Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen mesekonyvbol olvastok...

Milyen mesekonyvbol olvastok 4 eves gyereknek?

Figyelt kérdés

Bogy es Babocat kimeritettuk es az Anna, Peti, Gergot is.

Benedek Elek meseit is szoktuk, amelyik rovidebb, Grimm mesei. Masat tudnatok ajanlani ami erdekes ilyen koru gyermeknek? Egyebkent lanyrol van szo.


2014. júl. 28. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Micimackót szoktam olvasni, ezt a sorozatot:

[link]

Szutyejev: Vidám mesék

Állatos ismeretterjesztő (óvodásoknak)

Mi micsoda mini, illetve Junior

Boribont, Maszatot talán már kinőtte, de pl. Bálint Ágnes: Labdarózsa, Frakk, Kukori és Kotkoda stb.

2014. júl. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A legjobb a fejből mesélés, arról, ami aznap veletek történt, vagy bármelyik ismert mese elmondása. Akár saját kitalálások, bármi, ami eszedbe jut. A kicsi is alakíthatja a történetet. Meghitt, egymásra figyelős mesélések születhetnek így.
2014. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hagnoskönyv: Szepesi Mária - Pöttyös Panni, Lázár Ervin: Hétfejű tündér. Minkettő nagyon aranyos mese, a második nagyon fantáziadús.


AMúgy meg , Berg Judit: Hisztimesék, Bartos Erika: Hoppla kalandjai, Janikovszky Éva: Én már óvodás vagyok,

Benedek Elek meséi közül is van amit nagyon szeret pl. a HÁrom kismalacot.

Aztán szereti még az öreg néne őzikéjét, az Altatót, A minden napra egy meséből is van ami tetszett neki, ill. a mi-micsoda sorozatból több is tetszik neki. Bejött még a Volt egyszer egy mehemed is, meg a kockásfülű nyúl, habár ez a kettő túl sok okosat nem ad a gyereknek. :-) Ezen kívül, van az ovisoknak ez a Mini-Panda sorozat, abban mindig vannak mesék is, azok is tetszenek neki, és a benne lévő feladatokat is nagyon szeretni.

Most kezdtük a micimackót olvasni az még egy kicsit nehéz nyelvezetű nekik, de azért elhallgatja, van hogy kuncog egy-egy résznél szerintem ez is jó lesz!

Ennyi jutott eszembe, remélem segítettem!

2014. júl. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

annapeti megunhatatlan nálunk, már vagy 50x olvastuk minden könyvet. kippkopp még ilyen szintű nagy kedvenc, azt ő meséli nekem :D

micimackó sorozatot szeretjük, most nyári szünetben disney meséket olvasok, tegnap a 101 kiskutyát, tetszett neki :)

meg sok könyvem van gyerekkoromból, azokat is elővesszük

2014. júl. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mazsola, Pöttyös Panni, Magyar népmesék, Benedek Elek, Vadadai Adrienn Leszel a Barátom, Disney mesék, Janikovszky Éva Már ovódás vagyok, Micimaci enciklodéida, Klasszikus mesék rövidítve, Lázár Ervineket is, szereti, Dörmögő Dömötörből is van egy kér vers amit szeret, Én kicsi pónim újságból a mesék.
2014. júl. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nálunk is Vadai Adrienntől a Leszel a barátom?

Kipp-Kopp szintén

aztán eszembe jutott még:

Fognyűvő manócska

Szabó Magda: Ki hol lakik?

Gazdag Erzsi versei

Bartos Erika versei

2014. júl. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszi lanyok, majd szemezgetunk :-).

Ha vannak meg otletek szivesen fogadom!:-)

2014. júl. 28. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!