Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől, hogyan lesz egy gyermek...

Mitől, hogyan lesz egy gyermek életrevaló?

Figyelt kérdés
2010. jan. 11. 13:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugy szuletik es/vagy ugy nevelik.

Attol is fugg, hogy milyen geneket hoz magaval. Es attol is fugg, hogy milyen kornyezetben no fel, es hogy nevelik.

2010. jan. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek.

jórészt így születik, másrészt neveléssel is rá lehet segíteni.

2010. jan. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Ez leginkább örökletes/vele született dolog. Neveléssel kár eröltetni, mert eltorzul a személyisége.
2010. jan. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nagyrészt genetika, de nagyon sokat lehet rájuk hatni a neveléssel. Hogy mi kell hozzá? Szerintem...

- sok-sok szeretet, hogy mindig legyen elég önbizalma,

- gyakorlatias és minél több önállóságra sarkalló nevelés, hogy megálljon a maga lábán,

- egy kis szigor, ha el akar szaladni a ló velük.

De alapvetően magától alakul ki az életrevalóság, ha a feltételek adottak hozzá.

2010. jan. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek minden hozzászólással. De ti azt hogy mondanátok más szóval, hogy életrevaló? :) (csak kíváncsi vagyok.. én nem találom rá a megfelelőt)
2010. jan. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A kislányom (14 hónapos) cserfes kislány mindaddig, amíg hozzá nem szól egy számára ismeretlen ember. Akkor megtorpan és bújik hozzám. Ez csak egy korszak az életében, elnőheti vagy ő ilyen és megváltoztathatatlan?
2010. jan. 11. 13:33
 7/13 A kérdező kommentje:
életrevaló: kiegyensúlyozott, magabiztos, határozott, stb., talán ide tartozik az a mondás is: hogy a jég hátán is megél?!
2010. jan. 11. 13:35
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy talpraesett.
2010. jan. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Köszi. :) Én kérdeztem. Igen a talpraesett az jó. :)


Enyém is 14 hónapos, nagyon cserfes, vidám, nyitott. Ha idegent lát, egy darabig csak nézi-nézi, aztán kb. 5 perc múlva már az orrát csavargatja.. A múltkor egy kopasz pasi fejét paskolta, csak úgy csattogott a tenyere a pasi fején. :))


Valószínűleg genetikailag ilyen (én is ilyen vagyok), bár az apja meg elég visszahúzódó típus. Aztán lehet, hogy később meg majd olyan lesz, mint az apja... ki tudja.

2010. jan. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Persze, ez csak egy ilyen korszak, kinövi. Ilyenkortájt kezdődik a szégyenlősség. Ez semmi hatással nincs az életrevalóságra.

Nekem egy eleven, rosszcsont, életrevaló :-) kisfiam van, de ő is átesett ezen a szégyenlős korszakon.

2010. jan. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!