Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák! Manapság...

Kisgyerekes anyukák! Manapság miért ment ki a divatból a gyereknevelés?

Figyelt kérdés
Nap mint nap azt látom és tapasztalom, hogy nincsenek nevelve a gyerekek. Most nem a 13-14 éves korosztályrol beszélek. Az, hogy ott már a gyerekek többsége kifestve, félpuceran járnak iskolába és csavarogni, dohányoznak és hogy a többségük rendszeresen fogyaszt alkoholt, ez már mind annak az eredménye, hogy a szülő nem nevelte meg őket. De én most a kisgyerekes szülőktől kérdezem, hogy miért van az, hogy rendszeresen hallom, hogy csúnyán beszélnek már az 5-6-7 éves gyerekek is. Még a szüleiket sem tisztelik. Egyik nap a játszótér mellett sétáltam el és egy kisgyerek odaszólt az anyjának, hogy Kati vegyél nekem jégkrémet. Utana még azt is Hozzátette, hogy ,,Anya siessünk már. " A stílusról ne is beszéljünk, bár az is hagy némi kivetnivalót maga után. Na de az hogy a saját anyját Katinak szólítja a 6 éves gyerek... Ez csak nekem a tiszteletlenség jele? Az anyja, nem pedig a barátnője. Egy kisebb étteremben dolgozom, és ott is rendszeresen találkozom neveletlen gyerekekkel. Az az eset is nemrég történt, hogy kimentem felvenni a rendelését egy családnak, ahol egy tizenéves és egy 5 év körüli kisfiú volt. Ez a rövidke párbeszéd zajlott le az anyuka és a kisfia között. Mit szeretnél enni Zozoka? A gyerek nem válaszolt, okostelefon volt a kezében. Anyuka még egyszer megkérdezte ugyan így. A gyerek erre felkapta a vizet és beleorditotta az anyja képébe, hogy ,,nem látod, hogy nem érek rá! Hagyjál! Erre rászól az apuka, hogy egy kicsit csendesebben. Erre ránéz a gyerek és közli, hogy ,,hülye vagy!" Apukát ez totál hidegen hagyta. Anyuka erre megkérdezi tőle, hogy csirke krumplival jó lesz? Erre a gyerek közli, hogy Ja. Közben rá se nézett az anyjára, csak a telefonját nyomkodta. Anyuka elégedetten mosolygott egyet és közöle, hogy mit kérnek. Ilyen és hasonló történeteket tudnék még mesélni. Ti ilyenkor nem szégyenkeztek? Vagy azt hiszitek, hogy ilyenkor milyen aranyos, talpraesett a gyereketek? Mert, hogy hasonló szituban az ismerősömtől megkérdeztem Ugyanezt és neki ez volt rá a válasza. Pedig egyáltalán nem aranyos. És hiszek benne, hogy nem egyedül gondolom így.

2014. aug. 10. 12:37
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Ez a testi fenyítés is érdekes kérdés. A kézrecsapast nem tekintem fizikai erőszaknak, sőt ha erősebben megragadom a gyereket és leveszem egy helyről az akarata ellenére, ez sem erőszak. Szerintem. Mások szerint az. Az egyik barátnőm, amikor az új munkahelyemen kezdtem meglátogatott a 4 éves gyerekével. A gyereknek adtam egy pohár üdítőt, de nem érdekelte. Rohangált, felborított egy-két széket, az anyja meg csak beszélt hozzám, nem érdekelte. Amikor azonban felmászott az asztalra, amin a vendégek esznek, odamentem hozzá és levettem. Közben mondtam neki, hogy kultúrált helyen vagy, ezért viselkedj szépen. Nem vagy te Maugli, hogy az asztalokon ugrálj. Erre odajött a barátnőm, hogy ő még csak egy gyerek. Erre mondtam neki, hogy jó, de akkor se viselkedjen így. Ezért engem kirúghatnak. Erre a gyerek kinyújtotta a nyelvét. Mondtam az anyjának, hogy olyan mintha most pottyant volna le a fáról... Erre Közölte, hogy akkor sem szabad hozzáérni a gyerekekhez és megsértődött...
2014. aug. 10. 13:58
 12/33 anonim ***** válasza:
77%

Ajánlom a figyelmetekbe ezt a cikket: [link]


Mélységesen egyetértek minden szavával.

Egy 2 gyerekes anyuka.

2014. aug. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
86%

Egyetértek veled, kérdező. Borzalmas, ami megy. A gyerekek már 2-3 éves korukban szó szerint uralkodnak a szüleiken, és a világ legtermészetesebb dolga számukra, hogy nekik mindent szabad, mindent megkaphatnak, és senki nem mond ellent nekik. És igen, ez a csodálatos liberális nevelés következménye, mely szerint nemhogy a kezére csapni nem szabad, de hangosan rászólni, emelt hangon beszélni se vele, ha rosszat csinál, sőt, ne is büntessük meg, mert sérül a kis lelke. Ja, persze...

Az a szülő, aki meghúzza a határokat, lefekteti a szabályokat, és be is tartatja azokat, a liberális idióták szerint egyből egy agresszív állat, aki lelkileg megnyomorítja a gyerekét. Egy gyerek se szenvedett pusztán attól még lelki sérülést, hogy rácsaptak a kezére, amikor a 120. rászólás és elmagyarázás után is az olló után nyúlkál, bele akar nyúlni a konnektorba stb. Jó, ezek hülye példák, mert ezt pont meg lehet előzni, csak az érzékeltetés kedvéért mondtam. Sőt, idősebb gyerekek esetében szerintem a megfelelő időben, ha indokolt, egy saller sem a világ vége, ha más nem használ. Én is kaptam, nem vagyok se lelki sérült, de agresszív, sőt, felnőttként úgy látom, hogy nagyon is megérdemeltem mindegyiket. Ez még nem gyerekverés, annak én se vagyok híve. A saját gyerekem esetében is előnyben részesítem az elmagyarázást, sarokba állítást, vagy egyéb büntetést. Pl. ha filccel firkál a falra, elveszem, és aznap már nem adom vissza, plusz beültetem a sarokba 5 percre, és elmagyarázom, miért nem firkálunk a falra. De ha mindez az 50. alkalommal is hatástalan, igen, rácsapok a kezére. Biztos egy agresszív állat vagyok.

2014. aug. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
68%

Leírok nektek egy megtörtént esetet a troliról.

Tudjátok vannak azok az ülések a trolin, buszon mindenhol, ahol egymással szemben van 2-2 ülés. Egyiken ült anyuka mellette a kisgyermeke (2-3 éves) a gyerekkel szemben pedig egy 80 és a halál közötti nénike. Az a tipikus kis kendős, jó szándékú, galamblelkű sovány kis töpördött féle. A troli tömve utasokkal. A gyerek lóbálja a lábát és minden alkalommal megrúgja a néni térdét. Anyuka nem akar rászólni, pedig láthatóan észreveszi. A néni fészkelődik, majd bátorságot gyűjt és szóvá teszi a dolgot anyukának. Teljesen normálisan, hogy legyen szíves szólni a kicsinek, mert ő már öreg és ha nem rúgdossák is fáj mindene. Erre anyuka felháborodva közli, hogy csak nem gondolja, hogy korlátozni fogja a gyereket egy ilyen vénasszony miatt??

Hirtelen levegő megfagy, majd egy nagyon rosszarcú fiatal félig felnyírt fejű, hosszú hajú szakadt ruhás srác, aki addig mellettük kapaszkodott, kiveszi a rágót a szájából, beleragasztja az anyuka hajába és közli, hogy: Engem sem korlátozott senki.

A nő puffogva leszállt a gyerekkel a következő megállóban. Azóta is ezen röhög szerintem mindenki aki látta.

2014. aug. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a sztorit olvastam a facebookon :D Teljesen jogos egyébként, az ő gyereke is elvileg bármit megtehet, mert nem korlátozzák...
2014. aug. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
én a 9-e minden szavávak értek egyet,én is rosszul vagyok a liberális neveléstől én is szabok határokat de nem verem őket!
2014. aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
35%
a történet városi legenda...
2014. aug. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
77%
Tökéletesen megértelek, kérdező. Bár nem hiszem, hogy különösebben ütni kéne egy gyereket, de a megfelelő időben és helyen egy-egy kézre vagy fenékre csapás nem töri össze a lelkét. Szerintem a testi fenyítés nem kell, hogy a nevelés mindennapi eszköze legyen, én csak akkor csináltam, ha már a sokadszori intdelemre se reagált. Máskor inkább figyelni kell a gyerekre, és nem a levegőbe beszélni, mikor tiltunk neki valamit, éreznie kell a hangsúlyból, hogy most aztán tényeg ez volt az utolsó felszólítás. Sokszor látom, hogy az anyuka tízszer is elmondja, hogy nem szabad pl. felszedni a szemetet a földről, de nem kel fel, és veszi ki a kisgyerek kezéből, csak ismételgeti a padról. Legtöbbször a büntetéseket is csak megígérik, de mégsem tartják be, és a gyerekek is pontosan tudják, hogy nem kell komolyan venni őket. Ami pedig a szülővel szembeni agresszív beszédet (vagy akár csak a nekem nagyon nem tetsző utasító hangsúlyt) illeti, itt is első lenne a jó példa, vagyis a szülők sem beszélnek így egymással, és ha nem muszáj, akkor a gyerekkel sem. A másik, amit én még problémának látok, hogy nagyon későn akarják elkezdeni a nevelést, mert korábban még "túl kicsi, úgysem érti". Szerintem 3-4 éves korban már késő, ha addig szabadon megtehetett bármit, akkor szinte lehetetlen fordítani a helyzeten.
2014. aug. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
86%

Sokan félreértelmezik a liberális nevelést, és azt, mit jelent, hogy a gyerek dönt mindenről, az van amit ő akar. Ezzel a fajta "neveléssel " az is a probléma, hogy a gyermek nemhogy ettől lesz önálló, és magabiztos, hanem pont hogy azt a biztonságos hátteret veszíti el, amit a szülei magabiztos fellépése, következetessége jelent nekik. A gyermekeknek nem feladata a döntés, és annak következményeinek viselése. A gyermekek feladata az önfeledt gyerekkor, a döntés a szülő feladata, nincs joga ráterhelni ezt a gyerekre. Ezen kívül a megfelelő ismeretekkel, tapasztalattal sem bír egy gyerek még a felelős döntésekhez. Értem ez alatt pl azt, hogy egy hűvös tavaszi napon arról dönthet a gyerek, hogy a piros, vagy a kék hosszúnadrágot akarja felvenni, de azt, hogy rövidnadrágot vegyen e , vagy hosszút, arról nem. Sajnos sokan értelmezik ezt félre. és így csúsznak el ezek a dolgok.

Arról nem is beszélve, hogy azok a gyerekek, akik megszokták, hogy minden úgy van, ahogy ők akarják, sajnos nehezebben élik meg a közösségbe kerüléskor, hogy igenis vannak szabályok, amiket be kell tartani.

Az üzletben ahol dolgozom, én is szembesültem már zsarnok 7-8 éves kislánnyal, aki után meggyötörten kullogott rabszolga anyukája. Amikor velem is hasonló lekezelő stílusban nyilvánult meg a kislány, nem bántón, de határozottan válaszoltam neki, meglepetten és értetlenül nézett hol rám, hol az édesanyjára. Szomorú látvány volt, szegény rögtön kizökkent a magabiztosságából, és nem értette, mi van. Sajnáltam.

2014. aug. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
82%

Nekem mondod,mikor a játszótéren a 3 éves fiamra rá szállt két 5-6 év körüli,olyan mocskosan beszéltek,meg cigányoztak (szőke a fiam még csak okuk se volt rá), velünk is úgy beszéltek,hogy ha a saját anyjuk vagyok tuti felképeltem volna Őket,az anyjuk rájuk se nézett minden türelmemet össze kellett szednem,hogy ne kapjam le Őket a mászókáról,pláne miután azzal heccelték a fiam Ő nem tud onnan leugrani és a kisfiam meg is akarta próbálni. Az elején azt hittem jaj csak gyerekek megoldják de nagyon eldurvult, később halottam anyjukkal is úgy beszélnek,és úgy bánnak,mint a ronggyal és anyukát nem zavarta.

Sajnos azt hiszik az a jó ha a gyereknek minden meg van engedve nincsenek határok,szabályok,mellékesen belefér a popsira kézre csapás is ha már semmi nem segít,de azt is ördögtől valónak tartják,a következetesség nem ismert fogalom,hímes tojásként tutujgatják a gyerekeiket, később meg nem értik miért van egy neveletlen,tiszteletlen gyerekük. A legnagyobb lelki sérülést azzal okozzák,ha nincsenek határok,szabályok,nincs nevelés.

2014. aug. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!