Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Esti mizéria?! Hogyan tudnám...

Esti mizéria?! Hogyan tudnám őket időben lefektetni?

Figyelt kérdés
Valahogy mindig elcsúszok az esti fektetéssel. Igaz a férjem csak a kádból veszi ki őket, és a nagyobbat felöltözteti.. esetleg. De mire oda jutunk, hogy irány a hálószoba, és olvasom a mesét már a folyosón rohangálnak, vagy az ágyon ugrálnak a meseolvasás közben. Én csak tépem a számat ezzel a mese dologgal.. ők meg nem a lecsendesedésen, hanem inkább a felélénkülésen vannak.. A kisebb aztán szépen cicin el is alszik többnyire, a nagyobb meg : éhes, fél az ablaktól, szomjas, anyucika gyere már fel mellém az ágyra... Szóval a nagy kiscsoportos gyermekem képes még 11 órakor az ágyban fészkelődni. Már mindenki alszik.. aludna, de ő még mindig csak fetreng. Mit csináljak máskép? Nem is tudom elhinni, hogy van gyerek aki már 8-9kor édesdeden tud aludni az ágyában. Pedig biztosan van, csak valamit én csinálok rosszul. Szerintetek? Hogyan altatjátok őket?
2010. jan. 12. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kislányom alvásproblémás volt 5-9 hónaposan, már teljesen kivoltam, minden módszert kipróbáltam, de semmi. Aztán elmentem a Madarász utcai gyermekklinikára, az alváscentrumba. Ott olyanokkal foglalkoznak, akiknek valamiért (fizikai okok)nincs rendben az alvásuk, de szívesen adnak tanácsot a rosszul elalvó (nem fizikai problémás) gyerekeknek. Azóta minden rendben. Szívesen leírom, mit mondtak, de más a helyzet egy 1 éves gyerekkel, és más egy nagyobbal. A lényeg nálunk az volt hogy az elalvásnak menetet kell adni, aztán, ha itt az alvás ideje, akkor le kell tenni és 3-5 percenként bemenni, ha sír és elmondani, hogy minden rendben van, nincs semmi baj. De csak beszélni lehet hozzá, kivenni nem. A beszéd sem lehet hosszabb pár mondatnál. Ezt sokszor el kell ismételni, de 3 nap után a fektetés után már aludt is. Most, hogy már 3 éves lesz, ő sem akar aludni és mindennel bepróbálkozik. De mi akkor is kijövünk. Megmondjuk neki, hogy ez az utolsó kérése, és aztán mennünk kell nekünk is pl mosakodni. Hát nálunk ez van, de minden eset más. Jópofa néha a Viasat-os műsor is, ami erről szól. Pár kemény nap és utána minden rendbe jön.

2010. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nálunk azt hiszem az ágybakerülési idő húzódik el, de amikor már ágyban vannak a lányom akkor is mindent csinál. Pedig tiszta sötétben vagyunk, de mégis figyelmeztetni kell, néha már kiabálni, hogy most alvás van, és azzal is kéne, hogy foglalkozzon. Persze tudom, hogy a lenyugodásnak is idő kell. Én is próbáltam, hogy ott hagyom és kijövök, de akkor inkább eljátszogat a sötétben, vagy kijön utánam, és esze ágában sincs aludni.
2010. jan. 12. 16:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Viasat nevelős műsorait, azt hiszem az tanulságos lenne. Ott sok ilyen esettel foglalkoznak. Ha gondolod utánanézek, mikor adják.
2010. jan. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Majd megpróbálom nézni őket, már néhányszor sikerült elcsípni.
2010. jan. 12. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!