteni semmit nem fogtok! És hátha bejön!

2010. jan. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Minkettő kuka. Inkább az éjszakai gondoskodást ajánlom, nekem bevált. Kislányom 2 éves és minden éjjel 12 órákat alszik egyhuzamban. Én sosem hagytam sírni...
2010. jan. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi most jutottunk túl ezen az állapoton.El fog nálatok is múlni,türelem.18 hónapos a kislányom.1 éves kora óta átalussza az éjszakát(20:00-6:30),de karácsony óta éjszaka többször visítva ébredt,nem tudtam megnyugtatni,nem kellett semmi neki,nem volt jó ha áthoztam a mi ágyunkba(külön szobába alszik),semmi sem volt jó.Mindenét átnéztem,betegségeket kerestem,beszakadt körmöt,hasfájást,szóval mindent.Most már 3 napja elmúlt,minden visszaállt a régibe.

Az okokra is rájöttem,azt hiszem.A pici gyerekek a nappali információkat éjjel dolgozzák föl.A pici agyuk éjszaka többet dolgozik mint nappal.Nálunk karácsonykor minden nap jöttek családok,kis gyerekkel,vagy mi mentünk.Együtt játszottak,elvették a játékát,cumiját,csőrös poharát(nincs hozzászokva,nincs testvére,csak mi vagyunk vele).Akkor nagyon jól elvoltak,nem volt gond a játékkal.Éjjel újra élte az egészet és ez bolygatta föl.Nálatok nem történhetett ilyen?

Gondold végig,ha igen akkor csak türelem kell és kitartás.Vissza kell zökkenteni a régi megszokott hétköznapokba.Csak az új élményeket(lehet negatív is)dolgozza fel az agya éjjel,ezért nem tud aludni sem.

Bocs,hogy hosszú lett,csak segíteni szeretnék.

2010. jan. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kuka mindkét módszer szerintem is. Nem lehet hogy valami baja van? Pl jön a foga, szomjas, túl meleg van, hideg..Egyébként az enyém most lesz 18 hónapos és egy hete, hogy ő is így csinál Álmos, de mint aki szándékosan nem akar aludni. Mondjuk nekem az a módszerem, vannak bevált zenéink és akkor azt hallgatjuk amíg el nem alszik, vagy én is simogatom, de nem hagyom hogy felkeljen.
2010. jan. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még azt elfelejtettem,hogy biztos tudod már mikor miért sír.Ha most éjszaka annyira keservesen zokog,hogy még így nem hallottad,mindenképp vigasztald és ne hagyd magára.Én úgy gondolom,hogy egy ekkora gyerek inkább úgy aludjon,hogy kellek neki,mintsem inkább nem is jelzi,ha baj van,mert rám úgy sem számíthat.
2010. jan. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, elég jól megismertem mára a kislányom, de akárhogy is törjük a fejünk, nem jövünk rá, mi okozhatja. Ugyanazon okokat átrágtuk mára, miket írtatok.

A napokban átrakjuk másik helyre az ágyát a szobájában, mert vízereket jelzett az oldalán végig az inga.

Az, h többször felébred éjjel, hagyján lenne, csak pár ilyen felsírás+álomba zuhanás után felébred még egyszer, és onnantól kezdve kb 3 órát fenn van. Bármit teszünk, nem alszik vissza, hiába vagyunk mellette. Tehát így nem alszunk, csak alig vmit.

Tudom, h az információkat, élményeket éjszaka dolgozza fel a kis agya, de nem hinném, h vmi nagyon erős inger érte volna.(Neki sincs tesója.)

2010. jan. 10. 21:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyon kíváncsi lennék, hogy ha majd átteszitek az ágyat, változik e valami! Megírnád?

Mi is hasonlóképpen szenvedünk, és már át is tettem volna az ágyat, csak nem egyszerű, mert nagyon kicsi a szoba és nem is tudom, van e értelme rendezkedni. Sok sikert és kitartást kívánok!

2010. jan. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia kedves Utolsó! :)

Sajnos nálunk is elég kicsike a szoba, túl sok variáció nincs. Írok Neked, amint sikerült pakolnunk, és eltelt pár nap. Bár én már ehhez sem fűzök nagy reményeket.

2010. jan. 11. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!