Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák! Manapság...

Kisgyerekes anyukák! Manapság miért ment ki a divatból a gyereknevelés?

Figyelt kérdés
Nap mint nap azt látom és tapasztalom, hogy nincsenek nevelve a gyerekek. Most nem a 13-14 éves korosztályrol beszélek. Az, hogy ott már a gyerekek többsége kifestve, félpuceran járnak iskolába és csavarogni, dohányoznak és hogy a többségük rendszeresen fogyaszt alkoholt, ez már mind annak az eredménye, hogy a szülő nem nevelte meg őket. De én most a kisgyerekes szülőktől kérdezem, hogy miért van az, hogy rendszeresen hallom, hogy csúnyán beszélnek már az 5-6-7 éves gyerekek is. Még a szüleiket sem tisztelik. Egyik nap a játszótér mellett sétáltam el és egy kisgyerek odaszólt az anyjának, hogy Kati vegyél nekem jégkrémet. Utana még azt is Hozzátette, hogy ,,Anya siessünk már. " A stílusról ne is beszéljünk, bár az is hagy némi kivetnivalót maga után. Na de az hogy a saját anyját Katinak szólítja a 6 éves gyerek... Ez csak nekem a tiszteletlenség jele? Az anyja, nem pedig a barátnője. Egy kisebb étteremben dolgozom, és ott is rendszeresen találkozom neveletlen gyerekekkel. Az az eset is nemrég történt, hogy kimentem felvenni a rendelését egy családnak, ahol egy tizenéves és egy 5 év körüli kisfiú volt. Ez a rövidke párbeszéd zajlott le az anyuka és a kisfia között. Mit szeretnél enni Zozoka? A gyerek nem válaszolt, okostelefon volt a kezében. Anyuka még egyszer megkérdezte ugyan így. A gyerek erre felkapta a vizet és beleorditotta az anyja képébe, hogy ,,nem látod, hogy nem érek rá! Hagyjál! Erre rászól az apuka, hogy egy kicsit csendesebben. Erre ránéz a gyerek és közli, hogy ,,hülye vagy!" Apukát ez totál hidegen hagyta. Anyuka erre megkérdezi tőle, hogy csirke krumplival jó lesz? Erre a gyerek közli, hogy Ja. Közben rá se nézett az anyjára, csak a telefonját nyomkodta. Anyuka elégedetten mosolygott egyet és közöle, hogy mit kérnek. Ilyen és hasonló történeteket tudnék még mesélni. Ti ilyenkor nem szégyenkeztek? Vagy azt hiszitek, hogy ilyenkor milyen aranyos, talpraesett a gyereketek? Mert, hogy hasonló szituban az ismerősömtől megkérdeztem Ugyanezt és neki ez volt rá a válasza. Pedig egyáltalán nem aranyos. És hiszek benne, hogy nem egyedül gondolom így.

2014. aug. 10. 12:37
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
16%
9-es vagyok. Továbbra is úgy látom, a hozzászólók többsége csak a két végletet ismeri, valahogyan hiányzik az arany középút, ami a nevelést illeti. A kézrecsapás vagy pelusra csapás ugyanilyan elfogadhatatlan, mintha a munkahelyünkön a főnökünk 'meglegyintene' minket, ha valami számára nem tetszőt teszünk. Nyilván megvannak annak is a következményei, mint, ahogyan a gyermek rosszalkodásait is meg kell állítanunk, de nem ütlegeléssel. Ha egy felnőtt-felnőtt kapcsolatban elfogadhatatlan a legminimálisabb erőszak, egy szülő-gyermek kapcsolatba sem férhet bele.
2014. aug. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
15%
Még mindig 9-es vagyok. Ráadásul úgy érzem, nagyon szélsőséges példákat említenek itt az anyukák. Mi is játszóterezünk napi több órát, rengeteget vagyunk gyerekközösségben, én nem szoktam ilyen agresszív jeleneteket tapasztalni. Pedig nyitott szemmel járok, a kisfiamat is folyamatosan szemmel tartom, mégis inkább előzékeny nagyobb gyerekekkel találkozunk, akik figyelnek a kisebbekre, úgy hajtják a hintát, hogy a kicsiknek se legyen túl gyors.
2014. aug. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
89%
de ha a főnököm nekem egyszer elmond valamit,vagy megkér valamire,az elsőre úgy is van. ha nem,akkor pedig kirúg (erre írtam fentebb,h. az életben nagyobb "pofonokat" kapunk,mint egy kézrecsapás.) És még mindig nem értek veled abban sem egyet,h. egy pelusra, kézre legyintést ütlegelésnek titulálsz. túlzásokba azért ne essünk! nem azt mondom ezzel,h. mindenki legyintse meg a gyereke kezét,csak ne nevezd ütlegelőnek, bántalmazónak és testi fenyítőnek azt a szülőt,aki ezt megteszi. pláne,ha már nincs más eszköz,amivel a gyereket a normákon belül tudja tartani. és ha ez az "ütlegelés" az én gyengeségemre, tehetetlenségemre mutatrá, viszont a gyerek nem lesz világszégyene punk,akkor már megérte. mert bár pszichológus nem vagyok, de kétlem,h. törést okozna a lelkén az,ha kap egy pacsit a kézfejére!
2014. aug. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
80%

Zsófiával kell egyet értenem, azért amit ő leír, az messze van a bántalmazó szülő fogalmától, ne keverjük a szezont a fazonnal. Az én kislányom is másfél éves múlt, még maga a kisangyal, kezdődő hisztikkel, de én tudom, hogy lesz ez még rosszabb, hiszen csak most kezdi feszegetni a határokat. Biztos vagyok benne, hogy lesz még egy két harcunk.

Én sem csaptam még se a pelusára, se a kezére, de tudom, az még messze van a csapástól is, inkább csak jelzés értékű legyintés, de határozottan fogtam már meg a tiltott dologhoz elindult kis kezét. Nem hiszem, hogy ez véglet lenne, és gondolom nem is az egyetlen nevelési módszer, amivel ezek az édesanyák élnek.

2014. aug. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
84%
9es továbbra sincs igazad, a kézre,pospira legyintés messze áll a bántalmazástól,és a gyerek-szülő nem egyenrangú, a gyereket nevelni kell, a főnök nem neveli az alkalmazottat,de ha nem teljesíti a kérdést akkor repül
2014. aug. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
81%
9-es azért egy pelusra vagy kézre legyintést bántalmazásnak hívni egy kicsit durva. A kisfiamnak hónapok óta minden nap elmondom, hogy a sütőhöz nem nyúlkálunk. Tegnap be volt kapcsolva és ki akarta nyitni az ajtaját. Hiába szóltam rá és vittem el onnan többször is biztos tetszett neki, hogy ég odabent a világítás. Amikor már vagy 5-ödször vittem el onnan és mondtam határozottan, hogy nem szabad és megint oda vette az irányt igenis rálegyintettem a kezére. Most ezzel elfogadhatatlanul sz@r szülő vagyok? Az jobb lett volna ha hagyom, hogy kinyissa és megégesse magát? Vagy az egész sütési időt azzal kéne eltöltenem amíg ki nem hűl a sütő, hogy őrködök felette?!! Lehet neked könnyebben kezelhető, szófogadóbb gyereked van de ez nem jogosít fel arra, hogy elítéld azokat akik már más egyéb híján az odalegyintést használják arra, hogy a gyereket jobb belátásra bírják!!!
2014. aug. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
86%

Szeretem, amikor olyanok írnak véleményt, akiknek másfél-két éves a gyerekük.... Azt sem tudja még mi az a gyermek nevelés. Aztán bizony van olyan 3-4-5-6 éves kis csávó, akinek 1000x is elmondhatod szépen, hogyan kell beszélni, vagy jöjjön le az asztal tetejéről, csak azért is az ellenkezőjét teszi....igen, ilyenkor azért nem árt tudatni, hogy nem a homokozóban van a haverjával. Ha te mondasz valamit, az úgy legyen, mert következményei vannak...

Aztán amikor kamasz, és egyszer csak rádöbben, hogy ki vagy te, és "minek ugatsz bele az életébe", és mondod meg neki, hogy hányra jöjjön haza....amikor ő már elég nagy.... Na akkor sem árt pofán vágni.....nem sok, de egy-két ilyen eset van azért....

És nem kell olyan álszent módon kifejezni... "kezére csapni, meg a pelenkára"..., amikor 13 évesen cigivel a kezében megkérdezi :"mit akarsz"? Igen anyukák, van amikor pofán kell vágni!!!! És a végen, megköszöni, hogy "anya, de jó, hogy akkor ott 5 évvel ezelőtt nem engedted, hogy azon az úton menjek, mint a haver, mert ő most is ott lóg az anyja nyakán suli nélkül....esetleg füves cigivel a kezében...

Később hálásak a nevelésért, de ahol nincs letisztázva, hogy amit a szülő mond, ha tetszik, ha nem be kell tartani, ott nagy bajok lehetnek, és itt lenne fontos szerepe az apának, mert bizony sok kamasz gyereknél anya már nem bír az imádott poronttyal...

2014. aug. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
84%

Előző vagyok:

Nem véletlen van a mondás "jókor-jó időben kapott 1-2 atyai pofon..."minden gyermek életében, nem sokszor, de egyszer-kétszer gyógyító erejű tud lenni, hogy a helyes útról ne tévedjen le az a gyermek...

Lehet velem nem egyet érteni, de attól még igy van....

2014. aug. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Nagyjából én is ettől szenvedek, most már nagyon. A lányom 6 éves. Tudni kell, hogy én próbálnék neki határokat szabni, de amit én megszabok, azt az apja lerombolja, nem tudom szebben megfogalmazni. Ma nem volt hajlandó bemenni a lányom aludni (mert 6 évesen még mindig az van, hogy valamelyikünk bemegy vele!!!!!). Az apja most meccset nézett, velem meg nem akart bemenni. Én büntetést helyeztem kilátásba, ha továbbra is ellenkezik. Erre kiverte a hisztit, de olyan szinten, mint egy 1 éves, aki nemsokára belép a dackorszakba. Én nagyon felhúztam magam. Mondtam a férjemnek, iszonyú szemtelen a gyerek, ezzel valamit kell csinálni. A válasz: ÉN REAGÁLOM TÚL! Szóval most paff vagyok, ezt csak azért írtam le, mert ez is egy példa a nem nevelt gyerekre. Nem tudom őszintén, hogy mit fogok csinálni, mert széllel szemben nem lehet pisilni...... :(
2014. aug. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Utolsó! Sajnállak, hogy ilyen a férjed. Valószínűleg ő nem látja, hogy később ez a dolog meddig fajulhat el. Amikor majd 13 évesen éjszaka fog hazajárni a buliból, részegen és a válasza csak annyi lesz ha kérdőre vonjátok, hogy megvonja a vállát vagy jól beolvas nektek. Mint nálunk a szomszéd kiscsaj. Én a helyedben leülnék a férjemmel és megkérdezném tőle, hogy milyen embert akar nevelni a gyerekéből. Próbálnék hatni rá. Ha nem menne, akkor 1-2 napra összecsomagolnék és a gyerekkel együtt otthagynám. Pár nap alatt vagy észhez térne vagy nem. De abban mindenesetre igazad van, hogy széllel szemben nem lehet pisilni.
2014. aug. 13. 10:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!